новини твого міста

Чи покарають рейдерів за відібраний в громади меблевий магазин?

- Кримінал 2550   7

Нагадаю історію класичного, на мій погляд, рейдерського захоплення майнового комплексу колишнього меблевого магазину, що розташований в Стебнику по вул. В. Великого, 12а, загальною площею 2118 м кв. та будівлі по вул. А. Шептицького, 5, загальною площею 280,9 м кв. Через цю злодійську оборудку стебницька громада свого часу втратила майна на суму близько 600 тис. доларів США.

Меблевий магазин Стебник

Меблевий магазин по вул. В. Великого, 12а

Ухвалою Львівської обласної ради від 06.12.1993 р. №340 вищевказані об'єкти передано з комунальної власності Львівської облради у комунальну власність Дрогобицької міськради. Відповідно, 10.01.1994 р. між орендним підприємством "Все для дому" та Фондом комунального майна Дрогобицької міської ради народних депутатів був укладений договір оренди. 26.12.2003 р. Дрогобицька міськрада прийняла ухвалу №266 "Про передачу в комунальну власність територіальної громади м. Стебник цілісного майнового комплексу орендного підприємства "Все для дому". Стебницька міськрада 05.02.2004 р. рішенням №296 прийняла на свій баланс зазначений ЦМК, про що складений відповідний акт.

Факт позбавлення територіальної громади м. Стебник вищевказаних об'єктів був виявлений після звернення Стебницької мерії до Дрогобицького міжміського бюро технічної інвентаризаціїї та експертної оцінки стосовно виготовлення свідоцтва на право власності на відповідний ЦМК. Проте, у виготовленні свідоцтва представниками МБТІ було відмовлено, оскільки приміщення по вул. В. Великого, 12а та по вул. Шептицького, 5 перебувають у приватній власності.

Згодом вдалось з'ясувати, що у цій оборудці задіяний Господарський суд Львівської області, який рішенням від 11.06.2008 р по справі №10/72 (суддя Довга О.) визнав право власності на цілісний майновий комплекс загальною площею 2398,9 м кв. за ОП "Все для дому", яке виступало лише орендонаймачем вказаного майна. Менш ніж за два місяці, а саме 07.08.2008 р. ці об'єкти ОП "Все для дому" (ген. директор Середницький 0.) були продані ТзОВ "T.F.C. ЛТД" (ген. директор Середницький 0.), який, у свою чергу, був одним із співзасновників (85% у статутному фонді) орендного підприємства "Все для дому".

Орест Середницький

Орест Середницький, фото газети "Тустань"

Ухвалою суду цієї ж інстанції - Господарського суду Львівської області від 03.02.2009 р. по справі №31/291 за позовом Стебницької міської ради ОП "Все для дому" було зобов'язано звільнити приміщення по вул. В. Великого, 12а та передати СМР по акту приймання-передачі. Проте, відповідач не захотів повертати вкрадене у громади майно, подавши апеляцію у Вищий спеціальний суд (м. Київ) і вигравши її. Не допомогло вирішити справу на користь Стебницької мерії навіть втручання одного з діючих на той час народних депутатів.

У свою чергу, СМР повторно скеровувала позовну заяву до Господарського суду Львівської області з вимогою повернення майнового комплексу колишнього меблевого магазину у комунальну власність однак, у задоволенні позову було відмовлено повністю. Аналогічний позов до вищевказаного суду подавала також Дрогобицька міжрайонна прокуратура, втім, у задоволенні їхньої позовної заяви також було повністю відмовлено.

Залишається сподіватись, що нарешті, зазнаючи суттєвого реформування, українська Феміда "прозріє" і виноситиме виключно правосудні рішення. А відтак, доморощені рейдери будуть покарані і майно місцевої громади буде повернено у її законну власність.

Віктор Грушевський, для СВ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (7)
Віталій - 10 лютого 2015 20:10
Навряд чи щось вийде бо розглядали справу на найвищому рівні і всеодно залишили мебельний Середницькому. Поки тих суддів не пролюструють доти не буде порядку.
Дмитро - 10 лютого 2015 21:13
Цікаво було би подивитися на документи колишньої музичної школи ( на Мельника ). За чутками наші стебницькі депутати по шматочкам собі її привласнили за копійки.
Олег - 10 лютого 2015 23:01
Розумію вигоду повернення "майна місцевої громади у її законну власність". Як це так виходить, що до одних нема претензій а до других є. "Бум" як збудувався ? Там були дозволи? Але зараз люди отримали робочі місця, екс-мер шкоду фабію і ніби то всім добре. А за мебельний навіть ланоса ніхто не дав))) Аяяй))) А міг би бути вже крутий супермаркет якби не ваша паличка-виручалочка. Давайте попліткуємо краще на тему вартості квадратних метрів по вулиці Грушевського 1 та Мельника 2а і про людей, яким так пощастило дешево придбати ці території.
Іван - 16 лютого 2015 23:32
"Бум" як збудувався ? Там були дозволи? Але зараз люди отримали робочі місця, екс-мер шкоду фабію і ніби то всім добре"
Буратіну недобре,невідбиті хабарі,як прищ у дупі, спокою не дають,ото в сесійному залі очі на лоба йому і лізуть. Олеже-назвіть хоч кількох щасливців з Грушевського 1 та Мельника 2 а,місто повинно знати своїх "героїв".
Юрій - 17 лютого 2015 11:08
Як-що до влади прийде "воля громади"-щонайменше пів меблевого відкусити спробують.Таку споруду, у них з під носу забрали! Р.Буяк-Народний-контроль ще більше на них збагатиться а Т.Остапюк отримає звання магістра з юридичних питань.
до івана - 17 лютого 2015 15:10
він створив нові робочі місця, платить падатки з бізнесу. краще скажи шо ти зробив для міста ніж когось критикувати... чи може тебе жаба давить шо буратіно успішний підприємець?
Маркіян - 24 березня 2015 00:18
Громада повинна спочатку перевірити правомірність входження до складу орендного підприємства Середницького. Відповідно до законодавства, орендні підприємства створювалися на основі трудових колективів, а наскільки мені відомо, Середницький не був членом трудового колективу меблевого магазину. Ну і ще існують нововиявлені обставини, на підставі яких можна відновити судовий процес
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -