новини твого міста

Автоперевізники, як ні в чому не бувало, далі «рекетують» пенсіонерів

- Суспільство 2149   8

Сотні, а, може, й тисяч стебничан щодня користуються послугами громадського транспорту. Найбільше людей їздить до Дрогобича й Трускавця. Є й такі, що мають працю в Бориславі та Східниці. Пасажиропотік великий. Серед тих, хто користується послугами перевізницьких підприємств, немало пенсіонерів.

Люди, які заробили в держави певні пільги, користуються правом безоплатного проїзду. Але ж, але ж... Насправді пенсіонерам частенько не дають скористатись правом безплатного проїзду. Робиться це хитро – на всіх маршрутах у нашому регіоні запроваджено обмеження на одночасний проїзд людей, які перебувають на заслуженому відпочинку. Найбільш популярна норма – 2 особи. Якщо ви, маючи пенсійне посвідчення, хочете добратися, наприклад, зі Стебника до Дрогобича на пільгових умовах, вам можуть у цьому відмовити, якщо в маршрутці вже перебуває 2 пенсіонери. Водії зазвичай не церемоняться. Можуть нахамити старшим людям, а то й прогнати з маршрутки.

Як це не дивно звучить, але у Львові такого немає. У місті Лева пенсіонерів возять безоплатно, без всіляких там обмежень із 10 год. до 16 год. Ця ж сама норма чинна для трамваїв і електропотягів в межах області.

Недавно довелось побувати у Мукачеві. Був приємно здивований: і там на міських пасажирських маршрутах загального користування пенсіонерів возять безоплатно, ніхто не встановлює ніяких норм, не дозує чисельність людей із пенсійними посвідченнями в одній маршрутці. Чому ж тоді у нас автоперевізники безкарно, принаймні так було дотепер, порушують відому постанову Кабміну, що має силу закону й якою права пенсіонерів на безоплатний проїзд як в міському громадському транспорті, так і на приміських маршрутах продовжено до кінця цього року.

За пояснення звернулися у відділ економіки виконачих органів Дрогобицької міської ради, який курує пасажирські перевезення. Там нам дали чітку відповідь – автоперевізники зобов’язані безоплатно возити всіх пенсіонерів у випадках, коли вони не претендують на «сидячі» місця. І, як любив казати один із українських президентів, крапка. Решта, в тому числі усі ці встановлені норми і обмеження на перебування пільговиків в одній маршрутці, від лукавого. Сказано це було в присутності двох найкрупніших авто перевізників Йосипа Дяківа («Трансекіпаж») та Володимира Кузбита («Транспортник»).

Що ж робити пенсіонерам, якщо водій вимагає від вас оплати за проїзд? Поясніть йому свої права. Якщо вас не почують – заплатіть. Але запишіть собі прізвище того водія. Подбайте про те, аби щонайменше двоє людей з присутніх в автобусі пасажирів виявили готовність свідчити в суді про те, що вас «рекетнули», змусили до плати за проїзд. Після цього подавайте судовий позов. Притягайте кривдника до відповідальності, дійте так, як це передбачено законодавством. До речі, позов може бути і від групи осіб. На захист прав пенсіонерів можуть стати і громадські організації. Нехай кривдники понесуть покарання. Коли до цього дійде – права пенсіонерів почнуть поважати і в Стебнику, і в Дрогобичі. Перефразовуючи відомий вислів, скажемо це так: кожна людина чогось вартує, якщо вона законослухняна й вміє захищати власні права. Так живе цілий цивілізований світ. Встаньте люди з колін, не дозволяйте нікому розтоптувати свою гідність. Ми ж не раби!

Денис Яцуляк, СВ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (8)
Просто - 10 серпня 2015 00:38
Пасажирам слід вміти відстоювати свої права і не встидатись це робити. А то між собою часто говоримо про зухвалість водіїв а як доходить до діла - то терпимо зціпивши зуби
Просто пенсіонер - 10 серпня 2015 08:20
Видати кожному пенсіонеру на рік 500, або 1000гр і нехай або катається на маршрутці (електричці) , або дрова купляє, або раз в рік гонорово заквасить в ресторані. А так виходить - одні кожен день на базар їздять безкоштовно , а інші(по селах) не використовують свої права на пільгу.
Саметак - 10 серпня 2015 14:36
А мені завжди було цікаво : з якими такими справати пільговики катаються туди-сюди кожен Божий день (іноді кілька разів на день)???? Чому я на роботу маю їхати як "шпрот у банці", але літній людині звільнити місце??? Моя мати теж пільговик, але так по хамськи ніколи не заявляла своїх прав і не зловживала ними. Як то каже народна мудрість "Пусти пса під стіл, а він ліже на стіл"
Саметак - 10 серпня 2015 15:09
Сотні і тисячі ситебничан просто зловживають своїми привілеями!!!
Не має в них потреби в таких перевезеннях, просто НЕ МАЄ.
Робити їм нічого, катаються на прогулянки!
Оксана - 10 серпня 2015 16:56
а звідки ви знаєте є потреба чи ні???Раз людина іде,значить треба провезти безкоштовно,якщо стоіть,а то набивають повні автобуси,аж тріщать,а пільговика не візьме,бо збідніє
андрій - 10 серпня 2015 20:51
Пусть платять....
Василь - 17 вересня 2015 11:22
Наприклад, від Стебницької міської лікарні пенсіонерів чи інвалідів водії автобусів за маршрутом Дрогобич-Стебник взагалі не беруть. Мотивують, що пільгові пасажири повинні лише сідати в маршрутку на автостанції. А на автостанції у Стебнику ще й нововведення - аби доїхати до Дрогобича, потрібно придбати касовий квиток, який коштує 50 копійок.
Наприклад, сів пенсіонер чи інвалід на зупинці в автобус біля лікарні повинен доїхати до автобусної - зійти, купити квиток і лише тоді сідати до автобуса. А якщо уже квитки продані іншим пенсіонерам, вибачайте люди добрі, чекайте наступної маршрутки. Просто знущаються над тими людьми, маючи їх за ніщо. На зауваження чому так водії мовчать, думають що люди дурні. Хотілося б знати чим керуються перевізники та водії, а також ті хто продає пільгові квитки у Стебнику. Чи то може якісь нововвдененя, які не поширюються на інші міста.
Любов - 13 липня 2016 07:45
Чому не дають білети
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?