новини твого міста

Віктор Ільницький: «Не давайте себе ошукати, коли телефонує хтось невідомий, пропонує вам «рятункові» послуги»

- Влада 2213   3

Віктор ІльницькийCтаршому дільничному інспектору Стебницького міського відділу міліції Віктору Ільницькому – 37 років. Освіта – вища. Закінчив Львівський державний лісогосподарський університет. До переходу в органи внутрішніх справ працював за фахом. Одружений, виховує двійко дітей. На момент, коли писалися ці рядки, начальник стебницького відділку Юрій Малиш перебував у відпустці. Заміщає його Віктор Ільницький: на наші запитання відповідає як тимчасово виконуючий обов`язки керівника міської міліції.

- Стебник ніколи «спокійним» не був. Часом у нашому місті і резонансні злочини відбуваються. Було б добре, звісно, якби до такого не доходило, але ж нічого не зробиш. Маємо те, що маємо. А хто охороняє у місті закон? Який штатний розпис відділку міліції?

- Наш колектив складається з 11 осіб. Начальник - Юрій Малиш. Йому підпорядковані 5 дільничних інспекторів на чолі із старшим дільничних інспектором, а також троє працівників карного розшуку плюс ще одна людина, яка відповідає за роботу з неповнолітніми. Обслуговуємо місто, в якому проживає 20 тисяч мешканців. Вночі Стебник не патрулюється. Це не передбачено штатним розписом. Дві особи, заступивши на чергування, здійснюють охорону адмінприміщення, усі решта діють, виходячи із реальної ситуації та своїх прописаних обов`язків.

- Оце непатрулювання – на руку тим, кого в нічний час на «подвиги» тягне. Реформа правоохоронної системи, яка почалась із створення поліційної патрульної служби в Києві, передбачає створення аналогічних патрульних підрозділів у всіх великих та маленьких українських містах. А коли черга до Стебника дійде?

- Я, звісно ж, не знаю, коли в Стебнику запрацює патрульна поліційна служба. Це – компетенція Міністерства внутрішніх справ. Коли вирішить вище керівництво – тоді й буде. Сподівіаюсь, що чекати залишилось недовго, і що в недалекому майбутньому за прикладом Києва і інших великих вітчизняних міст і ми отримаємо свій поліційний патруль. Нехай до його складу увійдуть, як це декларують ініціатори реформи, нові молоді люди. Нехай їх відбирають на прозорій конкурсній основі. Головне – аби був результат.

- Цікавий відеосюжет з`явився недавно в інтернеті: один із патрульних у Києві, побачивши літню жінку, яка ледве давала собі раду із пакунками, зупинив автівку з «мігалкою», і, вийшовши з-за керма, допоміг їй, допровадив до житлового будинку? Інтернет-користовувачі, коментуючи цю подію, не стримують себе в емоціях. Ентузіазм, позитив аж зашкалюють. Як гадаєте, чи здатний на подібний вчинок хтось із ваших сьогоднішніх колег, співробітників міліції у Стебнику?

- Я так скажу: у нас гарний, професійний колектив. Хлопці довели це вже не раз. Кожен здатен на вчинок, готовий до дій, які прикрашають правоохоронця.

- 25 жовтня в Україні відбудуться вибори до місцевих рад. Маємо війну на Сході, щодня гинуть люди. Наш ворог, намагаючись викликати серед українців паніку та зневіру в теперішню владу, влаштовує диверсії та терористичні акти. Чи означає це, що під час виборчої кампанії, яка, по суті, вже почалась, правоохоронці вдаватимуться до додаткових, більш жорстких заходів у протистоянні з потенційними порушниками, провокаторами?

- Керівництвом до нас вже доведено вимоги, чия реалізація дозволить забезпечити надійний громадський порядок. Постукаємо по дереву, дотепер як під час передвиборчих кампаній, так і самих виборів обходилось без диверсій і провокацій. Сподіваюсь, і цього разу все буде добре. Але це залежить не тільки від нас, а й від всіх стебничан. Нашої пильності, громадянської зрілості, готовності співпрацювати з міліцією у такій важливій справі, як виявлення і знешкодження потенційних порушників та злочинців.

- Яка на сьогодні кріміногенна ситуація в Стебнику?

- У місті зареєстровано 46 злочинів. Половина з них розкрито. Відповідні кримінальні провадження скеровано до суду. Працюємо над розкриттям другої половини.

- Злочини бувають різні. Які правопорушення домінують у Стебнику, що можете сказати про їх специфіку?

- Маємо цілий «коктейль». Але з яскраво вираженими компонентами. З-поміж інших правопорушень домінують хуліганські дії та крадіжки майна. Декому з тих, проти кого відкрито кримінальне провадження, доведеться відповідати в суді за повідомлення завідомо неправдивих даних.

- У Стебнику недавно було затримано лікаря під час отримання частини хабара за сприяння в ухилянні від мобілізації. Хто проводив затримання? Чи були в курсі ви, як тимчасово виконуючий обов’язки начальника міліції, про заплановане затримання?

- Ні, ніхто про заплановане затримання мене до відома не ставив. Воно й не дивно: подібні речі завжди здійснюються із дотриманням правил, які виключають витоку службової інформації. Операцію провели оперативники зі Львова.

- Що хочете сказати-побажати стебничанам, яких міліція, перепрощую за пафос, охороняє? Що мають знати люди, яких правил їм слід дотримуватись, аби не стати жертвами аферистів, різного роду злодійських комбінацій?

- Перш за все слід бути обережним та пильним. Постарайтесь завжди зберігати ясний розум, не приставайте на різного роду пропозиції та угоди із людьми, яких не знаєте, бачите або ж чуєте вперше. Не давайте себе ошукати, коли хтось телефонує, пропонує власні послуги телефоном. Ну й головне – співпрацюйте з міліцією, довіряйте правоохоронцям.

Денис Яцуляк, СВ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (3)
Ольга - 22 серпня 2015 21:49
Чому стебницьких ментів не беруть в АТО? Може з них там зроблять людей!
Микола - 24 серпня 2015 14:05
до Ольга:
Чому не беруть, берть щей як беруть. от мій сусід "мент" як Ви кажете, працівник -Стебницької міліції був в АТО зараз у відпустці, до речі мій теска 25- років. Так от- все обмундирування придбали йому за власний кошт батьки, обійшлось десь приблизно коло 15000 грн, на державу надії не було ніякої, батьки переживають тому що єдина дитина в сімї.
От такої от пані Олю...
Ярослав - 25 серпня 2015 17:39
Старічки хочуть проскочити в нову поліцію :) не получиться !
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =