новини твого міста

Над площею Т. Шевченка замайорів синьо-жовтий стяг

- Культура ФОТО ВІДЕО 1638   2

23 серпня на центральній площі Стебника відбулось урочисте віче з нагоди Дня Державного Прапора України. Участь у заході взяли представники місцевого самоврядування, духовенства, громадських організацій, трудових колективів установ та закладів міста.

День Державного Прапора відзначають щорічно в переддень Дня Незалежності згідно з Указом президента України від 23 серпня 2004 року з метою "вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та виховання поваги громадян до державних символів України".

«Наш прапор – це символ свободи і незалежності, слави і відродження України. Український національно-державний прапор прийшов до серця нашого народу тернистими шляхами буття. Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні і соціальні права, у ньому втілені віковічні прагнення до миру» - звернулась до стебничан ведуча заходу Ірина Лисак.

Присутні на віче о. Михайло Бучинський, о. Павло Петрик та о. Михайло Комарницький освятили синьо-жовтий стяг, а стебницькі школярі урочисто підняли його по флагштоці над площею Т. Шевченка.

Над площею Т. Шевченка замайорів синьо-жовтий стяг

Над площею Т. Шевченка замайорів синьо-жовтий стяг

Державний Прапор УкраїниДержавний Прапор України

Стебничан зі святом привітав міський голова Василь Пецюх, нагадавши присутнім історію становлення національного знамена.

Міський голова Василь ПецюхМіський голова Василь Пецюх

«Наш синьо-жовтий стяг є символом нашої державності. Він має глибоку історію ще з початків зародження першої української держави – Київської Русі. Під синьо-жовтими барвами дружинники київських князів боронили незалежність українських земель від тодішніх численних ворогів. Під синьо-жовтими барвами відстоювали свою незалежність українці в період козацької держави – Запорізької Січі. Саме синьо-жовтий стяг був прийнятий як державний під час існування Української Народної Республіки в період 1918-1920 рр.

І зараз цей стяг, ці барви, є символом нашої мужності. Саме під синьо-жовтими прапорами на сході України українці відстоюють свою незалежність, територіальну цілісність, не пускають російського агресора в глиб української території. Цей прапор вистражданий в боротьбі багатьох поколінь українців, і саме під цим прапором ми відновили українську державність». – виголосив Василь Пецюх, побажавши стебничам благополуччя, витримки і терпіння в цей нелегкий час відстоювання української незалежності.

З вітальним словом виступив парох храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Михайло Бучинський, вказавши присутнім на особливу роль прапора у відновленні української державності.

о. Михайло Бучинськийо. Михайло Бучинський

«Без прапора перестає існувати військова частина. Пост №1 у військових об'єднаннях завжди біля бойового прапора. Прапор – не тільки символ, прапор – ще й те без чого не можливо уявити будь-які сторони нашого буття.

Римські легіони завжди на початку свого строю мали штандарт, мали прапор. Констянтин Великий, коли йому сталося видіння про перемогу над Максенцієм, почув з неба "з оцим переможеш", і на цьому полотнищі було зображення Ісуса Христа. В середньовіччі цехові майстри завжди приступали до праці, маючи штандарт, знамено чи символіку, якийсь атрибут свого об'єднання, свого цеху.

Україна відновила своє життя-буття. Україна отримала політичну незалежність, – хоча до справжньої незалежності нам ще далеко, – і цей прапор, це полотнище стало для нас святим. Тим більше якщо зважати на те, що в останні роки, в новітній нашій історії, в сьогоденні, цей прапор, ці кольори знову окроплені кров’ю наших героїв.

Тому ми не маємо права нехтувати цим празником, не маємо права забувати про те, яка роль цього знамена, цього полотнища в історії відновлення української держави. Не маємо права нехтувати тим, що для нас має бути святим, бо за нашим прапором стоїть нехай трагічна, але дуже героїчна історія нашого українського народу» – розповів о. Михайло, закликавши стебничан, де б вони не були, завжди гордитись своїм національним знаменом.

На завершення свята юні стебничани виступили перед присутніми з патріотичним флешмобом, чим висловили свою підтримку українській єдності та миру в нашій країні.

Флешмоб. СтебникФлешмоб. Стебник

Фото та відео - «Типовий Стебник»

Віктор Грушевський, СВ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (2)
вероніка - 29 серпня 2015 21:56
чому не вказали за чиї кошти встановили прапор.
Громадянська позиція - 31 серпня 2015 09:36
Прапор встановлений за кошти Олега Ковальчина та Ореста Лобоса. Також подяку слід висловити Роману Біласу та Юрію Присташу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -