новини твого міста

Група екс-радника Калапача просуває в мери трускавчанина Крамара

- Влада 2881   5

Головною політичною подією цього року для України можна з упевненістю назвати вибори до місцевих органів влади, які відбудуться 25-го жовтня. Не оминуть вони і міста калійників. Оскільки Верховна Рада, як це зазвичай трапляється в нашій країні, під час передвиборчих перегонів змінила їх правила, вибори до Стебницької міської ради, як і до інших міських, районних та обласних рад, відбуватимуться не за змішаною системою, яка застосовувалась на місцевих виборах 2010-го року, а за пропорційною.

Не вдаватимусь у тонкощі нового виборчого законодавства, лише зауважу, що серед позитивних нововведень у контексті Стебника, передбачено скорочення чисельності депутатського корпусу місцевого органу самоврядування. Так, представницький орган міста калійників наступної каденції з існуючих 36-ти депутатів буде зменшено до 26-ти.

Щодо виборів міського голови, то для Стебника вони відбуватимуться за тим самим механізмом, що у 2010-му році: в 1 тур. Перемогу здобуде той кандидат, який отримає більше голосів, ніж його конкуренти. Серед ймовірних кандидатів на посаду очільника Стебника називають діючого міського голову Василя Пецюха, учасника попередніх виборчих перегонів Петра Старосольського, секретаря стебницької мерії Романа Івасівку, керуючого справами виконавчого комітету Трускавецької міської ради Олега Ковальчина, депутата Трускавецької міськради Руслана Крамара, екс-регіонала, депутата стебницької ради Ігора Сушицького. Скоріш за все, перелік кандидатів на посаду очільника міста буде більшим.

Кимось з претендентів керують непомірні амбіції, хтось отримає кандидатське посвідчення, будучи технічним кандидатом. Офіційно кандидати-претенденти на мерське крісло ще не можуть вести виборчу агітацію, оскільки міська виборча комісія ще не розпочала прийом документів та реєстрацію кандидатів на посаду міського голови Стебника. Однак, дехто з охочих ощасливити стебничан, всупереч законодавству, вже розпочав бурхливу агітаційну діяльність.

Руслан КрамарРуслан Крамар

Депутат Трускавецької міської ради Руслан Крамар

Дорогі трускавчани!

16-го серпня у місцевому Народному Домі виступав з агітаційною промовою трускавчанин, діючий депутат органу самоврядування міста-курорту Руслан Крамар. На початку виступу з Русланом Ярославовичем трапився конфуз - до присутніх у залі стебничан він звернувся з привітанням: "Дорогі трускавчани". Пан Руслан, як це часто застосовується у політичній боротьбі, намагався увійти в образ кандидата-опозиціонера, застосовуючи під час своєї промови огульну критику влади.

На ремонт дороги по Трускавецькій має скинутись влада міста-курорту

Хотілося б виокремити деякі тези виступаючого. Підглядаючи у листок, пан Крамар заявив, що Стебнику потрібні комунікації, оскільки у місті калійників за останні роки не зроблено жодного шматка дороги. Безумовно, не всі місцеві автошляхи в хорошому стані, проте, цікаво було б довідатись якою дорогою Пан Руслан діставався до Стебника. Адже, якщо скористатись найкоротшим шляхом між містом-курортом, в якому вже багато років живе і працює шановний кандидат і містом калійників – дорогою по вул. Трускавецький, то як не крути, а таки чималий її відтинок капітально відремонтовано (від т. зв. Мінбуду до церкви, парохом якої є о. М. Комарницький).

Руслан Ярославович пообіцяв присутнім у залі капітально відремонтувати вищевказану дорогу, на ремонт якої має скинутись трускавецька влада. Дивно чути з вуст кандидата на найвищу у місті посаду подібні заяви. Адже, відрізок цього автошляху (до адміністративної межі Стебника) перебуває на балансі стебницької влади, а т. зв. нейтральною частиною (між містами) повинна опікуватись філія державного підприємства «Райавтодор». Чи відомо про це пану Руслану? Мабуть, він вважає, що місцева вулиця, названа на честь міста-сусіда повинна ним же і фінансуватись.

Про те, що державі загалом і місту калійників зокрема, потрібні якісні автодороги відомо усім. Часто бажаючі обійняти владну посаду наліво і направо роздають пустопорожні обіцянки про швидке будівництво сучасних автошляхів європейського зразка. А за рахунок яких джерел фінансування реалізовуватимуться подібні багатомільйонні проекти, популісти скромно мовчать. Лишень би виборці у день голосування зробили "правильний" вибір.

Змусити підприємців побудувати «Ашан»

У своїй агітаційній промові Руслан Крамар порушив питання покращення інфраструктури місцевого ринку, зауваживши що потрібно покращувати комфорт. Особливої уваги заслуговує спосіб, запропонований ним для вирішення цього питання. Пан Крамар пропонує за рахунок підприємців, які орендують торгові площі у підприємства КП «Ринок «Прикарпаття» побудувати у Стебнику «Ашан».

Пропозиція, як на мене, цілковито абсурдна. Адже, вартість спорудження подібного торгового комплексу навіть менших розмірів з урахуванням цін на будматеріали може скласти кілька мільйонів гривень. А для реалізації такого проекту довелося б демонтувати існуючі кіоски, зведені коштами орендонаймачів.

Невже Руслан Ярославович справді вірить, що підприємці стебницького ринку погодяться втілити подібну ідею, взявши для цього позики під захмарні відсотки? Виглядає на те, що Руслан Крамар відірваний від реальності, плутаючи фінансові можливості великих бізнесменів з можливостями дрібних місцевих суб'єктів господарювання.

Прокласти водопровід до доброгостівського озера

Виступаючий у своїй доповіді порушив питання водопостачання, запропонувавши замість існуючого водогону Дрогобич-Гірне, прокладати труби і використовувати воду з озера, розташованого у селі Доброгостів. Слухаючи, пункт програми пана Крамара з приводу цього питання, скидалось на те, що його готував автор-мешканець Борислава. Адже, у місті нафтовиків проблема водопостачання справді є дуже гострою: в деяких районах міста бориславчани отримують воду лише кілька годин на добу.

Постає питання: навіщо з куцого місцевого бюджету витрачати величезні кошти на замовлення проектно-кошторисної документації і безпосереднього прокладання нового водогону, якщо вода зі стрийської ріки за своїми характеристиками значно краща за озерну. Найцікавіше, що Руслан Ярославович сам це підтвердив...

Відкрити бізнес-школу

На зустрічі з виборцями трускавецький депутат торкнувся також питання освіти, зазначивши, що освітній рівень людей є важливим для розвитку міста, пообіцявши відкрити у нашому місті бізнес-школу. Ідея, на перший погляд, не погана: випускники шкіл могли б за бажанням опановувати у цьому навчальному закладі спеціальності, які могли б допомогти їм самореалізуватись у житті. Але знову ж таки, як ця ідея "в'яжеться" із проблемою відсутності достатньої кількості учнів у місцевих школах і спробами дрогобицької влади, на балансі якої вони перебувають, скоротити їх кількість?

Побудувати парк з найвищою в Україні оглядовою вежею

Претендент на посаду міського голови Стебника, обговорюючи питання дозвілля мешканців міста калійників, вчергове здивував слухачів, а саме: пообіцяв побудувати ландшафтний парк з оглядовою вежею, вищою ніж Львівська Ратуша (її висота - 65 м). Ця оглядова вежа має бути найвищою в Україні. Кажуть, пан Крамар вважає, що однією з головних проблем, які хвилюють стебничан є відсутність у їхньому місті вежі, куди вони прагнуть піднятись і з висоти пташиного польоту насолоджуватись життям.

Було і раціональне зерно у виступі трускавецького політика. Так, за його словами, можна дещо збільшити фінансові надходження у місцеву казну за рахунок підняття рівня податків для деяких комунальних підприємств. Пан Крамар, назвав як приклад КП «Стебниктеплокомуненерго».

Яких запитань боїться Крамар?

Після монологу Руслана Ярославовича, серед присутніх у залі були охочі задати виступаючому запитання. Втім, очевидно, злякавшись, що у його шпаргалці може не виявитись відповідей на незручні питання, трускавецький політик спішно покинув сцену.

Виникає логічне питання: з якого це дива трускавчанин, директор КП «Трускавецьтепло», голова трускавецької організації однієї з політичних партій, депутат тамтешньої міської ради зненацька переповнився любов'ю до стебничан і бажанням їх ощасливити?

За достовірною інформацією, Руслана Крамара просуває у мерське крісло фінансово-промислова групка, одним з лідерів, якої являється екс-радник попереднього міського голови Романа Калапача, житель с. Станиля Павло Побережний.

Цілком очевидно, що аналізувати того чи іншого кандидата потрібно не лише по його словах, а вчинках : якщо був у владі, що виконав з задекларованого? Не менш важливо, на мій погляд, поцікавитись чи змінював місцевий політик партійні уподобання. Адже, в місцевому політикумі є чимало діячів, які за останні кілька років вже встигли змінити по 2-3 політичні сили. Якщо політик в залежності від ситуації з легкістю переходить з однієї партії в іншу, часто з протилежною ідеологією, навряд чи він у разі потрапляння у владу, буде послідовно відстоювати інтереси виборців.

У наступних номерах аналізуватимемо разом з шановним читачем передвиборчі програми інших ймовірних кандидатів на посаду очільника міста.

Віктор Грушевський, СВ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (5)
Просто - 30 серпня 2015 15:00
То і не дивно що Крамар вирішив балатуватись в Стебнику. В Трускавці де він живе - в нього шансів нуль. В 2010 році йому взагалі довелось знімати свою кандидатуру з виборів трускавецького мера, щоб не позоритись перед людьми низьким результатом. Довів своїм керівництвом КП Трускавецьтепло до ручки, от і вирішив втекти з міста-курортника перед виборами...
Не важливо - 1 вересня 2015 23:18
Чому саме Стебник? Обіцянок дуже багато! Я вважаю і дуже сподіваюся що, на сьогоднішній день дуже мало тих хто в це вірить! Коментарі попередні дуже обгрунтовані...
правда - 13 вересня 2015 23:52
Там на лице глянути і все видно.Хто і шо?! Тай взагалі в Стебнику можливо все.Депутатом може стати злодій,який зі спільниками грабував квартири,а коли взяли,тато відмазав.Так що люди добрі,якщо хочете мати хорошу владу то висувайте кандидатів у мери чи депутати людей яких знаєте,тобто своїх співробітників,з якими працюєте не один день і добре знаєте як вони живуть,чим займаються,яка у них сім*я.Станьте цілим колективом за свого кандидата,пропонуйте самі,а не приймайте те що саме лізе у владу.
Трускавецька - 15 вересня 2015 20:49
Люди добрі!! Таких кандидатів , як Р.Крамар, для початку на вул. Кульпарківську відправити, щоб дали заключення про психологічний стан, і паралельно до логопеда , щоб виборці чітко розуміли про що мова з такими кандидатом ... До речі, він нетрускавецький мешканець .. Він пан з села Солець....
стебничанин - 1 жовтня 2015 17:04
Пан??? На сіні спить - зубами чіхається. Пан від того, що обкрадає простих людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =