новини твого міста

Бійця Нацгвардії зі Стебника роблять винним у смертельній ДТП

- Надзвичайні події ВІДЕО 5426   1

Захисники бійця Нацгвардії Василя Присяжного звертаються до Президента з вимогою звільнити його з-під варти і передати розслідування його справи до Києва у слідчий відділ Генпрокуратури.

Василь Присяжний

Василь Присяжний, боєць батальйону НГУ ім. генерала Кульчицького

Відповідного відкритого листа підготували учасники прес-конференції, яка відбудеться сьогодні у столиці. Також його підписали бійці батальйону НГУ ім. генерала Кульчицького, народні депутати України, волонтери, представники громадськості і бізнесу. У відкритому листі вони висувають такі вимоги:

1. Передати розслідування справи Василя Присяжного в слідчий відділ Генпрокуратури до Києва.

2. Об'єктивного та неупередженого розгляду слідством усіх фактів і доказів у цій справі.

3. Звільнити з-під варти Василя Присяжного.

4. Проведення реформи Генеральної прокуратури.

5. Проведення реформи судової системи та люстрація суддів.

Перед прес-конференцією активісти «вручили» головному військовому прокурору Анатолію Матіосу живого цапа, що символізує відомого з народних приказок «цапа-відбувайла», який невинний і має спокутувати чужі провини.

Як заявляють захисники Василя Присяжного, ця резонансна справа проти учасника АТО має всі складові, щоб стати лакмусовим папірцем успішності реформ прокуратури та судової системи в Україні.

Результати розслідування військової прокуратури, як заявляють адвокати, виявилися дивними. Винними у ДТП визнано обох водіїв – автомобіля КРАЗ, який, за свідченнями незалежних експертів, здійснив зіткнення, та Мерседес-Бенц, який пересувався по своїй смузі і дотримувався всіх правил руху. «У прокуратурі стверджують, що і КРАЗ, і військова колона на чолі з Василем Присяжним рухалися своїми смугами, а обидва водії «тільки» не дотрималися безпечного інтервалу, але на зустрічну не виїжджали, і … зіткнулися. Чого бути не може просто фізично», – наголошує адвокат Вадим Володарський.

«Чому донецькі суди і військова прокуратура, незважаючи на очевидні докази, приймає необ’єктивні рішення? Чому не розслідується той факт, що КРАЗ рухався в темну пору доби в тил з боєкомплектом без жодного супроводу та охорони?», – заявляють захисники Присяжного.

27 жовтня 2015 року Апеляційний суд Донецької області, не зважаючи на надані адвокатом докази щодо безпідставного звинувачення залишив лейтенанта Василя Присяжного під вартою. «З невинної людини, захисника України, майданівця навмисне роблять злочинця. Аргументи сторони захисту лейтенанта до уваги не беруться, як і висновки експертизи, що повністю спростовує докази звинувачення. За час слідства знищуються речові докази», – заявляє його захист.

«Це не суд, а судилище», – каже народний депутат України Андрій Антонищак. Дружина лейтенанта Присяжного Ольга Притула ділиться своїми враженнями: «Єдина вина Василя в тому, що він вижив у тій страшній аварії». «Ми готові взяти нашого побратима на поруки. Втім, суд й чути цього не хоче», – розповідає народний депутат України Богдан Матківський.

Нагадаємо, 5 січня 2015 року на 703-му кілометрі траси Київ-Харків-Довжанське, у зоні проведення АТО, трапилось резонансне ДТП. Уночі військову колону, що рухалась згідно з наказом в н. п. Миронівське та перевозила особовий склад батальйону оперативного призначення НГУ ім. Кульчицького (ВЧ 3066), протаранив військовий автомобіль КРАЗ, що належить ВЧ 3008 НГУ. Внаслідок ДТП загинуло 13 бійців батальйону Кульчицького та 18 було поранено.

Частину колони батальйону Кульчицького, яка потрапила в ДТП, очолював автомобіль «Мерседес-Бенц», який їхав з увімкненими проблисковими маячками. За кермом машини був лейтенант Василь Присяжний, позивний «Стебник». Навантажений боєкомплектом КРАЗ без супроводу, рухаючись назустріч (в тил зони АТО), зачепив автомобіль Мерседес по дотичній, потім здійснив лобове зіткнення з військовим автобусом.

За матеріалами ЗІК, відео – Громадське ТБ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Тарас Скробач - 28 грудня 2015 17:33
Підтримую висунуті вимоги!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?