новини твого міста

100 днів Старосольського: коли слово розходиться з ділом

- Влада 1700   3

21 лютого минуло 100 днів, як до влади у Стебнику прийшла нова команда. Традиційно після цього періоду керівництво мерії має підбивати перші підсумки своєї роботи та звітувати перед громадою в Народному Домі. Проте, на відміну від своїх колег з сусідніх міст, міський голова Петро Старосольський вирішив зробити все “по-тихому”, розповівши про свою стоденну діяльність на посаді мера в коментарі місцевому телебаченню.

Робити глобальні висновки щодо діяльності новообраного керівництва, звичайно, зарано, але ключові тенденції та перспективи руху визначити цілком реально. Отже пропонуємо ознайомитись з основними моментами, аналізуючи які, можна зробити підсумок перших ста днів роботи нової стебницької влади.

Бюджет міста. 12 січня у Стебнику було прийнято бюджет на 2016 рік в розмірі 5,65 млн грн. Особливістю головного фінансового документа міста стало суттєве зростання планових витрат на утримання мерії. Так, відповідні статті видатків, в порівнянні з 2015-м роком, збільшили вдвічі з 1,2 млн грн до 2,5 млн грн.

Структура розподілу видатків теж зазнала змін. Якщо в минулі роки основними статтями витрат були роботи по капітальному ремонту доріг, то в цьому році майже половина бюджету міста піде на функціонування міської ради.

Назва видатків

Сума, грн

Частка, %

1

Утримання міської ради

2497000

44,22

2

Благоустрій міста

992000

17,57

3

Капітальний ремонт доріг

701600

12,42

4

Капітальні вкладення

391500

6,93

5

Соціальний захист населення

314000

5,56

6

Землеустрій та проектування

240000

4,25

7

Ремонт житлового фонду

214000

3,79

8

Спортивно-мистецькі заходи

137000

2,43

9

Інші витрати

159900

2,83

-

Всього

5647000

100

Структура витрат бюджету Стебника

Структура витрат бюджету Стебника на 2016 рік

Основними причинами збільшення витрат на утримання мерії стало розширення її апарату та додаткове виділення коштів на преміювання та нарахування надбавкок до зарплат. Якщо з липня 2011 року апарат управління міськради фактично складався з 3-ох осіб: міського голови, заступника та секретаря, то в грудні 2015 року було прийнято рішення про збільшення апарату до 5-ти осіб: міського голови, двох заступників, керуючого справами виконкому та секретаря ради. Зрозуміло, що про економію бюджетних коштів тут не йшлося.

Абонентські відділи. Однією з основних своїх заслуг на посаді міського голови Петро Старосольський називає повернення до Стебника абонентських відділів газової служби, електромережі та паспортного столу. Відновлення функціонування відповідних відділів, звичайно, є позитивним моментом, проте особливої заслуги новообраної влади у цьому питанні немає.

Абонентський відділ газової служби запрацював в Стебнику ще восени 2015 року після особистого втручання губернатора області Олега Синютки. Рішення про відновлення однієї штатної одиниці паспортного столу було прийнято в Києві за наполяганням начальника міграційної служби Івана Крецула та після неодноразових звернень попереднього міського голови Василя Пецюха ще до місцевих виборів. За словами екс-мера, працівниця, яку повернули на цю посаду, була задіяна деякий час на роботі в міграційній службі в Дрогобичі, тому прийом громадян в Стебнику не здійснювався.

Вуличне освітлення. Ситуація з вуличним освітленням в місті бажає бути кращою, а заяви міського голови про заміну 280 ламп виглядають, м'яко кажучи, перебільшенням.

Так, вже близько 3-ох місяців відсутнє освітлення на вул. С. Бандери — однієї з центральних в Стебнику.

Вулиця Бандери в СтебникуВулиця Бандери в Стебнику

Вул. С.Бандери (по правій стороні - будинок №4)

Після падіння дерева на електричні кабелі опор під час зрізки дерев по вул. Героїв Небесної Сотні проїжджа частина вулиці перестала освітлюватись. Проблема залишається невирішеною вже 2-ий тиждень.

Вулиця Героїв Небесної Сотні в СтебникуВулиця Героїв Небесної Сотні в Стебнику

Вул. Героїв Небесної Сотні (справа видніється ЗОШ №7)

Більше тижня були неполадки з вуличним освітленням на майдані Т. Шевченка, проте в понеділок цю ситуацію залагодили і ліхтарі на площі засвітили.

Не вирішене питання з встановленням світильників для нових 5-ти опор по вул. Грушевського, які були змонтовані ще в жовтні минулого року. Опори досі стоять “голі”, хоча освітлення на ділянці від ринку до мерії таки увімкнули.

Стало зовсім темно на пішохідній ділянці від “прапора” до магазину “Кені”. Якщо минулого року там ще світило кілька ліхтарів, то зараз — жодного. Є проблеми з вуличним освітленням і в районах приватної забудови, в т. ч. в мікрорайонах Колпці та Сольці.

Конкурс мікропроектів. Слова Петра Романовича про спільну підготовку проектів по енергозаощадженню з депутатами “Народного контролю” викликали негативну реакцію з боку останніх. Керівник фракції Андрій Руденко спростував слова мера, назвавши їх такими, що не відповідають дійсності.

“Жодної допомоги виконачих органів влади міста Стебника не було,” — коментує заяву мера голова фракції п. Руденко. — “Ми закликаємо стебницьку виконавчу владу і, особливо, її керівника не займатись фальсифікацією даних та не вводити громаду міста в оману, не приписувати собі чужої праці.”

Розвиток спорту. В 2016 році суттєво зросли витрати на спортивні заходи в місті. На вимогу депутатів міськради керівництву мерії довелось збільшити відповідну статтю видатків з 50 тис. грн, передбачених в проекті бюджету, до 92 тис. грн., затверджених на сесії міської ради.

В коментарі каналу CZC мер Петро Старосольський називає іншу цифру — 100 тис. грн., що є незначним перебільшенням реальної суми. Також міський голова згадує про 10 тис. грн, які були виділені на розвиток спорту попередньою владою, повідомляючи, що вони кудись “пропали”. Озвучена ним інформація є неправдивою. Вказана сума була перерахована СК “Стебник” в червні минулого року за згоди керівника спортклубу Осипа Бандури.

Допис Осипа Бандури

Допис зі сторінки Осипа Бандури в соцмережі Фейсбук

За словами керівника СК “Стебник”, на ці кошти було проведенено регіональний дитячий футбольний турнір “Спорт проти ВІЛ/СНІДУ” серед команд міст Дрогобиччини.

Ремонт доріг. Цьогоріч керівництво мерії на ремонт доріг з міського бюджету виділило лише 701,6 тис. грн. Петро Старосольський хоче залучити з обласного бюджету ще 6,37 млн. грн. за рахунок програми співфінансування. Міський голова гордо заявляє про наявні проекти на капітальний ремонт доріг, але скромно замовчує, що проектна документація готувалась не ним і його командою, а ще попередньою владою.

Згідно додатку №6 до рішення Стебницької міської ради №35 від 12.01.2016 р. “Про міський бюджет м. Стебника на 2016 рік” в редакції від 19.02.2016 р. капітальний ремонт доріг у цьому році запланований на вулицях о.П.Мекелити, В.Стуса, П.Калнишевського, Героїв Небесної Сотні, В.Івасюка, В.Великого, А.Мельника, С.Бандери, П. Дорошенка, провулку Гірському, прибудинкових заїздах В.Великого, 12а, М.Грушевського, 12 та П.Куліша, 5.

Виглядають незрозумілими заяви Петра Романовича про його бажання здійнити капітальний ремонт дороги та тротуарів по вул. М.Грушевського на ділянці від перехрестя вул. П.Калнишевського до перехрестя вул. С.Бандери, оскільки ця частина вулиці є повністю відремонтованою (роботи велись в червні та серпні минулого року). Більше того — відповідна стаття видатків взагалі не передбачена в бюджеті розвитку. Не закладено цьогоріч коштів і на вул. Зелена Діброва, про яку згадує міський голова. Вул. А.Мельника на ділянці від вул. В.Великого до закінчення будинку №12 також частково заасфальтована.

Варто зазначити, що в бюджеті на 2016-ий рік не передбачено жодної гривні на капітальний ремонт доріг в мікрорайоні Солець. Кошти не заклали і на ремонт прибудинкових заїздів по вул. Куліша для будинків №7 та №9, по яких вже готові проекти. Частину цих проїздів мали відремонтувати в жовтні-листопаді минулого року, проте виділені на асфальтування гроші пішли на виплату премій і надбавок до зарплат для новообраного керівництва мерії та покупку комп'ютерної техніки.

Прозорість влади. Стаття 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» зобов'язує органи місцевого самоврядування оприлюднювати проекти нормативно-правових актів та рішень не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду, а вже затверджені документи — невідкладно в 5-ти денний термін з дати прийняття.

Керівництво Стебницької міської ради ігнорує норми Закону, публікуючи на офіційному сайті мерії відповідні документи не вчасно: проекти рішень виконкому оприлюднюються за 1 день до розгляду, а прийняті рішення виконкому взагалі не публікуються. Деякі затверджені на сесії міськради документи оприлюднюються “заднім числом”.

ВИСНОВОК. Прийнятий мерією бюджет важко назвати збалансованим. Значне переважання витрат на утримання міської ради над іншими статтями бюджету, збільшення кількості працівників апарату управління мерії та видатків на її функціонування викликають справедливу критику з боку громадськості, яка вже охрестила річний план доходів і видатків “бюджетом проїдання”.

Загальний підсумок про роботу керівництва міської ради можна буде підвести в листопаді цього року. Проте вже зараз можна з упевненістю сказати, що 2016-й рік для нової влади буде складним. Брак належного досвіду та фінансових ресурсів для вирішення проблем в місті будуть давати про себе знати. Можлива оптимізація шкільної мережі теж не додасть рейтингу місцевим чиновникам.

З іншого боку, якщо нова влада продовжуватиме ігнорувати інтереси мешканців окремих мікрорайонів міста та витрачати значні кошти собі на зарплату, то Петро Старосольський матиме всі шанси через два роки повторити “успіх” Романа Калапача...

Вадим Юрків

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (3)
navi.72 - 17 березня 2016 12:13
Шановні Стебничани....
Що до вуличного освітлення ....
Два чи то три роки до приходу нової влади нічого не робилось по вуличному освітленні одним словом запустили в жахливий стан освітлення міста ....
Тепер все по трошки вилазить...а звинувачують теперішню владу...
Ні панове треба було "дримбати" попередню владу ...а тепер потерпіть поки вся система вуличного освітлення приведеться доладу...то не тільки лампи крутити.....
андрій - 17 березня 2016 23:42
в нас завжди у всьому винні попередники :)) кожен хто приходить до влади розказує казки що винні хтось а не він.хлопці беріться вже до роботи а не протирайте штани в мерії. в місті за останній час стало гірше з освітленням, а ви розказуєте про якісь нових280 ламп на сміх людям. робіть шось!!!
navi.72 - 18 березня 2016 11:24
ТАК ..Я з Вами згідний......чомусь завжди винні попередники ....але це правда ...бо нема відповідальності...такі закони ...наламає дров попередня влада а ви розхльобуйте ...але не буде добра чи буде Пецюх мером чи Староссольський треба ламати систему в державі...але ми ще пока недозріли ...народ ще не той....
Старосольський теж нічого в Стебнику суттєвого не змінить ...нема грошей ..та й депутати слабенькі вони хіба учуться....та й
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?