новини твого міста

Школи Дрогобича і Стебника заповнені на 78% - Сушко

- Освіта ФОТО ВІДЕО 1940   1

20 квітня у Дрогобичі відбулась прес-конференція начальника відділу освіти Петра Сушка щодо стану освітньої галузі у 2016 році. Важливою темою звернення стало питання оптимізації шкільної мережі міст Дрогобича та Стебника.

За словами посадовця, основною причиною незабезпеченості коштами загальноосвітніх навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції є мережа загальноосвітніх навчальних закладів, яка не відповідає теперішній кількості учнів.

“В ряді шкіл кількість учнів в 2-3 рази менша від запланованої. Візьмемо, наприклад, ЗОШ №3. При плановій потужності в 660 учнів на сьогодні у ній навчається 214 учнів, у ЗОШ №8 при потужності 350 учнів навчається 155 дітей, у ЗОШ №15 цифри виглядають 440 та 291 відповідно, у ЗОШ №17 - 1120 та 691, у ЗОШ №7 - 800 та 488, у ЗОШ №13 - 60 та 30, у ЗОШ №18 - 870 та 287 відповідно. Загалом виходить, що мережа шкіл Дрогобича та Стебника заповнена учнями на 78%.

Згідно державної норми на одного учня в мм. Дрогобичі та Стебнику виділяється 7939,4 грн. В той же час ряд шкіл суттєво перевищують цю норму через невідповідність планової потужності школи кількості учнів. Зокрема серед таких шкіл є ЗОШ №3, яка витрачає на навчання одного учня 10164 грн., ЗОШ №5 - 9396 грн, ЗОШ №8 - 11635 грн, ЗОШ №6 - 9251 грн, ЗОШ №13 - 12723 грн та ЗОШ №18 - 13111 грн.

Також є ряд інших шкіл, які суттєво економлять виділені державою кошти. Зокрема видатки на 1 учня у ЗОШ №1 становлять 6367 грн, у ЗОШ №4 - 6272 грн, ЗОШ №9 - 6933 грн, ЗОШ №10 - 6242 грн.

Наслідком теперішньої неефективної мережі шкіл Дрогобича є те, що фактично одні школи дофінансовують ті школи, які не вкладаються у державні норми на одного учня. В результаті цієї ситуації педагоги мм. Дрогобича та Стебника не отримують у достатньому обсязі винагороду та всі інші доплати, а багато шкіл міста не мають можливості покращувати свою матеріально-технічну базу та розвиватися.

Окремою проблемою стоїть покращення матеріально-технічної бази шкіл, зокрема оновлення комп’ютерних класів. На жаль, тут ситуація аналогічна як із актовим залом та спортзалами. Ті школи, які економлять кошти, не можуть їх спрямувати на покращення навчального процесу.” - йдеться у зверненні.

Петро Сушко

На думку представників влади, існує два варіанти вирішення ситуації, яка склалась в освіті:

1. Оптимізація освітньої мережі.
Наслідком оптимізації буде об’єднання шкіл із низькою наповнюваністю учнями. При цьому економія відбувається за рахунок скорочення видатків на комунальні послуги та утримання адміністрації школи. Слід зазначити, що в даному випадку всі педагоги будуть відповідно переведені у ту школу, з якою об’єднується оптимізована із тією ж завантаженістю, що й раніше. При цьому економія коштів становитиме близько 3 млн грн.

2. Видатки на школу згідно державних норм.
Цей варіант є справедливим: кожна школа отримає певну суму коштів в залежності від кількості учнів, які в ній навчаються. При цьому школи із низькою наповнюваністю будуть змушені пристосовуватись до ситуації, працювати над залученням учнів та намагатись мінімізувати витрати на утримання приміщень та штату. Не факт, що деякі із шкіл зможуть пристосуватись до ситуації. Результатом може бути заборгованість заробітної платні та оплати за комунальні послуги. І в підсумку все одно постане питання оптимізації.

За матеріалами прес-служби Дрогобицької міської ради

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Роман Непедагог - 24 квітня 2016 00:37
Вже починає потрохи діставати риторика пана Сушка та Дрогобицько відділу освіти. Шановні не там шукаєте причину Ваших проблем. Про яку оптимізацію може йти мова. Таке складається враження що освітянські очільники геть втратили глузд в прямому анатомічному сенсі цього слова, і у них перестала функціонувати та частина мозку, яка відповідає за аналіз. Аргументую свій закид: народжуваність у нашому регіоні завжди носила хвилеподібний характер. В якийсь період народжуваність зростає, у якийсь навпаки спадає. Звісно це стається через велику кількість факторів: криза, міграція, або навпаки покращання соціального забезпечення матерів. Так от наразі пожинаємо плоди кризи, яку уже тривалий час переживаємо. Логічно, що наповнюваність шкіл є не 100%. Але завше так не буде і бейбібум питання часу. Що тоді робити? Школи скорочено. Перепрошую , оптимізовано. Пропонуєте повернутися до навчання у 2-3 зміни, як при радянській владі? Таку помилку ми уже переживаємо з садочками, коли знайти місце для дитини архіскладно, через закриття свого часу багатьох дошкільних закладів. Вибачте шановний пане Сушко, але я свою дитину у таку систему освіти не дам, відповідно буду шукати їй можливість навчанн де інде, навіть за кордоном. Тому допустити "оптимізацію" на дрогобиччині не маємо ніякого морального права. На мою думку проблема не в системі фінансування, а у профнепридатності пана Петра, як менеджера. Власне його завдання знайти той метод вирішення, щоб не нашкодити і усі сторони задовільнити. Наразі маємо шкідливий перший варіант і ще шкідливіший другий варіант...
Ну і на завершення майбутні наслідки оптимізації:
- зростання односторонньої міграції регіону що призведе до суттєвого скорочення кількості населення
- відтік інтелектуальних кадрів з регіону
- зниження якості навчання
А усе це призведе до падіння економіки регіону. Тому і не дивно чого заводи не працюють...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?