новини твого міста

Стратегічна помилка стебницької влади - 2 або Три історії стосунків підприємців з владою

- Влада 1910   1

У Стебнику щораз більше підприємців висловлює відкрите невдоволення діями місцевої влади. Бізнесмени кажуть, що немає діалогу між владою та підприємницьким середовищем. В окремих випадках посадовці органу місцевого самоврядування, зловживаючи службовим становищем, вчиняють дії, які суперечать чинному законодавству.

Історія перша.

Від підприємця, який відкрито говорить про зловживання влади та вимушено з`ясовує свої стосунки з рідною владою в суді.

- Я ніяк не можу викупити землю, що знаходиться під кіоском, який є моєю власністю, - розповідає підприємець Петро Бохняк. Кіоск розташований неподалік «дев`ятого» магазину в Стебнику (район вул. Грушевського та Січових Стрільців).

- А інший мій кіоск взагалі демонтували, - скаржиться підприємець. – На якій підставі? Всі документи в мене є на руках, а кіоск демонтували. Я вже написав заяву в міліцію, надіюся, що винні понесуть покарання.

А ще Петро Бохняк ніяк не може узаконити свої рекламні щити, хоча неодноразово подавав документи в міську раду. Підприємець боїться, що щити, за які він щомісячно сплачує в міський бюджет по 340 гривень, демонтують так само незаконно, як демонтували кіоск.

- Я подав документи в міську раду на видачу дозволу на розміщення рекламоносіїв, - каже Петро Бохняк. – Діалогу немає. Мали б мені зателефонувати, повідомити, чи все гаразд. Допомоги в документальному вирішенні справи немає ніякої. Є тільки зверхнє ставлення і метод батога.

Підприємець показує заблоковані з усіх сторін під`їздні шляхи, через що є труднощі з доставкою товару в магазин.

- Міським головою мені було надіслано лист, що немає коштів на виконання рішення виконкому про розблокування проїздів, - розповідає пан Бохняк. – А на те, щоб демонтувати мій кіоск, кошти знайшлися…

Петро Бохняк вважає, що йому створюють такі умови, щоб він не міг нормально вести бізнес. І в цьому замішані деякі депутати Стебницької міської ради, каже підприємець.

Секретар Стебницької міської ради Андрій Петруняк має власне бачення ситуації з підприємцем Бохняком. Він посилається на рішення суду, ухвалене ще в часи попереднього міського голови Василя Пецюха, та каже, що підприємець Бохняк «заліз» на прибудинкову територію ОСББ. «Проти нього ОСББ готує позов до суду», - каже секретар ради.

Андрій Петруняк рішуче відкидає версію Петра Бохняка, буцімто він має «зуб» на нього і мстить за давній розкол в партії «Батьківщина». Довідково зазначимо, що членами цієї політичної сили були обидва наші співрозмовники, але внаслідок конфлікту Петро Бохняк опинився за межами «Батьківщини», а Андрій Петруняк – в керівництві стебницького партійного осередку.

Отже, Андрій Петруняк каже, що йдеться виключно про інтереси громади міста, які він як посадова особа відстоює, а про ніяку особисту помсту не йдеться.

- Він хоче землю в центрі міста по 50 гривень? – риторично запитує секретар ради. – Хіба ми можемо йти на таке?

В цій конфліктній ситуації важко визначити, хто правий і наскільки. Петро Бохняк показує цілу папку документів з печатками і каже, що тільки через зволікання місцевої влади не може узаконити рекламні щити та задіяти кіоск для бізнесу. Він наводить приклад, коли сусіду в лютому 2015 року дали дозвіл викупити землю під торгівельним павільйоном навіть за меншу ціну, а от йому назустріч влада йти не хоче.

Натомість Андрій Петруняк каже, що влада йде назустріч підприємцям, але якщо вони не порушують закон. «Якщо ми говоримо про чесність, то чесним треба бути в усьому», - завершує свій коментар Андрій Петруняк.

А Петро Бохняк так підводить риску в нашій розмові:

- Чи справді дії влади допоможуть вирішити підняті мною проблеми? Не я оцінював землю – землю оцінювали експерти, замовлені Стебницькою міською радою. Експертна оцінка не оскаржувалася, тож перешкоди, які мені створюють у викупі землі, є штучними.
Ситуація з Петром Бохняком – не поодинокий випадок у Стебнику. Своє невдоволення зверхнім ставленням влади до підприємців висловлюють Анатолій Млинар, Роман Уневич, Юлія Павелко, Богдан Іваник і багато інших стебничан. В кожного з них – своя історія стосунків з владою.

Історія друга.

Від підприємця, який на виборах міського голови Стебника відкрито підтримував Петра Старосольського, а тепер дивується, як влада, ним же обрана, ставить йому перепони у веденні бізнесу.

З підприємцем Богданом Іваником спілкуємося в парку, де він хотів би облаштувати своїм коштом для громади міста дитячий майданчик. Застаємо Богдана Іваника за роботою – він самотужки прибирає парк.

- Для чого мені зміна цільового призначення земельної ділянки? Я хочу піти в банк і взяти кредит, щоб розвиватися, щоб в тому числі для громади міста Стебника облаштувати тут, в парку, дитячий майданчик, - каже Богдан Іваник. – Будівлю свого магазину не можу подати як заставу, питання затягується, тому не можу віддати кошти, на які чекають люди, що виконували в мене роботи.

Богдан Іваник ніколи не сподівався, що просте питання зміни цільового призначення земельної ділянки, яка є його власністю (!), «зарубають» на сесії.

- Який кінь робить, того й б`ють, - влучно характеризує ситуацію зі стебницькими підприємцями Богдан Іваник.
Щоправда, у цьому випадку все ж справедливість восторжествувала – на сесії 30 червня депутати виправили це упущення та проголосували за зміну цільового призначення земельної ділянки підприємця.

Історія третя.

Від «підприємців» при владі, які «забувають» про себе та свої бізнеси, коли «запрошують» до Стебника податкові перевірки.

Не розуміє дивну позицію стебницької влади щодо бізнес-середовища міста і депутат Стебницької міської ради Павло Побережний (група «Майбутнє Стебника»). На думку депутата, влада має ставитися до підприємців як до партнерів та інвесторів, які поповнюють міський бюджет. Соромно і безперспективно діяти щодо них методом батога та залякувань перевірками, при цьому громадські інтереси упослідити, підпорядкувавши їх своїм особистим.

Нещодавні гучні перевірки податкової, кажуть інші підприємці Стебника, дивним чином оминули бізнес братів Петруняків (Андрій – секретар Стебницької міської ради, Тарас – депутат Дрогобицької міської ради). Таким самим дивним чином перевірка податкової оминула бізнес батька першого заступника мера Стебника Романа Корпана. Навряд чи це випадковість, кажуть ті, хто зазнав перевірок та й не могла влада про них забути, про самих себе ж. «Перевірені» не приховують свого невдоволення діями стебницької влади, котра своїми кляузами спонукала податкову «потрясти» Стебник.

Ось як про це говорить власник магазину «Резон», підприємець з багатолітнім стажем Анатолій Млинар:

- Навіть самі представники львівської податкової, які проводили перевірку, дивувалися, чому це влада Стебника звернулася до них, щоб вони нас перевіряли. Коли вони подивилися, які суми ми сплачуємо за акциз у бюджет міста, то зауважили, що навіть у Львові багато хто платить значно менше.

- Чого добилася влада, наславши на нас перевірку? – розмірковує Анатолій Млинар. –Що, поповнився бюджет після цієї перевірки? Ми, підприємці, завжди йшли назустріч владі. Треба щось до Дня міста чи на якийсь інший загальноміський захід – допоможемо, підтримаємо. Бо розуміємо відповідальність бізнесу за розвиток міста. А чи розуміє свою відповідальність влада?
Замість висновку.

Формат газетної публікації не дозволяє описати всі зауваження до влади Стебника, яку висловлюють підприємці. Та більшість з них зводиться до того, що влада намагається диктувати свої умови бізнесу, тиснути на нього, робить поділ між бізнесменами на «своїх» і «чужих». «Совкові» методи командно-адміністративної системи управління не приносять користі нікому – ні владі, ні підприємцям. Невже влада не розуміє, що середній клас – це основа добробуту громади?

За війною з представниками бізнесу влада не помічає найбільшої проблеми Стебника – що буде далі, після проведення адміністративно-територіальної реформи? Адже на даний час для Стебника є два шляхи, і обидва погані – або назва «Стебник» повністю зникне з карти України і місто калійників стане мікрорайоном Дрогобича, або ж місто залишиться таким собі острівцем бідності та депресії, оскільки жодне (!!!) з навколишніх сіл категорично не хоче об`єднуватися зі Стебником. Але це вже тема зовсім іншої публікації...

Володимир КЛЮЧАК, газета «Воля громади»

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
wawan - 3 серпня 2016 22:26
Це жопа торгувати безнаказано після 22 спіртом і жалітись))))) Гусак і Толік гонять
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =