новини твого міста

Сесія міськради ввімкнула зелене світло для Стебницької ОТГ

- Влада 1688   0

Наприкінці минулого тижня, 5-го серпня, відбулась чергова XIII сесія Стебницької міської ради VII скликання. На пленарному засіданні розглядались:

1. Бюджетні питання:
1.1. Про затвердження розпоряджень міського голови.
2. Про надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад.
3. Про проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території міста Стебника.
4. Про затвердження Положення про постійну комісію Стебницької міської ради з питань регламенту, мандатів, депутатської етики, дотримання законності та правопорядку.
5. Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата міської ради.
6. Про зміни до Регламенту Стебницької міської ради.
7. Земельні питання:
7.1. Про затвердження матеріалів проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
7.2. Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та передачу їх у власність;
7.3. Про внесення змін та доповнень до рішень сесії Стебницької міської ради;
7.4. Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
7.5. Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
7.6. Про затвердження уточненої площі земельної ділянки та внесення змін у рішення виконкому Стебницької міської ради.
8. Різне:
8.1. Про заслуховування інформації про фінансово-господарську діяльність та план розвитку на 2016-2017 р.р. КП "Ринок "Прикарпаття";
8.2. Про заслуховування інформації про фінансово-господарську діяльність та план розвитку на 2016-2017 р.р. ДП "Стебниккомунсервіс";
8.3. Про заслуховування інформації про фінансово-господарську діяльність та план розвитку на 2016-2017 р.р. ДКП "Стебниктеплокомуненерго";
8.4. Про затвердження програми реформи теплопостачання міста Стебник.

Ключовим питанням пленарного засідання було надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад. Це стало можливим завдяки впровадженню в Україні адміністративно-територіальної реформи. ЇЇ суть зводиться до укрупнення адміністративних одиниць, які з міст і сіл перетворяться на об'єднані територіальні громади. В селах не буде голів і депутатів сільрад, натомість з'являться старости на виборній основі. Міста від об'єднання з селами, які з ними межують, отримають зиск у вигляді додаткових надходжень до своїх бюджетів. Передусім це стосується податку з власників землі та нерухомого майна, акцизного податку з продажу підакцизних товарів (автомобільне паливо, алкоголь, тютюн). Сто відсотків цих податків зараховуються до місцевих бюджетів.

У міст, які зможуть стати адміністративними центрами громад покращиться інвестиційна привабливість. Її можна буде підвищити в тому числі завдяки появі додаткових земельних ділянок комерційного призначення, які можна пропонувати потенційним інвесторам для будівництва підприємств. Це у свою чергу призведе до появи нових робочих місць та відрахувань у місцеву казну, з якої фінансується життєдіяльність того чи іншого міста. Добровільно створені об'єднані громади також матимуть значні дотації (фінансову допомогу) з державного бюджету порівняно з іншими. Об'єднання чисельністю від 30-ти тисяч мешканців матиме більше коштів з центральної казни.

Все вищенаведене стосується і Стебника. Місто калійників вперше за 25 років незалежності України має шанс стати самодостатнім і вирватися з ціпких "братніх обіймів старшого брата" - Дрогобича.

Проект рішення містив надання згоди на добровільне об'єднання територіальних громад сіл: Болехівці, Доброгостів, Уличне, Нове Село, Гаї Верхні, Гаї Нижні в Стебницьку територіальну громаду з центром у місті Стебник. Також ним передбачено доручення меру Петру Старосольському звернутися до сільських рад цих населених пунктів з пропозицією про добровільне об'єднання територіальних громад. У документі теж йшлося про делегування очільника Стебника до складу робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об'єднання територіальних громад вищеперелічених сіл. Депутати схвалили проект рішення: "за" - 19, "проти" - 0, "утримались" - 0.

Сесія міськради ввімкнула зелене світло для Стебницької ОТГ

Як інформувалось раніше, 4-го серпня в приміщенні сесійної зали Стебницької міської ради відбулось громадське обговорення питання адміністративно-територіальної реформи.

Стебницькі Вісті

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =