новини твого міста

В мерії вважають підвищення тарифів справедливим і лякають стебничан холодом

- Влада 1507   1

Керівництво Стебницької міської ради називає нові тарифи на тепло "економічно обгрунтованими" та закликає стебничан не робити з цього проблеми.

Після суспільного резонансу, який викликало підвищення тарифів на тепло, міський голова Петро Старосольський, перший заступник міського голови Роман Корпан та директор "Стебниктеплокомуненерго" Орест Лабовка вирішили виступити з спільною заявою на телебаченні та пояснити чому було прийнято таке рішення.

Так, на думку Романа Корпана, основними причинами підвищення тарифу є зростання вартості газу та зарплати працівників теплопостачального підприємства.

"Є кілька факторів, які впливають на процес формування тарифу. Це є ціна газу, мінімальної зарплати - це є витрати, які несе підприємство, ну і інші витрати. Зараз стається ситуація така, що виконавчий комітет Стебницької міської ради приймає тариф на весь опалювальний сезон, але певні політичні сили говорять, що даний тариф дуже боляче вдарить по мешканцям міста," - заявляє посадовець.

Роман Васильович рекомендує мешканцям Стебника, які хочуть платити менше за тепло, йти оформляти субсидію.

"Якщо ви тратите на послуги більше 15% свого сукупного доходу, ви отримуєте субсидію. Що підтверджує фактично статистика, яка нам надана соціальною службою Стебника. На даний момент вже видано 2035 дозволів на отримання субсидії і ще понад 600 справ знаходиться на розгляді." - пояснює заступник мера.

В свою чергу, Петро Старосольський називає ситуацію навколо нових тарифів провокацією проти влади та переконує, що "нові тарифи є економічно обгрунтованими".

"Формування тарифів, воно зроблено на рівні... Не піддавайтесь на провокації... Якщо йти по тому напрямку, де нас пару чоловік хочуть "пихнути" на то, що може місто залишиться без тепла. Якщо ми зараз будемо переглядати ті всі рішення виконкому, будемо просто розмовляти, політизувати, то може бути причина, що може не бути тепла." - намагався переконати мешканців мер Стебника в недоцільності перегляду тарифів.

Один з ініціаторів перегляду тарифів, депутат міськради Ярослав Пецюх вже встиг прокоментувати заяву керівництва мерії на своїй сторінці в Фейсбук.

"Я ініціював питання про скасування підвищення тарифів на тепло, оскільки в мене є сумніви в економічній обгрунтованості та прозорості формування нових тарифів.

20-го жовтня на виконкомі, коли підвищувалась плата за тепло, начальник планового відділу ДКП «Стебниктеплокомуненерго» Стефанія Стечкевич доповідала це питання. За її даними, зарплата для працівників СТКЕ і газ у структурі тарифу складала 86,3%, тепловтрати - 12,1%, а електроенергія, послуги зв'язку та паливно-мастильні матеріали - лише 1,6%. Однак, на сесії, 4-го листопада, начальник СТКЕ Орест Лабовка навів дещо інші дані: частка електрики в тарифі вже складала близько 5%, води - 0,5%. Крім того є питання - чому вартість 1 м кв. зросла в 2,3 рази, а Гкал подорожчала в 2,5. Адже газ для підігріву води використовується той самий.

Міський голова Петро Старосольський не взяв до уваги мої аргументи і зробив все, щоб це питання не те, щоб не розглянули на сесії, а навіть не включили в порядок денний.

Петро Романович лякає стебничан холодом в разі обговорення цієї проблеми. Це смішно. Близько 1,5 тис. користувачів централізованого опалення не мають субсидій і далеко не всі з них зможуть їх отримати. Якщо керівництво Стебника вважає, що нові тарифи є "економічно обгрунтованими", то нехай витягнуть з своєї кишені гроші і заплатять за опалення тих малозабезпечених стебничан, які не матимуть субсидій", - підсумував Ярослав Васильович.

Нагадаємо, влада Стебника підвищила тариф на опалення для населення, яке не має лічильників, з 16,97 грн до 38,92 грн за кв.м. Для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку плата зросла з 654,85 грн до 1606,34 грн за Гкал.

Для прикладу, в сусідньому Дрогобичі ціна 1 Гкал становить 1360 грн, а вартість кв. м опалювальної площі складає 36,88 грн.

Стебницькі Вісті

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
юлия - 11 листопада 2016 19:56
нiколи не думала що в стебнику такi люди прийдуть до влади-- ганьба iм за такi рiшення
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -