новини твого міста

Мери міст Дрогобиччини про День святого Миколая

- Культура 1156   0

Віра в чудеса.. Оживити мрію, дочекатися справжнього дива, побачити казку – чи не цього ми бажали у дитинстві в ніч на святого Миколая?..  На щастя, мрії не мають віку і терміну давності. Їх можна втілювати зі своїми дітьми, зі своїми рідними, з тими, хто тебе любить, хто на тебе покладається, хто живе поруч.. У переддень св. Миколая ми вирушили в гості до мерів Дрогобиччини, щоб розпитати, про традиції свята у їхніх сім’ях, про найприємніші спогади дитинства і про бажані подарунки для міст, які вони очолюють.

Мер Дрогобича Тарас Кучма, згадуючи дитинство, розповідає, як у першому класі Миколай приніс лижі. Каже, це був подарунок, який запам’ятався найбільше. Ще не всюди лежав сніг, як він поспішав в лижах на вулицю, так хотілось похизуватися і навчитися кататися. З тих пір лижний спорт став найбільшим хобі Тараса Кучми. Має компанію друзів-однодумців, з якими випробував чи усі відомі траси, навіть за кордоном. Дуже тішився, коли неподалік Борислава відкрили спуск «Буковиця». Катався там вже разів три і ще поїде найближчим часом, навіть якщо снігу буде недостатньо. Від Миколая Тарас Кучма перш за все просить більше позитиву, добра і найбільше хоче, щоб цього дня кожен дрогобичанин насамперед просто посміхнувся.. Кучма переконаний, що Миколай, це не привід просто обмінятися подарунками, це нагода перш за все приділити час своїм рідним, подарувати їм свою любов і тепло.

Мер Стебника Петро Старосольський каже, що до нього щороку з дитинства приходить Миколай. Щоправда сюрпризів не влаштовує, неймовірних речей під подушкою не кладе. Переважно це джентельменський набір – одеколон, шкарпетки, сорочка. І неодмінно мандарини. Подарунки наче типові і банальні, але кожна дрібничка його дуже тішить. Для дружини Петро Романович купує здебільшого парфуми або косметику. Хоч діти у мера Стебника вже дорослі, та вони також очікують на подарунки. Їх вибирає дружина. Мовляв, вона краще знає, що дівчатам потрібно і чим вони будуть тішитись. А ось для стебника мер міста від Миколая насамперед бажає снігоочисної техніки і відновлення поліцейського відділку. Тоді й порядку на вулицях буде більше.

Мер Трускавця Андрій Кульчинський каже, що Миколая у нього сімейний день. Своїй дружині та дітям, через зайнятість, приділяє доволі мало часу, тому у день святого Миколая прагне подарувати максимум уваги, позитивних емоцій і зробити рідним свято. Подарунки для дітей купує дружина. А вибираючи презент для чоловіка, користується практичністю. Чого чоловіку не вистачає - те і принесе Миколай, розповідає Андрій Богданович. І додає, що сюрпризів не потребує, бо насамперед цінує увагу. А ось для мешканців цього року міська влада приготувала неабиякий подарунок. Це нова міська ялинка, нові прикраси та ілюмінація. Загалом для курорту бажає стабільного потоку великої кількості туристів та відпочивальників. Бо ж будуть гості – будуть і гроші на всі міські потреби.

Мер Борислава Ігор Яворський своєму місту і його жителям перш за все бажає міцного здоров’я, а для цього, каже, має покращитись екологія. Однією з найбільших проблем Борислава є супутній газ від добування нафти. Міська влада зараз веде перемовини з інвестором, який може не тільки вирішити цю проблему, а й з недоліка зробити перевагу. Компанія з Чехії готова вкласти велику суму коштів у підприємство, яке буде перетворювати газ в теплову електричну енергію. І таким чином Борислав би міг стати енергонезалежним містом. Даний проект підтримує голова ЛОДА Олег Синютка. Якщо вдасться його втілити, каже Ігор Яворський, то це буде найкращим подарунком для Борислава. Щодо сім’ї, то Миколай приходить до усіх її членів, і до дорослих і до дітей. Ігор Яворський розповідає, що любить це свято за дитячу віру в чудеса. Молодша донька, поклавши лист до святого перед сном на вікно, зранку одразу зривається подивитися, чи він його забрав. І вірить, що її дитячі бажання виконує саме Миколай.

За всі добрі справи, що робив Миколай, він ще за життя міг бути названий Чудотворцем. Він робив добрі справи й обдаровував безкорисно, поспішав туди, де міг допомогти. Найкраще вшанувати святого можна, наслідуючи його вчинки, чи не так? Сподіваємось перші особи наших міст стануть чудотворцями для мешканців. І всупереч усім труднощам виконають їхні елементарні бажання, сподівання на краще життя і елементарні мрії щодо добробуту.

Мрії обов’язково повинні здійснюватись! Виконуйте мрії тих, кого любите, хто любить вас! Хто на вас сподівається і хто у вас повірив. Немає нічого крутішого і важливішого!

Оля Біла, Твоє радіо

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?