новини твого міста

В райдержадміністрації доручили перевізникам повернутися до старих тарифів на проїзд

- Господарство 2545   1

У зв'язку з тим, що підвищення цін на пасажирські перевезення набуло на Дрогобиччині негативного резонансу, голова райдержадміністрації Володимир Шутко ініціював повторні громадські слухання щодо цього питання. Обговорення відбулося сьогодні у переповненій сесійній залі районної ради. Тут зібралися сільські, селищні голови, депутати різних рівнів та представники не лише сільських громад, а й міст регіону, керівники силових структур, перевізники, преса.

В райдержадміністрації доручили перевізникам повернутися до старих тарифів на проїзд

Завідувач сектору з питань житлово-комунального господарства та інфраструктури Ганна Павлюк ознайомила присутніх із законодавчою базою тарифної політики у сфері пасажирських перевезень. Вона повідомила, що постановою КМУ від 25 березня 2015р. №240 скасоване державне регулювання цін на пасажирські перевезення, і це питання знаходиться тепер у віданні Антимонопольного комітету. За запропонованою ним методикою розрахунків на Львівщині орієнтовна вартість 1 км. на міжміських маршуртах складає 53 коп., на приміських — 65 коп. (розрахунок Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників).

Як і слід було очікувати, розмова, яка тривала понад три години, була бурхливою та емоційною. Активними учасниками обговорення були голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора, народний депутат України Богдан Матківський, депутат обласної ради Михайло Задорожний, голова Асоціації сільських, селищних рад району Степан Коваль, депутат Бориславської міської ради Олег Дергун та інші. Вони зазначали, що підвищення цін на пасажирські перевезення було прогнозованим, але деякі перевізники всупереч домовленостям вчинили по-своєму. Тобто, на попередніх слуханнях було прийняте рішення протягом січня провести обговорення в громадах, де погодити ціни. Лише після цього перевізники отримували право змінити тарифи з 1 лютого.

Не стримували емоцій і присутні в залі — сільські голови, депутати Дрогобицької, Бориславської та Стебницької міських рад, жителі. Вони категорично не погоджуються з таким стрімким підвищенням ціни, яке, на думку людей, не обґрунтоване жодними розрахунками та показниками рентабельності.

Виступили і представники перевізників. Заступник голови ЛОО Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників Іван Романяк спробував заступитися за своїх колег і сказав, що, враховуючи всі затрати, які мають транспортні підприємства, ціна має бути навіть вищою від тієї, яку вони поставили. Обурені присутні не дали йому договорити. Про нерентабельність перевезень без підвищення цін говорив і керівник МКП “Транс-Екіпаж” Йосип Дяків.

Втім, учасники громадського обговорення категорично не погодились з таким трактуванням, зазначаючи - якби працювати було невигідно, перевізники закрили б свої фірми. Йшлося також про низьку культуру обслуговування на окремих маршрутах, про відсутність квитків, про недостовірну інформацію в паспортах маршрутів, про необхідність монетизації транспортної пільги тощо. Учасники слухань зібрали підписи проти нерегульованого підвищення тарифів та передали їх народному депутату Богдану Матківському, який пообіцяв задіяти до цього питання Антимонопольний комітет та повідомив, що після відповідних процедур в Україні таки буде введений електронний квиток.

Підводячи риску під обговоренням, голова райдержадміністрації Володимир Шутко наголосив, що протест мешканців має всі підстави, адже перевізники не дослухалися до обласної та районної влади і вчинили на власний розсуд. На підставі протоколу громадських слухань очільник району доручив перевізникам від завтра повернутися до попередніх цін на перевезення, подати до органів місцевого самоврядування економічно обґрунтовані тарифи окремо щодо кожного маршруту і лише після погодження з владою та громадами на місцях з 1 лютого приймати рішення щодо зміни тарифів на пасажирські перевезення.

Прес-служба РДА

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Галина - 25 січня 2017 13:50
Сьогодні автоперевезення пасажирів Дрогобич-тускавець відбувалося за ціною 9 грн. На зауваження водій хамовито кричав. Невже неможна поставити на автостанції комісію, яка б перевірила одного, другого...Десятого водія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -