новини твого міста

В мерії погодили підвищення вартості проїзду в маршрутках

- Влада ВІДЕО 2444   0

У понеділок, 30-го січня, в сесійному залі Стебницької мерії відбулось обговорення питання тарифів на пасажирські перевезення. Участь у дискусії взяли: міський голова Стебника Петро Старосольський, його перший заступник Роман Корпан, члени місцевого виконавчого комітету, депутати Стебницької та Дрогобицької міських рад, представники автоперевізників та громадськості.

З самого початку обговорення цієї проблеми було досить жвавим та емоційним. Так, у депутата СМР Андрія Руденка були претензії до заступника стебницького мера Романа Корпана. "Хочу висловити Вам своє "фе". Чому Ви не розіслали матеріали (цінові пропозиції перевізників - ред.)? Ми маємо вплив (на формування тарифів на пасажирські перевезення - ред.), бо ми - Стебницька міська рада, а не колгосп "40 років без урожаю"! - обурено заявив Андрій Вікторович. "Тариф треба піднімати, однозначно, але ми повинні мати чіткий план дій", - додав він.

Інший представник депутатського корпусу міста калійників Адрій Афанасов теж взяв участь в обговоренні актуальної для пересічних стебничан проблеми. "Я ще весною просив маршрути перевізників і ви до тепер мені їх не дали",- дорікнув керівництву міськради Андрій Анатолійович. "У 2015 році вам дозволили піднімати ціни на 50%. Що змінилось"? - також звернувся пан Андрій до перевізника Михайла Пастушака.

Представник підприємства "Сігма" намагався навести свої аргументи на користь підвищення цін на проїзд. "Є 9 чинників, які впливають на ціну. Якщо її не піднімати - не буде чим замінювати автопарк", - бідкався пан Михайло. Пан Пастушак та його колеги заявили що, з 1-го лютого вартість перевезення на маршрутах Стебник-Дрогобич має становити 8 грн, Стебник-Трускавець - 6 грн. Він наполягав, що в іншому випадку надавати послуги з пасажирських перевезень буде нерентабельно.

Присутні в залі депутати та представники громадськості скептично поставились до цінової пропозиції опонентів. Так, депутат Стебницької міськради Ярослав Пецюх навів аргументи на користь збереження існуючих цін на проїзд. "З 21-го січня в Києві, де Ви сказали, що теж працюєте на маршрутах, ціни на проїзд зросли на 1 грн. Подорожчання відбулось на 16,7-25% максимум. А на 39-ти маршрутах ціни взагалі не зросли! Ціни на пальне і підвищення мінімальної зарплати, на які ви посилаєтесь, там такі ж як і в Стебнику. А ви пропонуєте підвищити тарифи на 50%! Крім того, оскільки регулярно користуюсь громадським транспортом, помічаю, що водії далеко не завжди дозволяють користуватись безкоштовним проїздом людям похилого віку", - звернувся Ярослав Васильович до представника "Сігми". Однак, аргументованої відповіді пан Пастушак не зумів надати.

Участь у полеміці також взяв депутат Дрогобицької міськради Тарас Городиський. "Ми можемо говорити предметно, замірявши довжину маршруту і обстеживши рейси. Ціна (на пасажирські перевезення - ред.) у Дрогобичі не піднялась", - зауважив народний обранець. "Обліковуються 17 пасажирів, а насправді перебуває в автобусі 32", - додав Тарас Іванович.

Підводячи підсумки запеклої дискусії, очільник Стебника Петро Старосольський запропонував скерувати звернення з ціновими пропозиціями в РДА. "Щоб звернутися до Дрогобицької державної адміністрації - озвучити на 7 гривнів 50 копійок (вартість проїзду зі Стебника в Дрогобич - ред.). Поки що. Потім збільшувати по тому на цей. Так ми говорили були перед тим", - висловив свою позицію Петро Романович.

Як відомо, з 15 січня проїзд в маршрутних таксі з Стебника до Дрогобича подорожчав з 6 до 9 грн, а до Трускавця – з 4 до 6 грн. Загалом, вартість проїзду зросла на 50%. По місту Стебник тариф збільшився до 5 грн за поїздку.

Згодом, на підставі протоколу громадських слухань, які відбулися 24-го січня, голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко доручив перевізникам з 25-го січня повернутися до старих тарифів на проїзд. Також очільник району дав вказівку перевізникам подати до органів місцевого самоврядування економічно обґрунтовані тарифи окремо щодо кожного маршруту. І лише після погодження з владою та громадами на місцях з 1 лютого приймати рішення щодо зміни тарифів на пасажирські перевезення.

Стебницькі Вісті, відео - канал CZC

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =