новини твого міста

Реорганізацію в освіті Дрогобича і Стебника розпочнуть з оптимізації десятих класів

- Освіта ФОТО 1608   0

У п’ятницю, 24 лютого, відбулося чергове засідання робочої групи з оптимізації у галузі освіти. Участь у засіданні групи взяли керівництво відділу освіти, делеговані директори шкіл та представники депутатського корпусу. Засідання відбулося під головуванням заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василя Качмара.

Реорганізацію в освіті Дрогобича і Стебника розпочнуть з оптимізації десятих класів

Як повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко, перед засіданням робочої групи було проведено анкетування серед батьків та учнів дев’ятих класів міст Дрогобича та Стебника щодо вибору навчальних закладів після закінчення дев’ятого класу. За словами посадовця результати проведеного анкетування дають підстави для попереднього підрахунку потрібної кількості десятих класів та необхідності шкіл ІІІ ступеня на перехідний період. Такі рішення необхідно прийняти у зв’язку зі вступом в дію нового закону про освіту з початку 2018 року.

Згідно з проведеним соціологічним опитуванням прогнозована статистика для загальноосвітніх навчальних закладів є невтішною, оскільки більшість учнів після закінчення 9 класу планують навчатися у профтехучилищах та інших навчальних закладах.

Щодо достовірності вибору учнів, також свідчать й відповіді опитаних батьків, які максимально збігаються з вибором учнів. Похибка вибору навчальних закладів у відповідях батьків та дітей є мінімальною.

За результатами соціологічного опитування, можливо прийдеться скоротити кількість десятих класів з 22 до 16.

При попередньому розрахунку мережі навчальних закладів, за словами Петра Сушка, норму 25 учнів у класі буде збережено.

Як зазначили члени робочої групи, при плануванні необхідної кількості десятих класів необхідно враховувати те, що, з огляду на практичний досвід, бажання учнів та їхніх батьків не завжди співпадають з реальністю: низькі результати здачі ЗНО, повернення в школу з певних причин.

Реорганізацію в освіті Дрогобича і Стебника розпочнуть з оптимізації десятих класів

Відтак учасники засідання вирішили, що похибка у необхідній кількості класів коливатиметься в межах 2-3 класів. Про можливе не відкриття класів учнів та батьків повідомлять заздалегідь.

Щодо профільного навчання і вибору навчальних предметів, то за результатами соціологічного опитування, на першому місці — інформаційні технології, 2 — біолого-хімічний профіль, 3 — природничий і фізико-математичний, 4 — іноземна філологія, 5— гуманітарний, 6 — правовий.

Щодо репетиторства у дев’ятих класах, 80% опитаних користуються послугами репетиторів.

Обговорили члени робочої групи й перспективу наповнюваності шкіл. З огляду на ситуацію, яка склалася, та іноземний досвід проведення реформ, робочою групою буде проведено ґрунтовний аналіз затрат на енергоносії та потребу дошкільних навчальних закладів. Таким чином вдасться отримати реальні показники щодо потреб освіти на найближчі роки. На основі цих показників буде проведено низку нарад з фахівцями, директорами

Як зазначила заступник начальника відділу освіти Ольга Олексюк, такі поступові кроки в межах реформи дозволяють оптимізувати навчальну мережу загальноосвітніх закладів, зберегти кількість працівників та ефективно використовувати будівлі.

За результатами наради було прийнято рішення розділити на два етапи підготовку до оптимізації загальноосвітніх закладів таким чином, щоб поокремо обговорити це питання з керівництвом і громадами міст Дрогобича та Стебника.

На завершення засідання заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Василь Качмар дав відповідні доручення керівництву відділу освіти щодо підготовки до наступного засідання робочої групи.

Прес-служба ДМР

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?