новини твого міста

Сесія міськради: земля для переробки сільгосппродукції чи сміття?

- Влада ВІДЕО 1681   1

У п'ятницю, 10-го березня, відбулось друге пленарне засідання XХI сесії Стебницької міської ради VII скликання. Зокрема, порядок денний містив питання:

- Про створення комісії з питань розгляду та вирішення земельних спорів та території Стебницької міської ради;
- Про затвердження Положення про постійну комісію Стебницької міської ради з питань планування бюджету та фінансів;
- Про затвердження Положення про постійну комісію Стебницької міської ради з питань приватизації та управління комунальним майном;
- Про надання в оренду нежитлового приміщення (підвальне приміщення Стебницької міськради площею 14,1 м кв);
Земельні питання:
- Про визначення переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення відповідної землевпорядної документації;
- Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу її в оренду;
- Про поновлення (продовження) договору оренди земельної ділянки.

На початку засідання депутат Стебницької міськради Іван Асафат зачитав повідомлення про утворення депутатської групи "Єдність". Згідно озвученого документу, головою групи обрано Івана Асафата, заступником - Ірину Карп'як, секретарем депутатського формування став Андрій Афанасов. Новостворена група налічує 13 депутатів-представників 5-ти політичних сил.

Ключовим питанням, яке викликало справжню бурю емоцій в сесійному залі стало обговорення проекту рішення Про визначення переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягає продажу на земельних торгах у формі аукціону та надання дозволу на виготовлення відповідної землевпорядної документації. Йшлося про надання в оренду трьох земельних ділянок на вул. Мазепи загальною площею 6127 м кв.

Напередодні пленарного засідання Стебником активно ширилися чутки про начебто будівництво в місті калійників сміттєпереробного заводу, відходи якого скидатимуть в шахтні пустоти.

Анонсуючи виступ трускавецького підприємця Ігора Комарницького міський голова Петро Старосольський заявив: "Зараз є представник від фірми, яка хоче на території Стебника побудувати сміттєпереробний завод. Ой, тьху! Завод по переробці сільськогосподарскої продукції". Обмовився керманич Стебника чи проговорився - досі залишається загадкою. Однак, слова Петра Романовича ще більше посилили недовіру більшості присутніх депутатів до декларованих намірів бізнесмена. Пан Ігор запевняв, що разом з угорською стороною планується побудова в місті калійників заводу з переробки сої та кукурудзи. За його словами, у разі отримання землі, Стебник очікують захмарні інвестиції в 20 млн євро від якогось європейського банку і 300 робочих місць.

В процесі дискусії з'ясувались цікаві подробиці. Так, очільник постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та фінансів Стебницької міської ради Іван Асафат (Єдність) поцікавився в пана Комарницького: "Якась фірма є, яка буде приходити сюди?" Виступаючий не зрозумів про що йдеться або зробив вигляд, що не зрозумів. Тому заступник міського голови Стебника Роман Корпан поставив уточнююче запитання: "Яка назва венгерської фірми, яка стане партнером тут?". Пан Ігор не надав жодної конкретної інформації, зазначивши, що "є міжурядова угода між Україною... Фінансування йде з європейського банку по європейських структурах".

Керівник депутатської комісії з питань торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування та соціального захисту населення СМР Марія Губицька (Єдність) також взяла участь в дискусії. "Питання в тому, що якщо б Ви насправді були власник цієї фірми. Власник приходить, каже - я є власник такої фірми, мій статут (демонструю, - ред. ). Ми дійсно хочем побудувати. Ви ще не знаєте - чи то буде, чи ні. Ми, депутати, маєм віддати земельну ділянку невідомо кому. Ми, група Єдність просимо міського голову зробити громадське слухання. Власне, робиться завжди там, де є пустоти шахт. Якщо громада міста скаже так - ми будемо "за", - сказала Марія Петрівна.

"Ми - за інвестиції, ми - за розвиток Стебника. Пане Ігор, складається враження, що ми катаємося на лошадці, яке ще не народилося. Тобто, статуту нема, фірма не зареєстрована. Якщо ви зареєструєте в Стебнику свою фірму - ми, депутати скличемо позачергову сесію і навіть на пільгових умовах надамо Вам землю. Лиш би Ви розвивали наше місто", - висловив своє бачення голова депутатської комісії з питань житла, приватизації та управління комунальним майном СМР Петро Мисько (Єдність).

Депутат Стебницької міськради Ярослав Пецюх (Народний Рух) звернувся до пана Комарницького: "Ви заявляєте, що фірма не існує, але вже є конкретні джерела фінансування з Євросоюзу. Наскільки я розумію - європейці не такі дурні, щоб давати кошти незрозуміло кому, без створення юридичної особи. Мабуть, спочатку створюється фірма, складається бізнес-план, ведуться переговори з європейськими інституціями: чи то з Європейським банком реконструкції та розвитку, чи то з якимось інвестиційним фондом, наприклад, фондом Сороса "Відродження". Які конкретно європейські інституції даватимуть кошти на цей бізнеспроект?"

"Наша фірма викуповує завод мінеральних вод. Це наш вклад з української сторони...Ми маєм мати то, то, то. Ми робим спільне підприємство, ми вже там були, ми вже домовились", - відповів бізнесмен.

Свою думку також висловив інший представник місцевого депутатського корпусу Михайло Кішко (Громадянська позиція). "Дві держави зробили міжурядову угоду. Є фінансування європейського банку. Давайте тоді тако - якщо (потенцйний інвестор, - ред.) викупляє приміщення мінеральної води разом з землею - як ви так всі протів - давайте біжіть і кажіть, щоб вони не купляли. То є на стебницькій землі. То є той же самий... Будь-коли, будь-що... Може бути і сміттєпереробний без нашого впливу завод", - зауважив Михайло Зенонович.

Після тривалих дебатів очільник міста калійників Петро Старосольський поставив проект рішення на голосування. Питання оренди трьох ділянок не знайшло підтримки: "За" - 7, "Утримались" - 13 (для схвалення необхідно більше половини від 26-ти голосів).

Як повідомлялось раніше, 28-го лютого відбулось перше пленарне засідання XХI сесії Стебницької міської ради.

Віктор Грушевський

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Мєстний, типа. - 22 березня 2017 07:08
Р. Корпан , нема такої країни як "Венгрія" . Є "Угорщина" (укр.), або "Венгрия"(рос.), або "Hungary" (англ.) "...То є на стебницькій землі. То є той же самий... Будь-коли, будь-що... Може бути і сміттєпереробний без нашого впливу завод"...Пан Михайло Кішко , кидайте курити всяку гидоту.

"...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =