новини твого міста

Дрогобицька райрада просить фінансування на природоохоронні заходи на ПАТ «Полімінерал»

- Господарство 1557   0

Дрогобицька районна рада заявила про стурбованість екологічною ситуацією, яка склалася на території району внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» і вимагає створення обласної комісії із залученням необхідних фахівців для вивчення реального стану зони впливу цього підприємства, а також прийняття на сесії Львівської обласної ради звернення до Кабінету міністрів України щодо виділення з Державного бюджету України коштів, необхідних для фінансування природоохоронних та випереджуючих захисних заходів по ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

У тому числі, проведення постійного моніторингу ситуації, винесення із зони карстових провалів комунікацій, рекультивації порушених земель, виконання «Комплексного проекту консервації рудника № 2».

Про це йдеться у прийнятому депутатами райради на черговій сесії зверненні, адресованому голові Львівської обласної ради О. Ганущину і голові Львівської облдержадміністрації О. Синютці.

На думку народних обранців Дрогобиччини, лише фінансування з Державного бюджету України передбачених природоохоронних заходів по ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», може стабілізувати ситуацію та забезпечити екологічну і техногенну безпеку на території регіону.

Нагадаємо, внаслідок багаторічного видобутку і переробки калійних руд в зоні діяльності Стебницького державного гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» утворено понад 24 млн  куб  м  підземних порожнин та хвостосховище відходів об’ємом 22 млн т. на якому в 1983 році вже відбувся аварійний прорив дамби, що призвело до забруднення солями важких металів значної території Львівської області та басейну річки Дністер.

Протягом останніх років в регіоні почастішали випадки просідання та провалу верхнього шару грунту та утворення карстових провалів. У зоні впливу підземних гірничих виробок та в зоні утворення карстових провалів розташовані житлові будинки, електролінії високовольтних передач, магістральні водогони, шосейна дорога Т-14-02 Східниця-Пісочна (на ділянці Дрогобич-Трускавець) та залізнична колія державного значення Трускавець-Київ.

У результаті аварійних проривів вод у підземні рудники виникла небезпека додаткового обвалу земної поверхні, що, за висновками вчених, може призвести до техногенного землетрусу. В небезпечній зоні опинились міста Дрогобич, Борислав, Стебник, місто-курорт Трускавець та інші населені пункти Львівської області.

За матеріалами ЗІКу

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?