новини твого міста

У Дрогобицькій Ратуші обговорили питання економії коштів у сфері медицини та освіти

- Влада, Освіта, Здоров'я ФОТО 941   0

Цього тижня у Світлиці Ратуші відбулося спільне засідання бюджетної та гуманітарної постійних депутатських комісій. Мета засідання — обговорення питання економії державних коштів та коштів міського бюджету у сфері медицини та освіти на 2017 рік.

У Дрогобицькій Ратуші обговорили питання економії коштів у сфері медицини та освіти

Першим обговорили питання економії коштів у медицині. З приводу даного питання доповідачами виступили заступник міського голови Василь Богданович Качмар спільно з керівником відділу охорони здоров’я Володимиром Івановичом Чубою.

У своїй доповіді Василь Богданович Качмар зазначив, що на сьогоднішній день медицина перебуває у скрутному становищі, оскільки підтримка Міністерства охорони здоров’я в законодавчому плані практично відсутня. Лише на виплату заробітних плат недофінансування державної субвенції становить 32 млн грн, неговорячи вже про те, що згідно Закону України про охорону здоров’я медицина є безкоштовною, проте кошти на придбання медичних припаратів чи інших необхідних речей  у закладів охорони здоров’я відсутні. В попередньому році були великі сподівання на те, що на державному рівні відбудеться централізована реформа, згідно якої Дрогобич передбачався центром територіального госпітального округу і в результаті цього кошти, які повинні бути виділені для проведення відповідних заходів, дозволили б втримати медичну мережу в тому кадровому складі, який є на сьогоднішній день. Однак у звязку з направленим листом Львівської обласної ради до Міністерства охорони здоров’я України утворення госпітальних округів на території Львівської області є поки що відтермінованими. Тому, в результаті цього місто залишилось сам на сам зі своїми проблемами і необхідно проводити низку заходів з реорганізації мединої сфери заради того, щоб втримати її на плаву.

У Дрогобицькій Ратуші обговорили питання економії коштів у сфері медицини та освіти

Керівник відділу охорони здоров’я Володимир Іванович Чуба зазначив, що правильність перетворення медичних закладів з бюджетних в некомерційні комунальні підприємства в кінці 2016 року підтверджена тепер законом виданим Міністерством охорони здоров’я України від 1 квітня 2017р. Тобто, Дрогобич свого часу зробив крок попереду.

Заступником міського голови Василем Богданович Качмарем спільно з керівниками медичних установ було розроблено план заходів щодо оптимізації медичної галузі у Дрогобичі без суттєвого її скорочення, що дасть можливість протриматися до якигось чітких вказівок з боку Міністерства охорони здоров’я України.

План заходів передбачає скорочення лікарняних ліжок до загальної кількості 800 ліжкомісць, а також скорочення вакантних посад кадрового складу та ін. Такі заходи дозволять зекономити 6млн. 325тис грн в поточному році. Одночасно Василем Качмарем висвітлено плани щодо вивільнення приміщень, у яких розміщені відділення медичних установ, що дозволить зекономити значну суму коштів на оплаті енергоносіїв. Передбачено переміщення інфекційного відділення дитячої Дрогобицької лікарні на територію лікарняного містечка.

«Основною метою під час розробки заходів щодо реорганізації медицини стало збереження поточних робочих місць, що і вдалося здійснити, оскільки скорочувались виключно вакантні робочі місця.», — наголосив Василь Качмар.

Однак, міський голова Дрогобича Тарас Ярославович Кучма зазначив, що необхідно розробляти не лише плани заходів економії, а й плани підвищення престижності дрогобицьких медичних закладів задля того, щоб збільшилась кількість пацієнтів з навколишніх сіл та міст, що призведе збільшення прибутковості медзакладів, які в майбутньому змогли б частково самі себе утримувати.

«Потрібно віддано працювати, відповідно ставитись до пацієнтів, а не роздумувати, що ця професія не є надто прибутковою. А ми своєю чергою робитимемо все для того, щоб підвищити заробітню платню медичним працівникам», — Тарас Кучма звернувся до керівників медичних закладів.

Члени комісій порушили питання укладання угод з районом щодо виплати коштів, затрачених на лікування жителів району у місті Дрогобич, оскільки така заборгованість складає близько 28 млн грн Василь Качмар зазначив, що після визначення вартості одноденного перебування пацієнта у медичному закладі відповідні угоди укладатимуться та кошти відшкодовуватимуться навіть, якщо буде необхідно, через судовий процес.
Проте питання щодо вжиття заходів реорганізації медичної галузі і надалі залишається відкритим, оскільки очікується надання і розгляд додаткових раціональних пропозицій.

У сфері освіти питання залишається менш складним, аніж в медичній галузі, оскільки фінансування та дофінансування освіти були значно більшими, проте і тут заходи реорганізації провести необхідно. Основними питаннями, які постали перед учасниками засідання — це недостатня кількість місць у дошкільних навчальних закладах, що призводить до неможливості відвідування усіма дітьми дитячих садків та впровадження профільного навчання.

У Дрогобицькій Ратуші обговорили питання економії коштів у сфері медицини та освіти

В ході наради остаточно визначено те, що орієнтовно 5-6 шкіл Дрогобича позбудуться ІІІ ступеня та реорганізуються в навчальні заклади І-ІІ ступенів. Також начальник відділу освіти Петро Сушко зазначив, що до реорганізації прийдеться залучити у вечірню школу ІІ-ІІІ ступенів. При чисельності меншій ніж 20 учнів 10 класи в навчальному закладі не відкриватимуться, а учнів скеровуватимуть до інших шкіл. При впровадженні цих заходів економія складатиме близько 3 млн грн, які можна буде спрямувати на зміцнення матеріальної бази шкіл Дрогобича.

Подібні спільні засідання бюджетної та гуманітарної комісій заплановано проводити щомісяця, оскільки це сприяє прийняттю правильних рішень, від яких залежить не тільки працівників медичної та освітньої галузей, а й доля всієї громади Дрогобича.

Прес-служба ДМР

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =