новини твого міста

Дрогобицькі депутати не проголосували за ліквідацію школи в Сольці

- Влада, Освіта ФОТО 1420   0

У четвер, 4 травня, під час пленарного засідання Дрогобицької міської ради депутат Олена Янів звернулася до керівництва міста та колег-депутатів з проханням про недопущення закриття Солецької школи. З аналогічним проханням до присутніх звернулася представниця батьківського комітету школи Оксана Мачківська. Пані Оксана розповіла про те, що школа вміщає 60 осіб. Зараз у школі навчаються 30 учнів. У 2018 році виповниться 200 років від заснування школи. Також представниця розповіла, як працює солецька громада і які кроки зроблено в плані облаштування шкільного приміщення та енергозбереження, що сприяє економії коштів. Щодо перевезення учнів до інших шкіл, то батьки категорично проти такого рішення. На останок свого звернення виступаюча запевнила, що громада й надалі готова опікуватися школою, тільки б уникнути процесу її ліквідації.

Зачитуючи рішення про ліквідацію школи, голова постійної депутатської комісії ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Олег Дацюк наголосив, що одним з пунктів рішення є зобов’язання виконкому Дрогобицької міської ради організувати підвіз учнів до інших навчальних закладів.

Начальник відділу освіти Петро Сушко поінформував присутніх про те, що рішення про ліквідацію ЗОШ №13 прийнято на основі висновків створеної комісії щодо оптимізації у сфері освіти на місцевому рівні. За висновками комісії в рік на ЗОШ №13 виділяється 200 тис грн з місцевого бюджету та близько 450 тис грн дотаційних коштів. Також з прогнозованих підрахунків, які надані дирекцією школи, немає гарантії про зростання кількості учнів в наступному році. Більше того, згідно законодавства, ті школи, де навчається 25 і менше дітей будуть фінансуватися з місцевого бюджету.

Під час розгляду питань чимало обурень було серед присутніх в сесійній залі батьків. Зважаючи на прохання солецької громади міський голова Тарас Кучма заявив, що в першу чергу між усіма сторонами має бути розуміння, відповідальність і взаємоповага. За словами міського голови, діти мають отримувати якісну освіту в належних умовах. Однак, з огляду на побажання батьків, міський голова закликав депутатів не голосувати за рішення про ліквідацію школи, а відтак заявив, що з моменту неприйняття рішення про ліквідацію школи, вся відповідальність лежатиме на батьках, вчителях і депутатах Стебницької міської ради та від Стебника у Дрогобицькій міській раді. Також Тарас Кучма звернувся до депутатів, які є противниками оптимізації освітньої та медичної мережі, і закликав під час своїх виступів пропонувати альтернативні рішення, які б сприяли врегулюванню ситуації, яка нині склалася в місті, з метою оптимізації видатків з місцевого бюджету та надання якісних послуг населенню.

«Кожен має зрозуміти і усвідомити, що оптимізація в освітній галузі — це шлях для забезпечення якісної освіти та комфортного навчання дітей, які є нашим майбутнім. І це є нашим пріоритетом, а не роздуті штати, зарплати і неефективні показники.», — резюмував Тарас Кучма.

Під час голосування «за основу» питання не набрало достатньої кількості голосів. Тому, школу не ліквідували. Своєю чергою Оксана Мачівська висловила подяку міському очільнику і депутатам за неприйняття рішення про ліквідацію ЗОШ №13.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =