новини твого міста

Стебницькі депутати проголосували за скорочення посад в апараті мерії

- Влада ФОТО 2106   1

30-го червня відбулось перше пленарне засідання XXIV сесії Стебницької міської ради 7-го скликання. Розглянуто наступні питання порядку денного:

1. Земельні питання:
- Про надання дозволу на укладання договору особистого строкового сервітуту (Зозуля С.І.);
- Про надання дозволу на укладання договору особистого строкового сервітуту (Тяка Р.Д.);
- Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки учаснику АТО з метою надання її у власність (Козачок О.О.).
2. Бюджетні питання:
- Про затвердження Положення про нарахування та сплату місцевих податків та зборів.
3. Про звіт першого заступника міського голови Корпана Р. В.
4. Про внесення змін в структуру та штатну чисельність апарату Стебницької міської ради та її виконавчих органів.

Одними з основних питань порядку денного були звіт заступника мера та питання скорочення посад у виконавчому органі Стебницької міськради.

 Керуючий справами Володимир Годяк (крайній зліва)
та перший заступник Роман Корпан (крайній справа)

Звіт першого заступника міського голови з питань економіки та інвестицій Романа Корпана про виконану ним роботу впродовж 1,5 року перебування на посаді викликав чимало критичних зауважень з боку представників депутатського корпусу та громадськості. Роман Васильович, розповідаючи про свої здобутки, зокрема, поінформував про проведення заміни ламп вуличного освітлення, ремонту доріг та берегоукріплювальних заходів р. Солониця. Як доречно зауважив один з присутніх народних обранців, звіт "зама" з економіки більше нагадував інформацію, яку мав би надавати його колега - заступник з питань ЖКГ та будівництва, який відповідає за ці напрямки роботи.

Представник місцевого депутатського корпусу Ярослав Пецюх (Народний Рух України) поцікавився в посадовця обсягом залучених ним у Стебник інвестицій та закордонних грантів. Ярослав Васильович навів приклад 20-титисячного міста Долини, яке нещодавно отримало від Євросоюзу близько 25-ти млн. грн. фінансової допомоги.

Роман Корпан повідомив про будівництво газозаправної станції по вул. Дрогобицькій. Щодо іноземних грантів, він визнав, що коштів з-за кордону для фінансування тих чи інших проектів, він не залучив.

"В нас не було готової тендерної документації, а ми подавали на встановлення системи каналізування в районі 18-ї школи і відновлення роботи насосної станції в р-ні 18-ї школи. Не пройшов проект, оскільки ми мали тільки передпроектні пропозиції, які подавалися, а реального проекту, проектно-кошторисної документації не було", - зізнався чиновник.

Народний обранець Володимир Нелюбін (Громадянська позиція, група "Єдність") висловив заступнику мера своє обурення з приводу ігнорування проблеми з ремонтом покрівлі гуртожитку по вул. Бандери. Він заявив, що неодноразово звертався до Романа Васильовича з цього приводу, проте, результату немає. Посадовець "переадресував" провину за невиконаний ремонт даху на екс-очільника ДП "Стебниккомунсервіс" Ігора Гуля.

Голова постійної депутатської комісії з питань житла, приватизації та управління комунальним майном Петро Мисько (ВО Батьківщина, група "Єдність") поцікавився в заступника мера причинами не проведення конкурсів з оренди та продажу об'єктів нерухомості. Мова йшла про продаж на конкурсних засадах нежитлових приміщень 2-го, 3-го, 4-го та 5-го поверхів колишнього гуртожитку по вул. Мельника, 4 А загальною площею 1653,1 кв. м. Також за словами Петра Йосиповича не проведено конкурсів на право оренди приміщень по вул. Грушевського, 2 загальною площею 64,6 кв. м та по вул. Трускавецькій, 2 площею 18 кв. м. Окрім вказаних об'єктів, які раніше були схвалені сесійно, не проведено конкурс на право оренди колишньої бібліотеки по вул. Зелена Діброва, 24.

Чиновник, який згідно посадових обов'язків також є головою конкурсних комісій, не зумів пояснити причин не проведення конкурсів з оренди та продажу цих об'єктів, що дозволило б поповнити бюджет розвитку Стебника. Роман Корпан також приховав інформацію про несплату оренди за багаторічне користування нежитловим приміщенням комунальної власності по вул. Грушевського, 11 загальною площею 134,9 кв. м. Орендонаймачем об'єкту виступає МПП "Любава", власником якого являється його батько.

Наприкінці пленарного засідання депутати розглянули питання Про внесення змін в структуру та штатну чисельність апарату Стебницької міської ради та її виконавчих органів. У документі йшлося про скорочення п'яти посад, серед яких дві - керівного складу: першого заступника міського голови з питань економіки та інвестицій і керуючого справами виконкому. Також передбачалася ліквідація трьох посад нижчої ланки: провідного спеціаліста з економіки та інвестицій, спеціаліста 1-ї категорії з питань благоустрою і юрисконсульта.

Як переконані народні обранці, з функціями "економічного зама" та спеціаліста з економіки та інвестицій цілком може впоратися Відділ інвестицій, економіки, бухгалтерського обліку та звітності міської ради, до якого входять 3 штатні одиниці. Згідно проекту рішення, обов'язки спеціаліста з питань благоустрою покладено на спеціаліста з питань будівництва. Натомість, запропоновано введення посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та юридичних питань, який виконуватиме обов'язки керуючого справами та юрисконсульта.

Загалом, проектом рішення передбачено скорочення чисельності апарату Стебницької міськради з існуючих 24-ох до 20-ти одиниць.

Представник місцевого депутатського корпусу Марія Губицька (ВО Свобода, група "Єдність"), коментуючи необхідність реформування виконавчого органу, зокрема, зазначила, що за попередніх каденцій він налічував менше 20-ти штатних одиниць.

За словами народних обранців-прихильників оптимізації апарату місцевого органу самоврядування, буде зекономлено більше третини мільйона гривень - коштів громади, які потрібно скерувати на розвиток Стебника.

За підсумками голосування "кадрове" питання було прийнято: "За" - 15, "Проти" - 9, "Утримались" - 0.

Міський голова Петро Старосольський заявив, що не підпише рішення і накладе на нього "вето". Для його подолання необхідно не менше 18-ти голосів. В свою чергу, депутати налаштовані рішуче та планують подолати "вето" на наступному пленарному засіданні сесії.

Як повідомлялось, 10-го травня XXIII сесія міської ради затвердила бюджет розвитку Стебника.

Віктор Грушевський, СВ

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Galyna - 5 липня 2017 00:39
Замість продажу земельних ділянок на аукціоні, депутати міської ради потихоньку розкрадають землі міста, свідомо приймаючи незаконні рішення. Чому мовчить опозиція? Можливо всі в долі? Де звернення в контролюючі органи? А це кошти громади, за які можна відремонтувати і дороги, і прибуткові території привести до ладу. Стебник, пробудись!!!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?