новини твого міста

У Дрогобицькій Ратуші обговорили першочергові питання реорганізації медичної сфери міста

- Влада, Здоров'я ФОТО 593   0

У понеділок, 10 липня, у Світлиці Дрогобицької Ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма та заступник міського голови Василь Качмар провели спільну нараду з головними лікарями медичних закладів міста, начальниками їх кадрового та юридичного секторів.

Основні питання, які обговорювались на нараді:

– порядок реєстрації Статутів у новій редакції, затверджених на останньому засіданні сесії Дрогобицької міської ради, та напрацювання нових штатних розписів відповідно до них;

– питання процесу реорганізації медичної сфери та економії коштів;

– принципи організації роботи щодо функціонування платних послуг у медичних закладах;

– виплата заробітної плати медикам.

У Дрогобицькій Ратуші обговорили першочергові питання реорганізації медичної сфери міста

Відтак заступник міського голови Василь Качмар наголосив головним лікарям, що вже завтра всім медичним закладам необхідно зареєструвати Статути у новій редакції в Центрі надання адміністративних послуг.

Також у межах наради обговорили питання наповнення власного бюджету медичних закладів за рахунок поповнення від надання платних медичних послуг, передбачених постановою Кабміну.

На прикладі освітньої галузі міста обговорили питання участі медичних закладів Дрогобича у конкурсі мікропроектів ЄС/ПРООН.

У ході наради Василь Качмар надав доручення заступнику начальника відділу охорони здоров`я Святославу Кучерявому з метою контролю якості надання медичних послуг та належного ставлення працівників медзакладів до пацієнтів до кінця цього тижня запровадити телефонну гарячу лінію відділу охорони здоров`я Дрогобицької міської ради.

Щодо виплати заробітних плат медикам, то начальник фінансового управління Оксана Савран доповіла про недоїмку в міському бюджеті на виплату заробітних плат медикам через недофінансованість державою медичної галузі в розмірі 36 млн грн.

Відтак міський голова Тарас Кучма зазначив, що найближчими днями відбудеться зустріч з головою Дрогобицької РДА Володимиром Шутком, в результаті якої вже в цьому місяці з районного бюджету повинно бути виділено 1,5 млн грн. на виплату заробітних плат, а до кінця року ця сума сягатиме 5 млн грн.

Також у зв`язку з масовим виходом працівників медичних закладів у відпустку, що тягне за собою виплату 11 млн грн. відпускних, існує загроза недоплати медичним працівникам заробітних плат близько 35%. Проте як і міський голова, так і його заступник запевнили, що виплата заробітних плат відбудеться в повному обсязі, можливо, з незначними затримками.

У Дрогобицькій Ратуші обговорили першочергові питання реорганізації медичної сфери міста

Міський голова Тарас Кучма наголосив на необхідності укладання угод між міською радою та Дрогобицькою РДА з метою повернення останніми коштів в міський бюджет за пролікованих пацієнтів Дрогобицького району в медичних закладах міста.

«Ми не в змозі за рахунок міського бюджету виплатити медикам заробітні плати, оскільки це колосальні суми. Тому, ми повинні максимально повернути до міського бюджету власні кошти та залучити обласні. Кожен медпрацівник, як лікарі, так і медсестри та санітари повинні отримувати гідну зарплатню, але це ще й повинно залежати від ефективності їх роботи. А якщо медпрацівник некомпетентний та малоефективний, то його робота потребує реорганізації.», — зазначив Тарас Кучма.

Також на нараді було порушено питання принципів впровадження електронної системи реєстрації пацієнтів та інформаційне висвітлення діяльності медичних закладів, яке планується найближчим часом.

Прес-служба ДМР

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -