новини твого міста

Стебник – місто, якому закони не писані?

- Влада 2262   0

Хто про що – а ми продовжуємо говорити про «улюбленців» – тобто про фірми, які отримують найбільше підрядів за наші з вами кошти (кошти платників податків), уникаючи при цьому будь-яких конкурентних процедур.

У базі ProZorro вдалося відшукати закупівлі лише щодо двох розпорядників: Виконавчого комітету Стебницької міської ради та КНП «Стебницька міська лікарня».

Виконавчий комітет здійснив закупівель  на суму 1 млн. 120 тис. грн (електрична енергія). З них на відкритих торгах – нуль. Закупівлі виконком Стебницької міськради проводить шляхом переговорної процедури та процедури звітування про укладений договір.

Щодо міської лікарні: закупівель здійснено на 1 млн. 986 тис. грн. Шлях звітування той же, що і у виконавчого комітету: відкритих торгів - нуль, усе здійснюється шляхом переговорної процедури та процедури звітування про укладений договір.

У кого купували найбільше?

Про це згодом.

А наразі про ще одну «зраду».

Річ у тому, що колеги з Центру моніторингу та досліджень на наше прохання ще раз «прошерстили» закупівлі вказаних територій та підрядників. І підтвердили нам ось що: закупівель по кодах ЄДРПОУ 22407995, 38642100 , 34542875,  02229296 та 33000919  в базі немає. Взагалі.

У чому тут «зрада»?

ЄДРПОУ 22407995 – це компанія «Державне комунальне підприємство «Стебниктеплокомуненерго». Керівник - Орест Лабовка. Підприємство не перебуває у процесі припинення діяльності. Однак, що де і в кого воно купує та що кому продає – з’ясувати неможливо.

При цьому, в аналітиці бази Ю-Контрол знаходимо інформацію, що вже цьогоріч підприємство отримало замовлень від розпорядників бюджетних коштів на пару, гарячу воду та теплопостачання на суму 4 млн. 299 тис. грн. У минулому році таких замовлень було на суму 6 млн. 820 тис. грн.

ЄДРПОУ 38642100 – це ДП «Стебниккомунсервіс» КП «МВУЖКГ», керівник - Богдана Думайло. Ситуація та ж – у базі немає. Однак підрядів і замовлень у 2017 році, згідно з базою Ю-Контрол, від розпорядників бюджетних коштів  не спостерігається.

ЄДРПОУ 34542875 – це КП «МВУЖКГ» Стебницької міської ради, керівник - Ігор Гуль. Підприємство не перебуває в процесі припинення діяльності. Замовлень від розпорядників бюджетних коштів  не спостерігається.

ЄДРПОУ 33000919 – це комунальне підприємство Дрогобицької районної ради «Комунальник». Керівник - Богдан Мішко. Підприємство зареєстроване у родинному селі голови райради Нижні Гаї. У процесі припинення діяльності не перебуває. Замовлень за кошти розпорядників не спостерігається.

Ну і ЄДРПОУ 02229296 – це відділ культури і туризму РДА. Керівник - Надія Козар. У процесі припинення діяльності не перебуває.

Чи порушують ці шість суб’єктів чинне законодавство, не оприлюднюючи інформації на майданчиках ProZorro? У цьому нам допоможе розібратись портал державних публічних закупівель e-data.

Якщо знайдемо на e-data бодай один платіж із призначенням «роботи» чи «послуги»,  або ж не знайдемо від діючих КП звітів за 2016 рік - порушення законодавства на лице.

Отже.

ДКП «Стебниктеплокомуненерго»: 0 платежів через органи казначейства у цьому році. Водночас, якщо вірити звіту, оприлюдненому ДКП за минулий рік, єдина закупівля, яка здійснювалась – це газ на суму 1 млн. 165 тис. грн. Однак акту виконаних робіт чомусь немає.

ДП «Стебниккомунсерівс» в базі e-data  узагалі не зареєстрований, звітів - жодних. Чим займається підприємство, що у кого купує, кому за що платить – таємниця. Аналогічно не є зареєстрованими в базі і  стебницький «МВУЖКГ», і районний «Комунальник». Чи щось робили підприємства, чи щось купували, або ж чи платили за щось – не відомо. При тому, що, згідно із законодавством, раз у рік такі підприємства зобов’язані оприлюднювати звіти про укладені договори. Отже, це порушення, яке мало б зацікавити компетентні органи.

Окрім зведеної аналітики щодо того, яка сума пішла по звітах, а яка - шляхом переговорів, варто додати, що загалом з фінансами і їх потоками у Стебнику «дідько голову зломить».

Ну ось наприклад.

На майданчику “ПроЗорро” ми бачимо лише чотири закупівлі. Дві з них –  ті, що вже здійснені. Це електрична енергія. Одна – намір купити сміттєвоз за півтора мільйони гривень. І ще одна – намір купити світильники вуличного освітлення за 81 тис. грн. (де найдешевша пропозиція склала 39 тис. грн). Усе.

На майданчику e-data знаходимо усього один завантажений договір – із ТзОВ «Львівгаззбут» за газ - на 71 тис. грн.

Ось читаєш це – і складається враження, що крім газу, електроенергії, сміттєвоза і світильників у місті більше нічого не купують.

Але не поспішайте з висновками.

Відкриваємо реєстр платежів виконкому, які йшли через казначейство і розміщені на майданчику e-data. Тут вам і 394 тис. грн. «Дорсервісу» за ремонт дороги на вул. Володимира Великого (платіж від 14 липня), і 227 тис. грн. тому ж «Дорсервісу» за ремонт перехрестя вулиць Дрогобицької-Грушевського (платіж від 26.05). Ще 47 тис. грн. дісталося ДП «Західгоддезкартографія» за топографічну зйомку території  Стебника (платіж від 15.06), 33 тис. грн. отримав ФОП Сорока В.В. за прибирання доріг міста (30.05); 33 тис. грн. - ФОП Монастриський Б. за спортінвентар (27.04); 10 тис. грн. - ДКП «Стебниктеплокомуненерго» (те, про яке йшлося вище) – за технічне обслуговування мереж зовнішнього освітлення, 2 тис. грн. на канцтовари, 1500 грн. на кошики квітів і т.д., і т.п.

Словом, життя вирує. І все за ваші кошти – кошти  платників податків. Але побачити цього ви не можете. Бо у Стебнику порушують закон, приховуючи договори та не показуючи, кому, за що і скільки платять.

І якщо в сусідніх містах та районі ви можете «вирахувати» улюбленця та прийти до чиновника і запитати: «За що вона – ця любов?», то у Стебнику вам і цього зробити не вдасться. Про Закони України «Про відкритість використання публічних коштів» та «Про публічні закупівлі» тут, схоже, просто не чули.

Марія КУЛЬЧИЦЬКА, Медіа Дрогобиччина №7 (21) від 04 серпня.

Опубліковано частину статті, в якій йдеться про Стебник.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =