новини твого міста

У Стебницькій лікарні за два останні роки скорочено 65 ліжкомісць

- Здоров'я 854   0

Про це повідомив директор-головний лікар Стебницької міської лікарні Роман Пукало в коментарі газеті МедіаДрогобиччина.

"Зараз суттєво зменшилася кількість хворих, які звертаються за медичною допомогою, бо люди просто не мають коштів на лікування. І це тенденція по всій державі. За два останні роки у нашій лікарні скорочено 65 ліжок і також кілька десятків посад. Переважно скорочення відбувається за рахунок людей, що звільнилися у зв’язку з виходом на пенсію, або вакантних місць." - повідомив посадовець.

Роман Пукало поскаржився на скрутне фінансове становище медзакладу, яке змушує шукати шляхи економії та проводити оптимізацію. За його словами, через недофінасування медичної сфери на підприємстві утворився дефіцит коштів на зарплату персоналу в розмірі майже 4 мільйонів гривень.

“Цьогоріч Дрогобицький бюджет виділив нам уже 2 млн. 76 тисяч гривень. Для виплати заробітної плати у нас вистачає грошей лише на вісім місяців, а загалом потрібно 16 млн. 872 тисячі гривень. Тобто, якби не добра воля керівництва Дрогобича та депутатського корпусу, – невідомо, в якій ситуації ми б зараз знаходилися." - поскаржився Роман Пукало

Однією з найважливіших причин такого стану медицини головний лікар вважає те, що навколишні села з Дрогобицького р-ну, а також міста Трускавець і Борислав лікують своїх мешканців у лікарнях Дрогобича та Стебника, не перераховуючи за це жодних коштів Дрогобицькій медицині.

"Це передбачено законодавством, однак не розроблено жодного механізму перерахунку коштів за пролікованого хворого. Незважаючи на такі важкі часи, маємо велику надію, що медична реформа, яка розпочалася, принесе реальні позитивні зміни” - підсумував директор комунального підриємства.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?