новини твого міста

У Модричах потік води спричинив нову глибоку тріщину у землі

- Надзвичайні події ФОТО 3548   0

Знову лихо! На території Модрич утворилася тріщина. Рівно місяць тому Дрогобичина опинилася у центрі уваги всеукраїнських ЗМІ – на території села Модричі над шахтами рудника №2 стебницького «Полімінералу» відбувся зсув ґрунту - загальний розмір утвореного провалля сягнув 300 кв. м. У результаті обвалу частково постраждали лінії електропередач. Гостро постало питання про перенесення частини водогону, що веде до Дрогобича, а також дороги Дрогобич-Трускавець, оскільки на ній з’явилися тріщини. Як зауважують науковці, під дорогою, що веде до оздоровниці, зосереджені чималі пустоти, вони - наслідок видобування у 80-х роках у цій місцевості калійних солей.

У Модричах потік води спричинив нову глибоку тріщину у землі

Допоки науковці різних рівнів намагалися дослідити причини обвалу, а політики підраховували скільки коштів потрібно на перенесення комунікацій та спорудження нової дороги в об’їзд зони екологічного лиха – трапилася нова біда. 2 листопада практично на протилежній стороні дороги від провалля, неподалік цілодобової автомийки, утворилася чимала тріщина. Деякі ЗМІ поспішили повідомити, що це нове провалля. Однак це не так. Розміри тріщини досягають до 2,5 м., однак глибиною приблизно до 40 метрів. Як повідомив начальник Дрогобицького районного відділу ГУ ДСНС у Львівській області Роман Свястин, на території новоутвореної тріщини тече стрімкий потічок води. Розкол ґрунту в цьому місці скорегував хід водяних потоків та пустив її під землю. Як поведе себе далі вода – не береться прогнозувати чітко ніхто. Однак очевидно, що вона буде розмивати стінки пустот. Найгірше те, що поруч проходить і лінія електропередач, тож нові проблеми тут є недоречними.

З інтервалом у місяць часу на Дрогобиччині сталося дві екологічні катастрофи. Допоки чиновники говорять, рахують та досліджують карстову проблему – пустоти колишнього стебницького «Полімінералу» не дрімають та потребують негайних дій зі сторони чиновників усіх рівнів. І то якнайшвидших.

Ірина Романова, Джерела Трускавця

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -