новини твого міста

Дрогобицькі депутати закликають уряд виділити кошти на ліквідацію наслідків обвалу карстових порід

- Влада, Надзвичайні події 987   0

У п`ятницю, 3 листопада, на засідання XXIX позачергової сесії Дрогобицької міської ради депутати міської ради одноголосно підтримали рішення надіслати звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогами долучитися до ліквідації наслідків обвалу карстових порід неподалік Стебника, що стався 30 вересня 2017 року.

Дрогобицькі депутати закликають уряд виділити кошти на ліквідацію наслідків обвалу карстових порід

У зверненні зазначено, що органи місцевого самоврядування неодноразово зверталися до центральних органів державної влади України з повідомленнями про можливий обвал та його наслідки у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», однак жодної реакції на такі звернення не було. І, як зазначили в Державній екологічній інспекції у Львівській області, зсув відбувся через невиконання приписів підприємством, ініціаторам виведення з державної власті якого,  свого часу, виступав Фонд державного розвитку майна. Відтак руйнування зазнає ділянка дороги Пісочне-Східниця, зокрема Дрогобич-Трускавець: відбувається деформація дорожнього полотна, що становить небезпеку для жителів регіону.

Окрім цього, у межах зазначеного дорожнього полотна розташовані два магістральні водогони, з якого забезпечується водою близько 60 тисяч населення. У небезпеці перебуває й магістральний водогін у с. Доброгостів до м. Дрогобича. Тому їх руйнування може призвести до надзвичайної ситуації регіонального рівня. Відтак необхідно винести частину ділянки магістрального водогону за межі впливу негативних  чинників шляхом будівництва 5,5 км водогону на загальну суму близько 100 млн грн.

Дрогобицькі депутати закликають уряд виділити кошти на ліквідацію наслідків обвалу карстових порід

Своєю чергою депутатський корпус Дрогобицької міської ради звертається до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями:

1. Створити урядову комісію з метою напрацювання комплексного підходу для вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал”.

2. Виділити з резервного фонду Державного бюджету України кошти для ліквідації негативних наслідків діяльності ПАТ “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал”, а саме на розробку ПКД та будівництво:
–  об’їзної дороги на ділянці Дрогобич – Трускавць, яка передбачена генеральним планом с. Модричі;
–  двох ниток магістрального водогону протяжністю 5,5 км.

3. Доручити Фонду державного майна України вжити усіх необхідних дій для юридичного вирішення ситуації, що виникла внаслідок невиконання умов відчуження з державної власності ПАТ “Стебницьке гірничо-хімічне підприємство “Полімінерал”, у тому числі розглянути можливість розірвання відповідного договору.

4. Державній службі геології та надр України призупинити дію спеціального дозволу на користування надрами Стебницького калійного родовища з метою внесення змін в режим його експлуатації.

Прес-служба ДМР

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =