новини твого міста

Розробляють перспективний план можливості створення ОТГ з центром у Дрогобичі

- Влада 960   1

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма доручив начальнику відділу ведення Державного реєстру виборців Богдану Николаїшину напрацювати перспективний план можливості створення ОТГ з центром у Дрогобичі.

Як зауважив очільник міста, згідно з Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», до 2020 року всі населені пункти сільської чи міської місцевості на території Львівської області мають змогу добровільно об’єднатися та створити об’єднані територіальні громади. У тому випадку, якщо добровільно населені пункти не об’єднаються в ОТГ, то Законом України, прийняття якого планується на середину 2019 року, всі території України будуть примусово об’єднані у ОТГ. Власне, цим Законом буде чітко прописано кількість ОТГ в тій чи іншій області.

«Значно краще та вигідніше об’єднатися на добровільних засадах, враховуючи інтереси об’єднувальних громад, аніж потім у примусовому порядку», – наголосив Тарас Кучма.

За словами начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Богдана Николаїшина, у Дрогобичі проведено низку круглих столів за участю міського голови Тараса Кучми, голів навколишніх сіл, консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, а також представників громадськості.

Однак, ніяких позитивних результатів у напрямі створення ОТГ досягнути не вдалося, оскільки сільські голови вважають, що їм невигідно об’єднуватися в ОТГ.

Також Богдан Николаїшин додав, що на території Дрогобиччини доцільно було б утворити 5-6 ОТГ з центрами у Дрогобичі, Трускавці, Стебнику, Бориславі, Меденичах та, можливо, Східниці.

За матеріалами прес-служби ДМР

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Стебничани - 15 січня 2018 07:19
Неможе бути Стебницькоі ОТГ. Тільки об'єднання з Дрогобичем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?