новини твого міста

Спалах кору: Інформація щодо ситуації у Дрогобичі станом на 16 січня

- Здоров'я 884   0

В Україні триває спалах кору — одного з найбільш інфекційних захворювань, відомих у світі.

Епідемії кору в Україні, за словами медиків, ще немає, але хвороба поширюється дуже швидкими темпами.

Лише на території Львівської області станом на 15 січня зафіксовано 84 особи хворих на кір, з них 56 дітей.

Про це під час брифінгу у понеділок, 15 січня, повідомила директор департаменту охорони здоров`я ЛОДА Ірина Микичак.

Також посадовець наголосила, що, згідно з прийнятим рішенням обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій, у всіх загальноосвітніх закладах області, де зареєстровано хоча б один випадок захворювання на кір, рекомендовано продовжити канікули до 22 січня.

У Дрогобичі станом на ранок 16 січня не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір. Про це повідомив начальник відділу охорони здоров`я Дрогобицької міської ради Володимир Чуба.

Однак, зважаючи на швидкі темпи поширення кору як в Україні, так і на території області, нагадуємо дрогобичанам, що ліків від кору не існує, цьому захворюванню можна лише запобігти. Єдиний надійний засіб профілактики захворювання — вакцинація.

Вірус кору є надзвичайно заразний та швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-капельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Згідно з статистикою, 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Спалах кору: Інформація щодо ситуації у Дрогобичі станом на 16 січня

Довідка:

Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. В Україні за 2017 рік зареєстровано 4782 випадки захворювання на кір. Найвищі показники реєструються в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській та Тернопільській областях.

Це – небезпечне вірусне захворювання. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень. Це означає 314 смертей на день, 13 смертей щогодини.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?