новини твого міста

Служба зайнятості - жінкам

- Суспільство ФОТО 556   0

Однією з найбільш вразливих категорій безробітних, які потребують соціального захисту і психологічної підтримки є жінки.

Служба зайнятості - жінкам

Служба зайнятості сприяє жінкам, як і іншим категоріям громадян, у вирішенні питань зайнятості, з огляду на їхні індивідуальні потреби та можливості, шляхом надання безкоштовно цілого спектру різноманітних соціальних послуг.

Впродовж січня-травня 2018 року на обліку в Стебницькій міській філії Львівського ОЦЗ перебувало 257 жінок, що складає 61 % від загальної кількості безробітних, 179 з них знайшли роботу за допомогою служби зайнятості, що склало 56 % від загальної кількості працевлаштованих.

Стебницька міська філія ЛОЦЗ сприяє адаптації жінок до ринкових умов шляхом надання індивідуальних та групових профорієнтаційних послуг, організації професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, надає реальну можливість здобути професію або підвищити кваліфікацію з метою подальшого працевлаштування. Впродовж січня-травня 2018 жінкам надано 1320 профорієнтаційних послуг, з них 747 – профінформаційних послуг, 565 – профконсультаційних та 8 послуг з профвідбору на замовлення роботодавця. Професійне навчання пройшли 52 безробітних жінок. Професійне навчання безробітних жінок здійснювалось переважно з урахуванням потреб ринку праці за професіями: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, швачка, офіціант тощо.

Стебницька міська філія постійно проводить інформаційні та тематичні семінари для безробітних жінок, під час яких роз’яснюються правові питання щодо захисту їхніх прав під час вагітності та перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, соціального страхування на випадок безробіття та відновлення кваліфікації чи здобуття освіти. Фахівці організовують семінари "Жінка – на ринку праці", "Семінар з гендерних питань". Впродовж січня-травня 2018 року проведено 13 таких заходів, в яких взяли участь 162 жінки.

Оскільки на Дрогобиччині найбільше розвинена сфера торгівлі та обслуговування, тому жінки мають перевагу у працевлаштуванні в порівнянні з чоловіками. Жінки у нас працюють продавцями, швачками, кухарами, барменами, офіціантами, бухгалтерами, вчителями, покоївками. А це – саме ті професії, де потрібна жіноча мудрість, витривалість та працьовитість.

В результаті можна зробити висновок, що успішність подальшого працевлаштування та професійної кар’єри – це активність самої жінки у реалізації задуманого, постановки власних життєвих та професійних цілей.

Добрянська Марія,
провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг
Стебницькї міської філії ЛОЦЗ

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Путін -