новини твого міста

У Дрогобичі вживають заходи у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір

- Здоров'я 539   0

У містах Дрогобичі та Стебнику епідемічна ситуація із захворюваності на кір, починаючи з вересня, ускладнилась, спостерігається друга хвиля зростання кількості хворих.

До такого висновку дійшли доповідачі на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – завідувач Дрогобицьким міжміським відділом ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Ігор Майкут та завідувач відділення організації епіддосліджень цього ж відділу Леся Янківська.

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, у Дрогобичі і Стебнику зареєстровано 256 випадків захворювань на кір, з яких 78,5% – це дитяче населення. Найвища захворюваність серед дітей віком 5-9 років, питома вага якого складає 40,5%.

Аналіз вакцинального статусу хворих чітко підтверджує, що не щеплені або щеплені з порушенням календаря становлять 61,1%, тому зниження захворюваності на кір не очікується, так як основним джерелом є діти організованих колективів.

Від початку нового навчального року через групове перебування дітей в навчальних закладах ризик захворіти на кір та інші інфекційні захворювання збільшується, тому зросла кількість спалахів в організованих колективах. В новому навчальному році вже зареєстровано спалахи епідемії в ЗОШ №10 м. Дрогобича (4 випадки) та в ЗОШ №7, №11 м. Стебник (відповідно 5 та 4 випадки). Також зареєстровано по одному випадку в ЗОШ № 1, 2, 14, 16, ДНЗ №20, ЗОШ №13, №6, в ДНЗ №21, 35; в ДНЗ №26, ЗОШ №17 – 2 випадки; в ДНЗ №15 – 3 випадки (в різні місяці); гімназія – 3 випадки (не пов’язані між собою)

Комісія визнала, що епідемічна ситуація в частині захворюваності на кір населення мм. Дрогобича, Стебника є неблагополучною.

Начальнику відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міської ради Володимиру Чубі доручено створити оперативні бригади із залученням фахівців територіальних закладів охорони здоров’я, ВСП ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», місцевих органів влади з метою вивчення в закладах охорони здоров’я адмінтериторії питання отримання, зберігання та використання імунобіологічних препаратів, у тому числі проти кору; вибіркового вивчення у дошкільних, шкільних навчальних закладах, вищих навчальних закладах, підприємствах, де зареєстровані спалахи захворювання на кір, питання організації та проведення заходів, спрямованих на профілактику захворювань на кір, у тому числі вакцинації проти цього захворювання; узагальнення та аналізу отриманих матеріалів, надання пропозицій закладам охорони здоров’я щодо покращення роботи з імунопрофілактики населення.

Введено обмежувальні заходи щодо відвідування закладів охорони здоров’я сторонніми особами (близькі, родичі, представники юридичних осіб, тощо) до нормалізації епідситуації з захворюваності на кір тощо.

Буде обмежено  також проведення масових заходів (свято св. Миколая, новорічні ранки тощо) в дошкільних та загальноосвітніх закладах і закладах позашкільного виховання.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?