новини твого міста

Майже 170 тисяч бісеринок: У Стебнику вишили першу у світі Плащаницю Богородиці з бісеру

- Релігія ФОТО 975   0

Майже 170 тисяч бісеринок: У Стебнику вишили першу у світі Плащаницю Богородиці з бісеру

Ідея створити Плащаницю прийшла отцю Володимиру, який служить у цьому храмі. Про це він розповів у коментарі Galnet.

- Ми маємо усю процесію вишиту бісером – 12 хоругв і всі образи. І добре було б мати в ансамблі Плащаницю вишиту бісером. Це перший у світі проект, де використані всі богословські підтексти. Ще до Плащаниці треба виготовити рамки, підставку для обходу і винесення плащаниці. Уже  маємо пропозицію, щоб представити її у Києві на огляді робіт з бісеру. Ми ще не підрахували точну вартість. Знаємо тільки, що сама розробка проекту коштує трохи більше 3 тисяч гривень, то нам зробили знижку, – розповів отець Володимир Лужецький.

Плащаницю виставлять на храмове свято 28 серпня – у День Успіння Пресвятої Богородиці.

Майже 170 тисяч бісеринок: У Стебнику вишили першу у світі Плащаницю Богородиці з бісеру

Схеми для вишивки бісером розробило подружжя Леся і Олег Стечкевичі.

- Ми розробкою схем для вишивання бісером займаємося уже 7 рік. Нещодавно робили Плащаницю Ісуса Христа. Потім отець Володимир побачив її і запитався чи можна зробити Плащаницю Богородиці. Ми узгодили зображення, витримали всі канони, бо там довкола є текст і його теж узгоджували з іконописною майстернею. Ми до цього ставимося дуже серйозно. На розроблення схеми нам пішло близько 2 місяців. Брали зображення, на нього наносили умовно міліметровку і кожен квадратик заповнювали відповідним кольором. Це все робили вручну, – каже Олег.

Взятися за кропітку працю створення такої Плащаниці запропонували Ірині Горинь. Жінка каже, що саме у цей період у її житті були важкі випробування, тож сприйняла таку пропозицію з радістю.

– Для мене вишивання це не основна робота, а хобі . Але ця пропозиція для мене була такою, яку Бог послав, якої я потребувала внутрішньо. Я молилася і вишивала цілі дні, окрім неділі. Просила у Богородиці те, що бракує моїй родині. Бісером не важко вишивати. Це таке задоволення і релакс. Хочу, щоб Богородиця почула молитви людей, які прийдуть до цієї Плащаниці, і донесла їх до свого сина, – розповідає Ірина Горинь.

Часу на втілення задуманого було небагато, тож жінка звернулася по допомогу до Галини Микитчин. Вона вишиває більше 5 років, але теж лише у своє задоволення:

- Я погодилася, бо це для церкви. Головне, щоб була тишина і душевний спокій. Вишивання Плащаниці мене дуже заспокоїло. Коли ти вишиваєш, то маєш час розібратися зі своїми думками. Я більше вишивала з 18 години і до ночі, бо вдень були особисті справи. Я вишивала перших два тижні у червні, а на липень віддала пані Ірині. А в кінці липня, то я ще декілька днів вишивала.

Загалом вишивальниці за 50 днів вплели у Плащаницю Богородиці 169660 бісеринок.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?