новини твого міста

Ігор Гуль: "Ніхто, крім нас самих, не забезпечить порядок і чистоту в місті"

- Господарство 2 313   0

Минулого року у сфері житлово-комунального господарства у місті калійників з'явилося нове підприємство — ДП «Стебниккомунсервіс», керівником якого є дрогобичанин Ігор Гуль.

Ігор ГульІгор Гуль

Чесно кажучи, не заздрю я новообраному керівнику, оскільки у “спадок” йому дісталося підприємство, яке завдяки бездарному керуванню попередніх мудрагелів-комунальників, та “старанню” владних мужів за каденції Романа Калапача, зараз доведено до плачевного стану. Та попри усі труднощі, які доведеться долати на господарці Стебника, п. Ігор, не розчаровується. Ще б пак! Адже у нього за “плечима” 26 років досвіду роботи у галузі ЖКГ.

- П. Ігорю, з чого Ви починали свою трудову діяльність?

- Моя трудова діяльність у сфері ЖКГ розпочалася із обійманої мною посади слюсаря-сантехніка Дрогобицького ЖЕК-у №3 (сьогодні — це будинкова управа №3 м. Дрогобича).

- А згодом?

- А згодом 7 років пропрацював майстром у цьому ж ЖЕК-у. У 1995-у році переводом перейшов працювати майстром служби ремонту внутрішньобудинкових систем опалення та водопостачання КП “Дрогобичтеплокомуненерго”. У 1997-у році мене було призначено начальником служби ремонту систем КП “Дрогобичтеплокомуненерго”. У 1999-у році на базі служби ремонту, яку я очолював, було створено КП “Теплоремонт”, де я став директором. Згодом підприємство “Теплоремонт” об'єдналося з комунальним підприємством “Житлово-експлуатаційне об'єднання”, а мені запропонували очолити в Стебнику комунальне підприємство Міське виробниче управління житлово-комунального господарства Стебницької міської ради. Пропрацював на посаді начальника КП МВУЖКГ близько 10-и місяців. Згодом мені запропонували очолити новоутворене підприємство ДП “Стебниккомунсервіс”.

- Дочірне підприємство «Стебниккомунсервіс» постало на базі колишнього КП МВУЖКГ?

- Можна й так сказати. Наше підприємство було створене, як дочірне підприємство КП МВУЖКГ, яке свого часу заборгувало пенсійному фонду більше 500 тис. грн., були борги перед податковою, перед "Львівобленерго", людям не виплачувалася заробітна плата. Борги шлейфом тягнулися за КП МВУЖКГ майже три роки. Врешті-решт пенсійний фонд за борги заблокував цьому комунальному підприємству рахунки, і воно не змогло більше функціонувати.

- То КП МВУЖКГ ліквідоване?

- Наскільки мені відомо — ще ні. Бо на ньому “висять” борги перед працівниками близько 50-и тисяч гривень. А невиплата заробітної платні тягне за собою кримінальну відповідальність. Воно знаходиться на стадії ліквідації.

- Коли було створено нове підприємство?

- ДП «Стебниккомунсервіс» було створено наприкінці травня 2013-го року.

- Які послуги надаєте населенню?

- Сфера послуг нашого підприємства полягає у обслуговуванні будинків, що знаходяться на балансі підприємства та вивіз твердих побутових відходів у самому Стебнику, враховуючи приватні сектори. Окрім території Солець. На даний час на підприємстві виплачується заробітна плата у повному обсязі, згідно чинного законодавства.

- У сфері діяльності  ДП «Стебниккомунсервіс» що являється найбільшою проблемою?

- Застаріла техніка, застаріле обладнання. Вони постійно потребують ремонту, а, отже, й значних капіталовкладень.  У користуванні нашого підприємства знаходяться три машини: “КАМАЗ”, “ЗІЛ”, і звичайнісінький газон бортовий. Термін їх експлуатації вийшов уже давно, адже ними користувалися вже більше 30-ти років. Сяк-так латаємо цю техніку, ремонтуємо, хоча знаємо, що довго вона вже нам не слугуватиме. Я неоднаразово наголошував і продовжую наголошувати на тому, що Стебнику, як повітря потрібен сміттєвоз.

У 2012-у році, коли ще не функціонувало ДП “Стебниккомунсервіс”, з обласного бюджету було виділено кошти на придбання сміттєвоза у розмірі 250 тис. грн. Ми виграли тендер, кошти ці надійшли на рахунок КП МВУЖКГ. Проте казначейство заблокувало рахунки. Через затримку коштів ми не змогли придбати відповідного транспорту. А тендер було розіграно, ми знайшли потрібний нам автомобіль (у доброму стані “КМАЗ”), домовились про покупку. Залишалось тільки заплатити фірмі “Ком-Еко” відповідні кошти. Фірма чекала довго — аж до лютого 2013-о року. В результаті — відмовилася мати з нами, з “державниками”, справу. А кошти повернулися назад в область, як не використані. Отак наша держава робить з людьми: однією рукою дає, а другою — забирає...

- А влада не обіцяє посприяти?

- Обіцяє, запевняє, що наступного року місто своїми силами зможе придбати не новий, але ще придатний до користування “КАМАЗ”.

- А як стоїть питання з проплатою мешканців Стебника за наданя послуг з вивезення сміття?

- Чесно кажучи, не дуже. Чимало стебничан, на жаль, просто ігнорують проплату за вивезення ТПВ. На сьогоднішній день мешканці Стебника заборгували підприємству за вивіз ТПВ 93 тис. 595 грн. Крім того, мешканці будинків, що знаходяться у нас на балансі, боргують нам за надані комунальні послуги близько 120 тис. грн.

- Використовуєте якісь засоби впливу на боржників?

- Намагаємося, переконати людей по-доброму. Проводячи з боржниками розмови та бесіди, стараємося “достукатися” до їхньої соціальної свідомості. Здебільшого, коли ті приходять до нас за довідками. Тоді розмова дає більший ефект (сміється).

Використовуємо ще один непоганий засіб: вивішуємо на дверях багатоквартирних будинків списки боржників (щоправда, прізвища не вказуємо, лише номер квартири і суму боргу). Проте зараз він не дає бажаного результату: люди потроху звикають до “статусу” боржника, і вже не реагують на наші приписи. З огляду на ситуацію, що склалася у Стебнику, нам не залишається іншого виходу, як подавати боржників до суду і стягувати з них заборгованість через виконавчу службу.

А як інакше. Адже проблеми недофінансування у сфері ЖКГ на сьогодні ще більше загострилися в нашій державі. Коли розроблявся кошторис під проектну документацію, внесена була одна ціна на паливно-мастильні матеріали щодо вивозу ТПВ. На той час вона складала 7 грн. 50 коп. за літр. У зв'язку з подорожчанням паливно-мастильних матеріалів (а ціна їх зросла вдвічі: з 7-и грн. 59-и коп., на сьогоднішній день вартість 1 літра  складає 15 грн.), ми мали б підвищити тарифи щодо надання населенню послуг. Однак ми цього робити не будемо. По-перше, з комерційної точки зору, таке підвищення буде безрезультатним. Підвищимо тарифи — породимо нових боржників! По-друге, люди й так зубожіли, живуть від зарплати — до зарплати. А дехто чекає на батьківську пенсію, як на Боже змилування. Я вже мовчу про безробітних і неблагополучні сім'ї... То чи є з кого нам зараз “стягувати” кошти? Це було б аморально з нашого боку!

Проте ми знайшли вихід з даної ситуації. Наше підприємство звернулося до міської ради та депутатського корпусу про відшкодування різниці у тарифах. На сьогоднішній день різниця у тарифах по вивозу ТПВ складає близько 5 тис. грн. Міський голова нам обіцяв посприяти у вирішенні даного питання.

- Скільки коштує утилізація сміття за метр кубічний?

- Вартість утилізації ТПВ за метр кубічний для комерційних структур складає 15 грн. 11 коп., для населення — 11 грн. 80 коп., для бюджетних установ — 13 грн. 04 копійки. В рік витрати за утилізацію сміття складають більш, як 115 тис. грн. Проте левова частка витрат йде все-таки на придбання паливно-мастильних матеріалів.

Збираємо також сміття й по приватному сектору. У чітко встановлені дні, згідно графіку. На 1-2 травня також їздили (сміється). Для стебничан “мир-труд-май” викликає асоціацію з роботою на городах, полях. Отже без вивозу сміття не обходиться. Вивозимо сміття на Броницьке сміттєзвалище Дрогобицької міської ради. Ні для кого не секрет, що умови там жахливі. Стан доріг — нікудишній. За дощової погоди нашу застарілу техніку неодноразово доводилося витягати тракторами. Особливо восени, та на початку весняної пори року.

- Знаю, що не всі мешканці Стебника хочуть укладати з вами угоду. З чим це пов'язано?

- Гадаю, що з низьким рівнем соціальної свідомості людей. Смітять всі — від малесенького (памперси, паперова та пластикова тара від продуктів харчування, тощо) до великого (тара від пива, пляшки від алкогольних напоїв, бляшанки, пластикова тара, тощо). Тільки дорослий сам після себе зобов'язаний прибирати. Щоправда, не завжди має бажання. От вам і відповідь, чому, на жаль, у нас масово “процвітають” несанкціоновані сміттєзвалища. Але ж їх створюють люди! Сміття виносять куди-будь. Аби лише не платити за підприємству за вивіз...  Доходить до того, що відверто хамлять мені, коли пропоную мешканцям Стебника (особливо це стосується приватних секторів) скласти з нами угоду щодо вивозу сміття. Питаюся людини: “Прошу пані, а де подіваєте сміття?”. У відповідь чую: “Прикопую на грядках”. Далі цікавлюся в літньої жінки, що ж вона робить з пластиковими пляшками та бляшанками, і взагалі з ТПВ, яких не бажано закопувати. Відповідь людини доволі — брутальна. “А яке тобі до того діло? Їм це сміття...”. То про що можна далі говорити з цією людиною?

У Стебнику також “розвелось” достатньо несанкціонованих сміттєзвалищ. В кінці вул. Гоголя давно утворилося несанкціоноване сміттєзвалище, мешканці Колпця виносять сміття в сторону лісу, там також утворилося стихійне сміттєзвалище. Доволі багато сміттєзвалищ є по приватних секторах, і серед житлових багоповерхівок.

- Як з цим боретеся?

- Згідно із законодавством, людина, яка має борг за послуги теплопостачання чи якийсь інший борг перед комунальними службами, може бути позбавлена права виїзду/в'їзду в країну. Тобто їй може не видаватися закордонний паспорт. Наприклад, за кордоном, у тому числі в сусідніх Росії та Білорусії, за три місяці заборгованості за послуги ЖКГ виселяють із квартири. Наша влада настільки лояльна, що таких жорстких методів використовувати проти боржників не буде. Адже глобальна інфляція аж ніяк не сприяє населенню, аби вчасно розраховуватися за борги перед комунальниками.  Але проблема у Стебнику полягає в іншому. Немає підтримки з боку правоохоронних органів, з боку санепідемстанції. Я неодноразово звертався до санепідемстанції з тим, аби бодай якось вплинули на недобросовісних мешканців Стебника, котрі відмовляються нам платити, і засмічують місто. Кажу, що ми надамо списки таких людей. Мені дали відповідь, що це не є у їхній компетенції. Мовляв, задіюйте для цього дільничних інспекторів, складайте на порушників протоколи, збирайте гроші, або виходьте з цієї проблеми самотужки. До міліції я навіть з аналогічним питанням не звертався. Їх тут декілька чоловік обслуговує цілий Стебник (сміється). Їм не до моїх проблем. Хоча відверто кажучи, образливо. Не власні інтереси відстоюю!

Пригадую ті часи, коли працював майстром в ЖЕК-у. Це було десь у 1970-х роках. Щоп'ятниці, в санітарний день до нас в ЖЕК приходило 4-5 дільничних інспекторів. Як майстер, я обходив з ними проблемні ділянки: де біля будинків трава нескошена, неприбрано, не дай Боже, захаращено сміттям. Де мешкали боржники... Тоді й порядок у місті був. А зараз — ходи, проси, пропонуй!

І взагалі, зовсім інша розмова з людьми, коли вони бачать людей у формі, при виконанні службових обов'язків. Коли за справу береться інспектор з благоустрою! Люди тоді усвідомлюють, що хтось за щось несе відповідальність. І їм, в свою чергу, треба відповідально поставитися до поставленого перед ними конкретного питання. Хто платитиме за вивіз сміття? Не їдять же його безвідповідальні мешканці Стебника насправді?

- І коли ж, на Ваш розсуд, покращиться ситуація у сфері житлово-комунального господарства?

- Тоді, коли покращиться ситуація в державі. Коли не падатиме рівень економіки, коли буде стабільність, а країною керуватиме не корумпована група олігархів, а мудрий Президент, який дбатиме за добробут нації, а не за свої “шкурні” інтереси.

Люди повинні йти нам назустріч, а не відвертатися від нас. Повинні усвідомити, що ніхто, крім них, не забезпечить чистоту і порядок у місті.

Розмову вела Вікторія Лишик, спеціально для СВ

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?