новини твого міста

У Стебнику обговорили адмінреформу та можливість створення територіальної громади

- Влада ВІДЕО 2 069   3

В суботу, 6 червня, в Стебницькому Народному Домі відбулись громадські слухання щодо адмінреформи в Україні. Ключовою темою зустрічі стало обговорення проекту формування територіальної громади з адміністративним центром в м. Стебник. Міський голова Василь Пецюх поінформував присутніх в залі про хід розгляду даного питання.

"Адміністративно-територіальна реформа розпочата прийняттям Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". На підставі Закону була розроблена методика, яка затверджена Кабінетом Міністрів. Розпочалася безпосередня робота щодо утворення таких громад і визначення центрів цих територіальних громад" - розпочав свій виступ міський очільник.

За словами мера Стебника, методика визначає об'єднання територіальних громад за такими головними критеріями, як відстань між населеними пунктами та наявність доріг з твердим покриттям, які повинні з'єднувати їх з адмінцентром.

"Стосовно центру територіальної громади, то також там визначені відповідні умови, де може бути розміщений центр такої територіальної громади. Перш за все повинна бути розвинута інфраструктура: наявні школи, лікарня, відповідні служби, щоб громада могла нормально функціонувати. І також наявні приміщення, де можна було б розмістити додаткові служби,"- повідомив Василь Пецюх.

Міський голова зазначив, що питання адмінреформи обговорювалось на нарадах в Дрогобицькій РДА та Львівській ОДА, на яких було підготовлено проект розподілу Дрогобицького району на 14 територіальних громад.

У Стебнику обговорили адмінреформу та можливість створення територіальної громади

Перспективний план був винесений на сесію Львівської обласної ради, але депутати його не затвердили. За результатами обговорення даного питання на сесії було прийнято рішення "Перспективний план об'єднанння територіальних громад Львівщини, запропонований ЛОДА, взяти до відома." Також було вирішено звернутися до керівників громад щодо проведення громадського обговорення документу на місцевому рівні.

"Питання утворення територіальної громади з центром в місті Стебник було розглянуто на сесії Стебницької міської ради позаминулого тижня. Сесія Стебницької міської ради, відштовхуючись від пропозицій Інституту регіональних досліджень НАН України, визнала доцільним утворити територіальну громаду з центром в Стебнику з приєднанням сіл Уличне, Доброгостів, Болехівці, Гаї Верхні та Гаї Нижні", - проінформував Василь Федорович.

Міський голова повідомив про проведення ряду зустрічей з керівниками громад цих сіл. Також планується відвідати сходи села в Уличному та Болехівцях, які пройдуть в четвер 11 червня.

Питання адмінреформи було обговорено з присутніми в залі Нородного Дому, які абсолютною більшістю підтримали утворення Стебницької територіальної громади.

Стебницькі Вісті

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (3)
John Silver - 10 червня 2015 15:12
"...утворити територіальну громаду з центром в Стебнику з приєднанням сіл Уличне, Доброгостів,..."Але на карті показано, що уличнянська громада (№7) є самостіна від Стебника. І головне - що таке обєднання дає пересічному мешканцю? Чи вийде так як з Європою -" хочем в ЄВРОПУ , а попали в ж*пу"
гість - 11 червня 2015 00:30
так багато громад швидше за все не буде. от в жидачівському районі 3 громади, в самібріському 4. 14 - це забагато, той проект полюбому переглянуть
Ярко - 14 червня 2015 00:25
Тут питання не "хто з ким", а питання "як відірватися від Дрогобича. На мою думку і один і інший варіант є виграшним для Стебника, бо нам втрачати нічого. Якщо цитувати пана John Silver ми вже перебуваємо в "жо...", і якщо хтось не помічає - то вже досить таки давно. Тому громаді сильно переживати не варто, бо (знову повторюся) втрачати нічого. А ось здобутки можуть бути чималі. По-перше формування місцевого бюджету, незалежного від "побратима" Дрогобича. Скептики закинуть "скільки тих грошей". Скільки би не було, але краще хоч якісь кошти, ніж їх катастрофічна відсутність. По-друге при успішній реалізації реформ мають утворитися державні органи накшталт відділу освіти, поліційного відділку тощо. А це означає нові робочі місця. Ну і врешті нарікати на мера стане цікавіше, оскільки той уже не буде англійською королевою, а персоною з можливостями ну і з відповідальністю. Наразі за що я персонально переживаю, так це за наявність менеджерських кадрів, які в процесі реформи могли б виторгувати для нас все таки кращі умови (йдеться про Болехівці, Гаї іт.д.) Поживемо побачимо...
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?