новини твого міста

В райдержадміністрації обговорили проблему забруднення р. Солониця

- Влада ФОТО 1 298   2

26 серпня в Дрогобицькій райдержадміністрації під головуванням заступника голови Івана Мізерника відбулася термінова робоча зустріч щодо забруднення річки Солониця нечистотами. На зустріч були запрошені представники Стебницької міської ради, Болехівської та Раневицької сільських рад, Дрогобицького і Трускавецького водоканалів, водгоспу, правоохоронних органів та природоохоронних служб, громадськості.

В райдержадміністрації обговорили проблему забруднення р. Солониця

Хоча Трускавецький водоканал визнає свою вину лише частково, покладаючи відповідальність на несанкціоновані підключення до дощової каналізації юридичних та фізичних осіб, в тому числі, Стебника і навколишніх сіл, присутні на нараді фахівці, посилаючись на попередні дослідження, переконливо доводили, що забруднення відбувається з Трускавецького колектора. Начальник управління водгоспу Георгій Демчук та представники санепідслужби зазначили, що аналіз води з р. Солониця показав перевищення у багато разів допустимих норм фекального забруднення.

Головний інженер Дрогобицького водоканалу сказав, що їхнє підприємство відповідно до угоди проводить очистку тієї кількості стоків, за яку платить водоканал Трускавця. Так виглядає, що решта нечистот потрапляє просто в річку. Представник Дрогобицького міськвідділу міліції Анатолій Гурій повідомив, що з приводу забруднення р.Солониця відкрите кримінальне провадження, у водоканали надіслані запити для збору додаткових матеріалів.

Учасники наради пропонували скерувати матеріали в екологічну інспекцію та природоохоронну прокуратуру. Секретар Стебницької міської ради висловився за відповідальний, державницький підхід до проблеми, яка може призвести до екологічного лиха.

Громадський активіст, учасник АТО Андрій Поясник розповів, що проблема не лише у неприємному запаху, який йде від ріки. Ситуація значно серйозніша, адже брудна вода дістається до людських криниць. Тому актив села не відступить. Активісти запросили науковців-екологів з Києва, які проведуть ретельні дослідження.

За підсумками наради Трускавецькому водоканалу рекомендовано спільно з Трускавецькою міською радою почати роботи над будівництвом очисних споруд, паралельно провівши невідкладні аварійні заходи для очищення стоків. Водоканалу також дали пораду спільно з екологами, міліцією, громадськими активістами виявляти і штрафувати тих, хто самовільно підключився до дощової каналізації. Органи місцевого самоврядування прилеглих сіл, а також Стебника працюватимуть з мешканцями приватних будинковолодінь на предмет облаштування очистки побутових стоків. Заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник доручив відповідним службам у постійному режимі проводити моніторинг ситуації, про його результати інформувати РДА.

За матеріалами веб-сайту РДА

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (2)
Марта - 3 вересня 2015 09:44
Було б дуже добре але що б це не були пусті слова і обіцянки !!!!!
ЛЮТИЙ - 4 вересня 2015 21:09
Відчувається що наближаються вибори
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?