новини твого міста

50-а сесія СМР: земля бійцям АТО, а не о. Лужецькому

- Влада 1 904   0

11-го вересня у сесійному залі стебницької мерії відбулось третє пленарне засідання 50-ї сесії. Порядок денний, зокрема, складався з таких питань: про внесення змін у міський бюджет на 2015 рік, про надання дозволу на знесення аварійної нежитлової будівлі по вул. Зелена Діброва, 55 (мікрорайон Колпець), про затвердження інвестиційної програми ДКП «Стебниктеплокомуненерго», земельні питання, різне.

Засідання розпочалося з тривалим запізненням - для кворуму не вистачало значної кількості депутатів. Депутат-рухівець Ярослав Пецюх пов'язав це з неналежним, на його думку, виконанням посадових обов'язків секретарем міської ради Романом Івасівкою.

"Романе Андрійовичу, згідно закону про місцеве самоврядування та регламенту міськради, ви повинні інформувати депутатів про дату проведення сесії. Ні мене, ні деяких інших моїх колег ви не поінформували про сьогоднішнє засідання", - звернувся до секретаря Ярослав Васильович.

Серед питань, пов'язаних із внесенням змін у міський бюджет, було - про виділення коштів на доплату до пенсії учасникам УПА у сумі 30 тис. грн. Також, за пропозицією очільника міста Василя Пецюха, передбачено 30 тис. грн. для виплати одноразової грошової допомоги родинам учасників АТО: рідним загиблих М. Дишеля та Т. Зозулі - по 5 тис. грн., а важкопораненим О. Козачку та Я. Лотицькому - по 10 тис. грн.

При внесенні коректив в основний фінансовий документ, прийнято рішення про виділення 40 тис. грн. на будівництво дощової каналізації по вул. Симоненка.

Обговорюючи заяву релігійної громади Колпця про надання дозволу на знесення аварійної будівлі, розташованої у цьому мікрорайоні, було заслухано представника депутатського корпусу Андрія Гната. Йшлося про колишній корпус №2 будинку художньо-естетичної творчості учнівської молоді, розташований по вул. Зелена Діброва, 55. Андрій Володимирович, як мешканець вищевказаного мікрорайону, повідомив присутніх про вкрай незадовільний стан об'єкту, його аварійність та небезпеку для жителів. Прохання жителів Колпця підтримали одноголосно.

На пленарному засіданні повернулись також до резонансного питання будівництва по вул. Нечуй-Левицького. Депутат Микола Варивода поцікавився наявністю відповідей контролюючих та правоохоронних органів, на адресу яких стебницька мерія скерувала звернення. Миколу Зеноновича було повідомлено про отримання таких відповідей.

Як повідомлялося раніше, 5-го серпня стебницька влада заборонила будівництво храму УПЦ московського патріархату. Причиною слугувала відсутнісь у релігійної громади в особі батюшки Романа дозволу на зведення культової споруди. Крім прийняття відповідної заборони, стебницькі можновладці скерували звернення до контролюючих органів у сфері будівництва та в правоохоронні органи з вимогою втрутитись у ситуацію.

Внесено зміни у рішення про скандальне будівництво, включивши у нього заборону житлового і нежитлового будівництва поблизу гірничого відводу по вул. Нечуй-Левицького, 2 та 2А.

Заслухавши голову постійної депутатської комісії з питань промисловості, нових економічних формувань, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства Богдана Асафата, погоджено інвестиційну програму ДКП "Стебниктеплокомуненерго".

Прийнято рішення про виділення земельних ділянок військовослужбовцям, задіяним в антитерористичній операції. Серед місцевих учасників АТО, які отримають наділи - Богатих, Климко, Дяків, Тяк, Гатлан, Савчин, Комаричин. Окрім інших військових, перелічені АТОвці матимуть ділянки по вул. Винниченка та Зелена Діброва.

Найрезонанснішим питанням пленарного дня було намагання стебницького священика о. Володимира Лужецького отримати землю для будівництва житлового будинку. Йшлося про чималий шмат землі поблизу автобусної станції. Як з'ясувалося, напередодні земельна комісія не підтримала виділення ділянки, оскільки були відсутні необхідні документи. Питання не отримало мінімально необхідної кількості голосів (для прийняття рішення потрібно не менш як 19). Отця Лужецького це не зупинило. Він вимагав від міського голови повторно поставити цю пропозицію на голосування. Проте, отримав відмову.

Очевидно, це земельне питання слід розглядати не лише у площині законності, але й моралі. У місті калійників дефіцит вільних земельних ділянок, які першочергово повинні виділятись учасникам бойових дій на сході України. Вони, ризикуючи життям, захищають у т. ч. і о. Лужецького, якому, мабуть, не зовсім морально було б претендувати на те, що по праву має належати місцевим героям...

Віктор Грушевський, СВ

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =