новини твого міста

На «Полімінералі» обговорили виконання природоохоронних заходів

- Господарство ФОТО 1 844   0

23 вересня обласна комісія ТЕБ та НС на виїзному засіданні на ПАТ «СГХП «Полімінерал», яке проходило під головуванням в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Віктора Борисенка та директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Олексія Галицького, розглянула питання виконання природоохоронних заходів в рамках «Комплексного проекту консервації рудника №2 і рекультивації порушених земель».

На «Полімінералі» обговорили виконання природоохоронних заходів

У засіданні взяли участь голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, заступник голови РДА Іван Мізерник, перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда, міський голова Стебника Василь Пецюх, генеральний директор ПАТ «Полімінерал» Сергій Оринчак, представники ПАТ «Інститут гірничо-хімічної промисловості «Гірхімпром», служби автомобільних доріг у Львівській області, ПАТ «Львівобленерго», Дрогобицького водоканалу та інші.

Учасники засідання констатували, що навіть тричі відкоригований проект не дав очікуваного результату. І хоча цього року в порожнини закачали 386 тисяч кубометрів розсолів плюс значна частина потрапила самотічно, ситуація погіршилася, що становить значну небезпеку для навколишнього природного середовища і для населення, яке проживає у зоні впливу підприємства.

Небезпеку створюють підземні гірничі виробки та утворені карсти, а також хвостосховище і гірничі відвали, розміщені на поверхні. А в зоні впливу вироблених підземних свердловин розташовані житлові будинки міста Стебник, три високовольтні лінії електропередач 35, 110 та 220 кВ, мережі водогону Гірне-Дрогобич, залізниця державного значення Київ-Трускавець, автомагістраль Львів-Трускавець. Підземні виробки сягають ІІ-ІІІ санітарної охоронної зони курорту Трускавець, хоча за результатами досліджень науковців потрапляння розсолів в джерела «Нафтусі» виключається.

Кардинальні рішення необхідно приймати негайно, потрібно убезпечити від непередбачуваних ситуацій рудник №1.

Заслухавши пропозиції науковців, представників влади та підприємства, врахувавши важливість проблеми, обласна комісія з питань ТЕБ та НС зобов’язала власника в 20 денний термін подати пропозиції щодо виходу з цієї ситуації, розпочати геофізичні дослідження в межах гірничого відводу, підготувати організаційні пропозиції з підготовки виведення, при необхідності, інфраструктури з небезпечної зони. Прозвучала думка, що для більш точного дослідження процесів, які відбуваються в шахтах рудників №1 та №2 потрібна сейсмостанція і постійне спостереження за ситуацією.

На «Полімінералі» обговорили виконання природоохоронних заходів

Нагадаємо, що ПАТ «СГХП «Полімінерал» занесене до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів, перебуває на обліку у Державній інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки ГУ МНС України у Львівській області.

На попередній нараді, що відбулася в березні цього року, було вирішено: для недопущення потрапляння розсолів у басейн річки Дністер понизити рівень хвостосховища, для цього проводити закачування ненасичених розсолів в пустоти рудника №2, вести постійне спостереження шахтної поверхні в районі карстових провалів.

Сектор з питань інформаційної діяльності РДА

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =