новини твого міста

Василь Пецюх: «Закликаю моїх опонентів до чесних методів боротьби»

- Влада 1 625   1

Василь ПецюхУ місті калійників, як і по всій підконтрольній українській владі території країни, триває активна фаза виборчої кампанії до місцевих органів самоврядування. Чинний мер Стебника Василь Пецюх є кандидатом на посаду міського голови від політичної сили Народний РУХ України, маючи високі шанси бути переобраним на наступну каденцію. «СВ» вирішив поспілкуватись з керманичем міста, зокрема, поцікавитись про його здобутки на посаді та справи, які не вдалось реалізувати за час каденції.

- Пане Василю, для початку розкажіть кілька слів про себе та родину, з якої походите.

Народився у 1959 році. Закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка. Свій трудовий шлях починав інженером на Дрогобицькому заводі автомобільних кранів, тривалий час там пропрацювавши. У 1989 році активно долучився до акцій пов'язаних з відновленням української державності. Займав різні посади в міській раді: пройшов шлях від керуючого справами виконкому до міського голови.

Мама все життя працювала у колгоспі. Батько після 11-ти років відбування таборів на Колимі, за участь у дивізії «Галичина», працював на Дрогобицькому деревообробному комбінаті. Дід був січовим стрільцем, брав участь у боях на горі Маківка.

- Що Вам вдалось зробити важливого за час своєї каденції?

Проведено асфальтування доріг по вулицях П. Куліша, Трускавецька, Дрогобицька, о. Мекелити, Андрея Шептицького, М. Грушевського, С. Бандери, У. Кармелюка, А. Мельника, Володимира Великого, Нова, М. Гоголя, Зелена Діброва, У. Кравченко.

На даний час 80% багатоповерхівок передано на утримання ОСББ. Це, до речі, один з найвищих показників в Україні. Це дало можливість мешканцям будинку самим розпоряджатись коштами з квартплати і скеровувати їх на ті потреби, які вони вважають найнагальнішими.

Також встановлено енергозберігаючі світильники на вул. П. Калнишевського, В. Івасюка, У. Кармелюка, Трускавецькій.

Розпочато реформування сектору теплопостачання: мешканці багатоквартирних будинків отримали можливість встановлювати автономне опалення.

Підготовлено документацію для надання Стебнику статусу центру територіальної громади, що рівнозначне статусу міста обласного значення.

- Чи ще якісь дороги плануєте асфальтувати цьогоріч?

Сподіваюся, що погодні умови ще дозволять провести ремонт прибудинкових проїздів біля будинків №7 та №9 по вул. Куліша. Також, надіюсь, що ще встигнемо полагодити ділянки доріг по вулицях: Зелена Діброва, о. Мекелити, У. Кравченко, Березовського та провулку Гірський.

- Що з задуманого Вам не вдалось втілити в життя?

Не вдалось завершити ремонт дороги у центральній частині міста та реконструкцію майдану Шевченка, відремонтувати фасад будинку №6 по вулиці Грушевського. Розроблена проектна документація реконструкції парку по вулиці Мельника, який носить ім'я Героїв Небесної сотні. Але не встигли розпочати конкретні роботи, зокрема, встановити пам'ятний знак захисникам України: полеглому на Майдані Богдану Вайді та загиблим на сході, під час війни, – Тарасу Зозулі та Мар'яну Дишелю.

- Що, крім завершення ремонту центральної вулиці та реконструкції майдану Шевченка, плануєте зробити у разі перемоги на виборах?

Якщо стебничани дозволять мені продовжити реалізацію моєї програми, серед основного: зобов'язуюсь впродовж 3-ох наступних років завершити капремонт основних автошляхів, продовжити ремонт прибудинкових проїздів, розпочати заходи для каналізування приватного сектора міста. Також планую всіляко сприяти для приходу в Стебник інвестицій, що дозволить збільшити надходження в місцевий бюджет. Максимально сприятиму у відновленні роботи СГХП «Полімінерал», що в певній мірі дозволить скоротити безробіття серед стебничан.

- Є інформація, що сусідній Трускавець не виконує закон про забезпечення бійців АТО земельними ділянками. Як і з цим у Стебнику? Чи допомагає влада родичам загиблих військовослужбовців?

Стебницька міськрада виділила близько 60-ти ділянок стебницьким героям, які воювали на сході. За сприяння голови Дрогобицької райдержадміністрації Максима Лісогора, досягнута принципова домовленість про виділення болехівською владою близько 30-ти ділянок для наших учасників АТО на прилеглих до міста територіях.

Нещодавно нами прийнято рішення про виділення 30 тис. грн. для виплати грошової допомоги родичам учасників АТО: рідним загиблих М. Дишеля та Т. Зозулі – по 5 тис. грн., а важкопораненим О. Козачку та Я. Лотицькому – по 10 тис. грн.

- Стебницький «Полімінерал» отримав нового власника, проте досі не запрацював. Як Ви, як міський голова, впливаєте на вирішення цієї проблеми?

На «Полімінералі» неодноразово відбувалися наради за моєї участі та представників облдержадміністрації. Йшлось про виконання заходів по закачуванні розсолів у вироблені горизонти рудника №2, тобто його мокрої консервації та про відновлення видобутку калійної руди. Я завжди наголошував на пріоритетності саме цих питань.

Зустрічався з представниками німецької делегації, яка зацікавлена в інвестиціях у будівництво збагачувальної фабрики. Щоб розпочати інвестування, вони чекають на встановлення твердого миру на сході України. Питання про відновлення основної діяльності підприємства ставив і перед представником президента на Львівщині - Олегом Синюткою. Олег Михайлович, мене запевнив, що сприятиме у відновленні виробництва калійних добрив на «Полімінералі».

- Дрогобицька влада, на балансі якої перебувають стебницька лікарня, дитсадки та школи, цієї весни намагалась закрити три навчальні заклади. Йдеться про школи №6, №18 та початкову в мікрорайоні Солець. Яка Ваша позиція з цього питання?

Я категоричний противник закриття будь-якої школи у Стебнику. Економити кошти потрібно не за рахунок закриття шкіл, а за рахунок зменшення витрат на оплату комунальних послуг. Цього можна досягти, провівши заходи з енергозбереження: утеплення фасадів пінопластом, замін вікон на пластикові, тощо.

Що стосується мого голосування з приводу так званої оптимізації на одному з засідань Дрогобицького міськвиконкому, то дрогобицькі колеги мене ввели в оману, запевнивши, що питання про закриття шкіл з порядку денного знімається, але насправді воно не було зняте. Зрозумівши це після голосування, я відразу відкликав свій голос.

- Ваш суперник у боротьбі за мерське крісло Петро Старосольський обіцяє повернути у склад Стебника болехівські землі і звинувачує Вас у небажанні вирішувати це питання. Ви могли б це прокоментувати?

Львівським інститутом землеустрою на замовлення Стебницької міськради розроблено проект зміни меж Стебника для передачі в наш міськземфонд перших 80 га земель.

Петро Старосольський, який більше 15-ти років очолював управління земельних ресурсів Дрогобицького району, мав прекрасні можливості повернути в склад Стебника наші історичні землі, якими несправедливо розпоряджається Болехівська сільрада. Однак, він цього не зробив, обмежившись підписанням проекту роздержавлення, яким, зокрема, позбавив мікрорайон Солець землі під новий цвинтар.

- Василю Федоровичу, як Ви ставитесь до чорного піару, який розповсюджують проти Вас суперники?

Коли чую різні побрехеньки, які розповсюджують проти мене мої конкуренти та їх команди, стає сумно. Виборча кампанія має бути змаганням програм кандидатів та їх реальних справ. На жаль, не всі місцеві кандидати дотримуються цього правила. Користуючись нагодою, хотів би закликати опонентів до чесних методів боротьби та підписання угоди про етичні засади ведення агітації.

- Як відомо, Ви представляєте партію Народний Рух України, являючись головою місцевого осередку цієї політичної сили. Деякі з Ваших опонентів вже встигли змінити по 2-3 партії. А Ви, окрім РУХу, перебували ще в якісь політсилі?

Ще в далекому 1989 році я з своїми однодумцями-патріотами створив у Стебнику осередок Народного Руху та очолив його. Це єдина партія, в якій я перебував і продовжую перебувати понад 26 років.

- Як ставитесь до політичних міграцій?

Не схвалюю дії тих, які перед кожними виборами шукають рейтингову політичну організацію, щоб мати більше шансів для отримання депутатського мандату чи посади міського голови.

- Хто представляє Вашу команду до Стебницької та Дрогобицької міських рад, в обласну раду?

Від Народного Руху балотуються достойні люди: сплав молодечої енергії та життєвого досвіду, зокрема, волонтери та захисники Батьківщини учасники АТО – Юрій Бєлов та Богдан Комаричин. На посаду мера Дрогобича балотується голова Дрогобицького РУХу Роман Курчик. До Дрогобицької міськради кандидатами від Стебника є: керуючий справами виконкому дрогобицької міськради Володимир Годяк, начальник відділу економіки Роман Корпан, головний лікар стебницької лікарні Роман Пукало та його колеги Степан Кобельник та Ігор Ямелинець. В облраду підтримуємо діючого депутата Тараса Курчика. Загалом, це 25 кандидатів. Зараз всіх перелічувати не буду: стебничани можуть ознайомитись з нашою командою в Інтернеті та в інформаційних буклетах, які зможуть отримати в громадській приймальні РУХу.

Як відомо, один у полі – не воїн і мені у разі перемоги, для ефективної роботи буде вкрай необхідна підтримка однодумців, як серед депутатського корпусу стебницької міськради так і – дрогобицької та обласної ради. Тому, користуючись нагодою, звертаюсь до стебничан з проханням – підтримати мене та наших висуванців.

- Змінимо тему. Як правило, українські можновладці люблять відпочивати на дорогих заморських курортах. Де любите відпочивати Ви? Яке Ваше дозвілля?

Василь Пецюх: «Закликаю моїх опонентів до чесних методів боротьби»

На відпочинку в Карпатах

Відверто кажучи, не люблю їздити на море і смажитись на сонці. Віддаю перевагу активному відпочинку – туризму в Карпатах у літній період. Також люблю катання на гірських лижах: за сезон намагаюсь відвідати Славське або Плав'є.

Віктор Грушевський

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Степан - 20 жовтня 2015 22:23
Нормальний чоловік Пецюх! Буду знову за нього голосувати. Чую багато за нього людей,але є й проти.Та нам, стебничанам і святий би не вгодив. Основне,щоб міський голова заставив всіх посадовців міста і сам працював на благо громади. А то якесь викривлене поняття у них, як тільки добираються до влади,то відразу думають,що не вони мають для людей працювати, а люди на них, можновладців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =