новини твого міста

Виборчі маніпуляції

- Влада 1 867   1

До місцевих виборів, які відбудуться 25-го жовтня, залишились лічені дні. Ефір телебачення переповнений різноманітними політичними ток-шоу, участь у яких коштує політикам сотні тисяч гривень! Красуючись перед телекамерами, представники тих чи інших партій обіцяють виборцям золоті гори, лишень би вони в день голосування зробили "правильний" вибір.

Політичні телереклами з популістськими маніпулятивними гаслами заполонили телеефір. До речі, вартість трансляції 1 секунди (!) на рейтингових каналах (Інтер, 1+1, СТБ, ICTV, 5-й канал) складає близько 2-ох тисяч гривень! Це, для порівняння, середньомісячна зарплата жителя Дрогобиччини!

Партії-замовники рекламних роликів, зловживаючи непоінформованістю виборців, обіцяють у разі перемоги на місцевих виборах: виграти війну з Росією, повернути Крим у склад України, підвищити соціальні виплати, знизити тарифи на комунальні послуги, ціни на продукти харчування, тощо. Однак, це компетенція виключно центральних органів влади (президента, парламенту, уряду) і аж ніяк не місцевих органів самоврядування, вибори до яких незабаром відбудуться!

У Стебнику теж активно триває виборчий процес. Дев'ять партій, які загалом висунули 170 претендентів, змагаються за здобуття 26-ти депутатських мандатів Стебницької міської ради.

На посаду мера міста калійників балотуються 5 кандидатів:

  • чинний міський голова Василь Пецюх (член Народного РУХу України з 1989 року);
  • депутат Трускавецької міськради Руслан Крамар (член партії ВО «Батьківщина»);
  • інженер земельного господарства Петро Старосольський (екс-член партій: РУХу, Нашої України, член ВО «Батьківщина» з 2015 р.);
  • приватний підприємець Володимир Нелюбін (безпартійний);
  • приватний підприємець Сушицький Ігор Мирославович (екс-член Партії Регіонів, член політсили «ПАТРІОТ» з 2015 р.).

Деякі претенденти на мерське крісло, як це часто буває, використовують технологію опозиційності – піддають нищівній критиці місцеву владу, звинувачуючи її у всіх смертних гріхах. Дехто з кандидатів, окрім цього, використовує ще й популізм (у перекладі з латині, «бажання сподобатись») – набір солодких обіцянок, які практично неможливо виконати.

Є кандидати, які, поширюючи недостовірну інформацію про підтримку свої персони популярними партіями, намагаються ввести в оману виборців-прихильників тієї чи іншої рейтингової політсили. Мета такої технології – виборець, який голосуватиме за якусь брендову партію, голосуватиме і за кандидата на посаду мера, якого підтримує відповідна політична організація.

Приміром, в інтерв'ю одному з трускавецьких Інтернет-видань, кандидат на посаду міського голови Петро Старосольський заявив про офіційну підтримку його кандидатури «Самопоміччю», «Свободою», «Громадянською позицією» (хоча остання висунула в мери свого кандидата).

За підтвердженням цієї інформації звернулись до представників вищеназваних політсил. Олег Хрущ – голова дрогобицької «Свободи», до якої входить її стебницький осередок, це спростував. Не підтвердили підтримки пана Старосольського керівники й інших політичних організацій...

Серед великого розмаїття партій і їх висуванців звичайному виборцеві важко відділити "зерно від полови". Як не помилитися? Передусім, не слід голосувати за багаті політичні партії, які витрачають десятки мільйонів на свою рекламу, а їх верховні вожді не мають жодного відношення до Стебника. Як відомо, чим дорожче обходиться реклама товару – тим гіршою може виявитись його якість.

Варто віддавати перевагу місцевим представникам політичних сил, за якими стоять реальні справи, а не обіцянки. Додатковим критерієм вибору кандидата на ту чи іншу посаду повинен бути аналіз його політичного минулого: чи змінював партійні кольори, чи є послідовним у своїх політичних вподобаннях. Адже, якщо кандидат по-зрадницьки перебігав з однієї політсили в іншу - не варто сподіватись, що він вірою і правдою служитиме громаді.

Стебницькі Вісті

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
простий - 25 жовтня 2015 18:41
Прочитавши цю свого роду статтю, можна сказати так, що пана Старасольського обговорили так нормально, інших кандидатів теж гарно зачепили, а от пана Пецюха чудо дивом минули, а давайте вже, якщо поливати то поливати, наш великий Мер- Юлій Цезар(Василь Пецюх) далеко не зразковий кандидат!!! Так питання з дорогами 50х50 вирішив, а як на рахунок громадян міста? Людей які просили допомоги у нього і які почули відповідь:
- зробіть ремонт за свої кошти, а я вам поверну гроші...(після ремонту сказав,нема грошей)
Скажу так, я не підтримую жодної кандидатури, оскільки, жоден із вище представлених не вартий почесного звання Мер. Всі лише говорять та обіцяють, шановні представники влади, Стебник не столиця!!!!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =