новини твого міста

Юрій Нестор: «Громада є тою силою, котра може змінити все!»

- Влада 1 907   1

На місцевих виборах у жовтні 2015 року Стебник довірив представляти свої інтереси у Львівській обласній раді успішному підприємцю, знаному стебничанину, активному учаснику Революції Гідності Юрію Нестору. Політична партія «Громадський Рух «Народний контроль», від якої балотувався Юрій Богданович, здобула блискучу перемогу у Стебнику та Дрогобичі, здобувши найбільшу кількість депутатських мандатів.

У Дрогобичі партія склала ядро коаліції, допомагаючи міському голові Тарасу Кучмі реалізувати свою передвиборчу програму. Натомість у Стебнику «Народний контроль», маючи найбільшу фракцію в раді та створивши з фракцією місцевої «Солідарністі» депутатську групу «Майбутнє Стебника», перебуває в опозиції до міського голови. Чому так, чи легко бути депутатом, що вдалося зробити за 4 місяці депутатства і яких змін потребує Стебник – про це в нашій розмові з депутатом Львівської обласної ради від Стебника Юрієм Нестором.

- Пане Юрію, як охарактеризуєте Ваші стосунки з місцевими депутатами та міським головою? Це співпраця, конфлікт, відсутність комунікації чи щось інше?

- В нас, ще задовго до останніх виборів, було вироблено правило, згідно якого Громадська організація «Воля громади» контролює діяльність влади. Причому влади не тільки виконавчої, але і представницької, депутатів різних рівнів – як обласного, так і місцевих. Цієї домовленості ми й дотримуємося.

Після виборів наступило певне політичне затишшя, що є цілком закономірним процесом. Натомість зараз надійшла пора прозвітувати про роботу. Тому наша громадська організація знову активізує свою діяльність, відновлює процес, а ми, тепер вже як депутати, й самі звітуємо перед «Волею громади», готуємось звітувати і перед громадою Стебника.

Що стосується влади в цілому… Я відразу переборов у собі те відчуття, що я маю бути до влади в якійсь опозиції, критично ставитись. Хоча я – депутат і я прекрасно розумію, що маю цю владу контролювати, адже мене обрали для цього. В нас люди до кінця не розуміють місію депутата. Часто вони вважають, що якщо тебе обрали депутатом, то ти – влада. Звичайно, я є представник громади, виборців, тих людей, які мені доручили контролювати цю владу…

На сьогоднішній день, коли пройшло більше 4 місяців від дня виборів, я не можу сказати щось поганого чи негативного в сторону влади. Я намагаюся знайти компроміс і перші результати цього є. Але, тим не менше, час від часу виникають питання хто чогось домігся, хто це зробив – влада, депутат чи хтось інший? Амбіції для мене – не найважливіше, нехай влада навіть щось собі припише, та для мене головне, щоб був результат!

Перший результат, який в нас є – це по інвентаризації землі і по Генплану міста Стебника. Щодо Генплану, тут у нас з владою Стебника, з мером є розуміння. Повністю! Я зі своєї сторони контролюю весь процес – що робиться у Львівській облдержадміністрації, а влада їздить і теж добивається. Ми зідзвонюємося і обговорюємо як і куди ми дальше рухаємося. Наступне завдання – це голосування, але воно ще попереду…

Щодо інвентаризації землі. Депутати нашої групи «Майбутнє Стебника», до якої входять «Народний контроль» та «Солідарність», буквально заставили владу прийняти рішення про інвентаризацію, коли протягом двох сесій блокували розгляд земельних питань з вимогою спершу навести лад із землею.

Інша річ, що інколи є перетягування заслуг на себе, а саме перетягування між місцевою владою і місцевими депутатами, в тому числі з нашими депутатами. Це можна зрозуміти, питання є внутрішньо наболілим і інколи проявляється таким чином. Хоча ми, «Майбутнє Стебника», ведемо таку роботу, щоб показати як є правильно, як має бути. А влада не завжди хоче розуміти, що дослухатися до інших теж потрібно. Бо «Майбутнє Стебника» в першу чергу думає про благо рідного міста, благо Стебника.

- У своєму інтерв’ю мер Стебника Петро Старосольський говорив про співпрацю з Вами щодо підготовки мікропроектів. Натомість у офіційному зверненні фракції «Народного контрою» за підписом керівника ваших стебницьких колег Андрія Руденка говорилося про приписування мером собі чужих заслуг. Хто правий у цій ситуації?

- І міському голові, і колегам депутатам, у тому числі Андрію Руденку, я сказав одну просту річ: «Потрібно завжди говорити правду!». Лише до одного з наших мікропроектів, по Народному дому, долучався заступник міського голови Роман Корпан. Виходить, що влада теж була задіяна в цьому процесі. Окреме питання – що з того вийшло?

- Депутатська група «Майбутнє Стебника», до якої входять фракції ГР «Народний контроль» та БПП «Солідарність», фактично не впливає на прийняття рішень Стебницької міської ради, адже мер і так має більшість. Чи це правильно, що виконавча влада Стебника ігнорує позицію понад третини представників громади?

- Я вважаю, що це неправильно. Як я вже сказав, було б правильніше дослуховуватися до думки опозиції, а реалії такі, що «Майбутнє Стебника» перебуває в опозиції.

Якщо є якісь спотворення, якщо «Майбутнє Стебника» робить щось не так, то влада має право сказати про це. Але тоді мусить дати альтернативу, показати що ж, на її думку, є правильним. Так є в усьому цивілізованому світі. А просто казати, що ви – опозиція, тому мовчіть – це недобре.

В мене була пропозиція до міського голови зустрічатися головам фракцій і обговорювати ті питання, які виносяться на сесію, на виконком, щоб досягти консенсусу, щоб наша думка теж була почута і врахована. Тоді робота буде продуктивнішою, бо коли питання обговорене, зважено всі «за» та «проти», тоді легше прийняти правильне рішення.

- Питання адміністративної реформи для Стебника є важливим чи не дуже? І як Ви бачите конфігурацію майбутньої територіальної громади – з центром у Стебнику чи як частину великого Дрогобича?

- Коли я йшов у депутати, то в мене було бачення, щоб об`єдналися села довкола Стебника. Маю на увазі Болехівці, Доброгостів, Уличне…

На сьогоднішній день ми бачимо таку картину – Болехівці в жодному разі не хочуть співпрацювати із Стебником, йдуть до Дрогобича, а Доброгостів та Уличне йдуть до Трускавця. Так виходить, що Стебник залишається сам.

Моя позиція така – якщо Стебник залишиться сам з тою територією, яка в нас є на сьогоднішній день, то він нічого не зможе сам зробити. Абсолютно. Це є правда. Бо на розширення, на розвиток немає нічого, а чотири-п`ять компаній, нехай і потужних, не зможуть витягнути місто на якийсь рівень.

Звичайно, що прийдеться думати над виходом і тоді я бачу два варіанти – або ми йдемо до Дрогобича, або отримуємо статус міста з зоною екологічного лиха чи щось подібне. Але, знову ж таки, не мені це вирішувати. І на сьогоднішній день немає чіткої відповіді на запитання, що для нас буде краще.

Вважаю, що влада має замовити економічне обґрунтування, щоб точно знати який буде результат в такій чи іншій конфігурації об`єднання і який варіант для Стебника є вигідніший.

- Пане Юрію, Ви вперше стали депутатом і то відразу обласної ради. Чи не появилася у Вас від цього на голові «корона» і чи подобається Вам смак влади?

- (сміється) Корона точно не появилася, зате додалося багато питань і проблем, які я повинен вирішувати. Я вже казав своїм колегам і однопартійцям, з якими ми разом ішли на вибори, що депутатство для мене стало великим тягарем, оскільки я розумію відповідальність перед людьми. Я мушу розриватися між своїм підприємством і між депутатською роботою, яка вимагає багато часу та зусиль.

Звичайно, спочатку було дуже важко. Оскільки я не мав депутатського досвіду, то мусів багато вчитися, щоб швидко зорієнтуватися в роботі, щоб не пасти задніх. Та я зрозумів суть, що ж таке обласна рада. Хоча там є багато змін (так кажуть «старожили»), але я все ще бачу багато ручного керування. Так, ми з цим боремося, переконуємо інших депутатів, але на сьогодні це факт.

- У Львівській обласній раді троє представників «Народного контролю» представляють Дрогобиччину, проте Ваша фракція не є великою. Чи важко лобіювати життєво важливі для нашого регіону рішення?

- Інколи буває так, що в нас є «золота акція». Якщо якісь фракції виступають за прозорість (а «Народний контроль» найбільше виступає за прозорість влади), то ми підтримуємо не провладні сили, а підтримуємо «Самопоміч», НРУ, «Свободу» – немає значення, яка це сила…

А якщо вноситься конструктивне питання від влади і воно потребує нашої підтримки, то ми його також підтримуємо.

Перед кожним засіданням ми збираємося фракцією і обговорюємо кожне питання. Якщо по якомусь питанні є розбіжності, то голова фракції (і це його великий плюс) зазначає, що кожен бере відповідальність на себе за те, як він голосуватиме.

В раді є три невеликі фракції і між нами появилася співпраця. Так, ми проводимо консультації, розуміємо як буде голосувати та чи інша «маленька» фракція. А в сукупності наші три фракції складають 17 чоловік, що не є аж так мало, це приблизно як фракція «Самопомочі»…

Так що хоча фракція «Народного контролю» і маленька, але з нами рахуються.

- Не таємниця, що реальну владу в області має все ж облдержадміністрація, а не обласна рада. Чи часто буваєте в ЛОДА і по яких питаннях?

- Один з пунктів, по якому часто доводилося там бути, пов’язаний власне з інвентаризацією землі та Генпланом, про що я вже говорив. Ці питання ми вирішували спільно з владою Стебника, були в заступника голови ЛОДА. Коли голова облдержадміністрації збирав нашу фракцію на переговори, то я особисто висловлював питання територіального статусу Стебника як найбільш болюче для нас.

На минулому засіданні я піднімав питання «Полімінералу». Звернення подала «Батьківщина», мер Стебника брав у цьому участь, оскільки звернення йшло через його фракцію, а я безпосередньо виступав по цьому питанні. Бачу, що тут підтримка депутатського корпусу буде, тож хотілося б подальшого розуміння адміністрації, оскільки зобов’язання по «Полімінералу» не виконуються.

- Пане Юрію, хто найбільше Вам допомагає у Вашій депутатській роботі?

- Допомагають мені помічники, юристи, активісти. Багато людей приходять за допомогою, тож помічники вивчають що й до чого і інформують мене, інакше це зайняло б мені дуже багато часу. Відразу зазначу, що мої помічники працюють на громадських засадах, жодної платні за цю роботу вони не отримують.

Щодо роботи в обласній раді, то, звичайно, консультуюся з депутатами-«старожилами», які мають досвід. Ну і використовую свій особистий досвід роботи на керівній посаді, який є немалим…

- 18 березня у Дрогобичі звітували депутати міської та обласної ради від «Народного контролю». Чи відбудеться подібний звіт і у Стебнику? Якщо так, то коли?

- Так, такий звіт буде – у неділю, 27 березня, о 16 годині в нашому Народному домі звітуватиме депутатська група “Майбутнє Стебника” – це стебницьких шестеро депутатів з «Народного контролю» та троє з «Солідарності», троє дрогобицьких депутатів від Стебника з «Народного контролю» і також я, обласний депутат.

- І останнє запитання на сьогодні: чи задоволені Ви тим, як працює нова влада у Стебнику, чи можуть покращити роботу мер, депутати різних фракцій? І чого б побажали стебницькій законодавчій та виконавчій владі та всій стебницькій громаді?

- Потенціал є, мер та заступники декларують хороші наміри. Я не можу сказати, що вони вже щось «засипали», але є багато порушень в організації та проведенні сесій, в роботі комісій, ігноруються депутатські ініціативи. Тут повністю храмає секретаріат і це негативно відбивається на результатах змін в місті.

Також, не має реального плану на майбутнє, в тому числі стосовно комунальних підприємств, відсутня чітка позиція по освіті та медицині, з великим трудом добиваємось наведення порядку з майном та землею нашої громади, а це ж є основоположним: наші депутати, для прикладу, виявили, що влада досі здає свої приміщення представникам комуністичної партії, яка в Україні вже давно заборонена судом. І сміх, і гріх.

Тому, я вважаю, що потрібно дати виконавчій владі ще час до літа, щоб вони показали свою роботу. Щодо місцевих депутатів, то повинна бути консолідація всього депутатського корпусу і влади у вирішенні проблем Стебника, а не перетягування на себе хто що зробив і хто в чому винуватий. Якщо ми хочемо щось зробити, то зможемо зробити це тільки разом.

А громаді Стебника потрібно бути більш активною, так як вона є тою силою, котра може змінити все.

- Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак, газета «Воля громади»

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Микола - 18 тра 2016 17:16
...Юрій Нестор: «Громада є тою силою, котра може змінити все!...
пане Юрію, змініть ВСЕ!!! відреагуйте якось!!! ВИ НЕ АНГЛІЙСЬКА КОРОЛЕВА, РОБІТЬ ЩОСЬ!!!
бо "ваш" мер однопартеец хоче позакривати у Стебнику всі школи, чи Ви вкурсі отих оптимахінацій??? .....але зрештою, навіщо феодалам школи та освіченні раби? їм за це(рабам) треба більше платити, а так будуть робити як казав Дзідзьо ZАДУРНО!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?