новини твого міста

Через непрофесіоналізм страждає громада

- Влада 1 470   0

Так вже склалось в українському політикумі, що окремі новообрані керівники полюбляють у своїх промахах звинувачувати попередників. Не стали винятком і останні події в міській раді Стебника, після місцевих виборів.

Неодноразово міський голова, Петро Старосольський, заявляв, що йому у спадок залишився “борг” у розмірі 193 тис. грн. за виконані на замовлення міської ради роботи з капітального ремонту дороги по вул. В. Великого. Роботи на цю суму були проведені ТзОВ “Дорсервіс” в жовтні 2015 року і мали бути оплачені підряднику до кінця минулого року. Але міський голова відмовився платити за ремонт дороги, повідомивши мені в особистій розмові, що він “тримає” ці гроші для співфінасування інших робіт у 2016 році.

Роботи на замовлення міської ради оплачуються суб’єктом договірних відносини — юридичною чи фізичною особою, яка уклала договір з підрядною організацією. Кошти на оплату вищезазначених робіт у бюджет міста поступили. Більше того, міський бюджет 2015 року було перевиконано на більш ніж 200 тис. грн. Проте, замість того, щоб розрахуватись з підрядником, працівникам міської ради в листопаді-грудні минулого року було нараховано премії, у розмірі 100% від посадових окладів.

Не знайшовши спільної мови з новообраним керівництвом мерії, ТзОВ “Дорсервіс” звернулось до суду, щоб отримати зароблені кошти. В результаті, з міського бюджету додатково стягнуть 14 тис. грн. судових витрат. Але це не всі кошти, які втратила міська рада. Справа в тому, що на ремонт дороги по вул. В. Великого були виділені також кошти з обласного бюджету, а їх залишок на оплату вищевказаних робіт становив близько 40 тис. грн. Тобто із загальної суми 193 тис. грн., міська рада з місцевого бюджету мала виділити лише 153 тис. грн. Оскільки мерія до кінця року не спромоглась розрахуватись з підрядником, обласні кошти “пропали”.

У підсумку, через непрофесіоналізм фінансові втрати міського бюджету склали більше 50 тис. грн.

Василь Пецюх, депутат Стебницької міської ради, газета «Воля громади»

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?