новини твого міста

На Дрогобиччині не можуть дійти згоди щодо створення об’єднаних територіальних громад

- Влада ФОТО 1 651   0

Сьогодні, 31 травня, на продовженому пленарному засіданні сесії Дрогобицької районної ради розглядалося питання децентралізації та проекту перспективного плану району.

Обговорення було емоційним і бурхливим. Свої думки та позиції висловлювали перші особи району, депутати районної ради, голова Асоціації сільських, селищних рад Степан Коваль та його колеги-голови. Звучали кардинально протилежні пропозиції. Зокрема, Степан Коваль та його однодумці категорично проти об’єднання та відстоюють лише принцип співробітництва громад.

Більшість виступаючих висловлювалися проти об’єднання з містами регіону, особливо з Бориславом та Стебником. Були різні пропозиції щодо об’єднання деяких сіл навколо тих чи інших центрів (насамперед, йшлося про населені пункти Стрийського напрямку).

Як і у попередні рази, учасники дискусії не напрацювали спільної позиції щодо децентралізації на Дрогобиччині.

Голова районної ради Михайло Сікора зазначив, що процес реформування обов’язково відбудеться. Тому порадив сільським головам не спати, а оперативно напрацювати пропозиції, які були б на користь селам району.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко наголосив, що район є на понад 90 відсотків дотаційний. Виконання бюджету в селах також не вселяє оптимізму. Тому нема підстав говорити про те, що ми самодостатні. Очільник району закликав лідерів громад, районних депутатів до співпраці і напрацювання остаточного мудрого і об’єктивного рішення.

Нагадаємо, минулого тижня під час обговорення цього питання в обласному Офісі реформ не було знайдено рішення, яке б влаштовувало всі сторони зустрічі. Тому перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський дав завдання місцевій владі запропонувати свій варіант створення ОТГ у районі або погодитися із запропонованим. Рішення повинно було бути подане до облдержадміністрації протягом семи днів.

Прес-служба РДА

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?