новини твого міста

В райдержадміністрації вже вкотре обговорювали проблему забруднення р. Солониця

- Господарство ФОТО 1 228   0

Робочу нараду за участю представників райдержадміністрації та районної ради, депутатів, сільських голів, представників Стебницької міської ради, управління водгоспу, Дрогобицького та Трускавецького водоканалів провів голова райдержадміністрації Володимир Шутко.

В райдержадміністрації вже вкотре обговорювали проблему забруднення р. Солониця

Про результати обстеження екологічного стану річки доповів директор управління водного господарства Георгій Демчук. Він повідомив про виявлені порушення, скиди нечистот та факт значного перевищення допустимого відсотка забруднення води. Здійснено фото та відеофіксацію цих фактів.

Зазначалося, що одним з джерел забруднення є житлові будинку приватного сектору сусідніх населених пунктів, які не облаштували очищення стоків. Але головною причиною забрудення річки фахівці все ж вважають скиди нечистот Трускавця.

Присутні на нараді представники обох водоканалів не вважають свої підприємства винними у цій проблемі.

Представник Стебницької міської ради повідомив, що влада міста має намір залучити кошти для розчищення Солониці. Паралельно працівники виконкому проводять роз'яснювальну роботу з власниками домогосподарств щодо необхідності очищення стоків, зокрема, шляхом облаштування локальних очисних установок.

Висловлювалася думка, що приватні будинки сусідніх сіл не можуть до такої степені забруднити річку. Зазначалося, що Трускавецький колектор був збудований у 60-их роках минулого століття, тому владі міста, яке інтенсивно розбудовується, потрібно думати над новим проектом.

Керуючий справами районної ради Михайло Гук, депутати зауважили, що врешті-решт терпець мешканців сіл, які потерпають від смороду з ріки, та районної влади урветься і вони вдадуться до вольових методів, засипавши злощасний колектор. Тоді, можливо, винні зарухаються. У цьому депутатів підтримав голова райдержадміністрації Володимир Шутко, який визначив тижневий термін для реальних кроків і рішень. Далі очільник району пообіцяв, що особисто звернеться в екологічну інспекцію області, яка не буде панькатись та оштрафує винних на чималу суму.

На нараді йшлося і про забруднення р.Трудниця, яке, за твердженням громади Брониці, громадських активістів, спричиняє своєю діяльністю ТзОВ “Барком”. Вирішено комісійно обстежити ситуацію на місці та взяти проби води на аналіз.

Підсумки зробленого щодо поліпшення екологічної ситуації на обох річках будуть аналізуватися на розширеній нараді 30 червня, на яку голова райдержадміністрації запросить начальника Державної екологічної інспекції у Львівській обл. Миколу Маланича.

Прес-служба РДА

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?