новини твого міста

XI сесія СМР: незаконна прибудова не пройшла

- Влада 2 206   0

Минулого тижня, 30-го червня, відбулась XI чергова сесія Стебницької міської ради VII скликання. На пленарному засіданні розглядались такі питання:

1. Бюджетні питання:
1.1. Про затвердження Положення про нарахування та сплату місцевих податків і зборів;
1.2. Про затвердження розпоряджень міського голови;
1.3. Про внесення змін до загального фонду міського бюджету м. Стебника на 2016 рік;
1.4. Про внесення змін до міського бюджету м. Стебника на 2016 рік.
2. Питання співробітництва:
2.1. Про приєднання м. Стебника до Європейської ініціативи "Угода мерів";
2.2. Про вступ м. Стебника в Асоціацію міст України та громад.
3. Питання приватизації:
3.1. Про надання в оренду нежитлових приміщень на конкурсній основі.
4. Земельні питання:
4.1. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки по зміні цільового призначення;
4.2. Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
4.3. Про внесення змін та доповнень до рішень сесії Стебницької міської ради;
4.4. Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок;
4.5. Про припинення права користування земельною ділянкою;
4.6. Про надання в оренду земельної ділянки;
4.7. Про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки;
4.8. Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у спільну сумісну власність;
4.9. Про затвердження Положення про оренду земель комунальної власності для розміщення малих архітектурних форм та об'єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення;
4.10. Про включення в перелік для продажу у власність земельної ділянки несільськогосподарського призначення.
5. Про внесення змін у рішення та затвердження Переліку будинків, які будуть відключені від системи централізованого опалення м. Стебника.
6. Різне.

За пропозицією депутата Андрія Афанасова в порядок денний сесією міськради було включено питання про пересильний житловий фонд, суть якого полягає в забезпеченні можливості надання житла гостро потребуючим громадянам при виникненні надзвичайних ситуацій чи проблем. Житлові приміщення пересильного житлового фонду використовуються лише за призначенням відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. №572. Згідно чинного законодавства житлові приміщення пересильного житлового фонду не підлягають піднайму, бронюванню, приватизації, продажу, даруванню, викупу та заставі. Ініціативу Андрія Анатолійовича було підтримано депутатами одноголосно.

На пленарному засіданні було затверджено Положення про нарахування та сплату місцевих податків і зборів, яке на громадських слуханнях представив перший заступник міського голови з питань економіки та інвестицій Роман Корпан. Згідно рішення, ставку податку на житлову нерухомість підвищено з існуючих 0,2% до 0,5% від мінімальної зарплати, для комерційних об'єктів збільшено з 0,5% до 1-3%. Не оподатковуватимуться квартири площею до 60 кв. м та приватні будинки площею до 120 кв. м. За дане питання проголосували 20 депутатів та міський голова.

Одним з найрезонансніших серед земельних питань було затвердження проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки площею 72 кв. м на вул. Грушевського, 13 для прибудови магазину до житлового будинку. Ця земельна ділянка всупереч закону та волі мешканців багатоповерхівки мала бути надана синові депутата стебницької міськради Марії Губицької Тарасу Бабію. Жителі будинку, присутні в сесійному залі, висловили своє обурення при обговоренні цього питання.

Представник депутатського корпусу Степан Кондур надав колегам та міському голові документи з підписами стебничан, які проживають у вказаному будинку. Степан Васильович наголосив, що мешканці по вул. Грушевського, 13 виступають проти будівництва і засвідчили це своїми підписами. Інший народний обранець Віталій Свищ також висловився на підтримку громади. Віталій Сергійович зазначив, що жодних обговорень з мешканцями будинку з боку заявника не проводилось.

Марія Губицька, нехтуючи думкою людей, активно просувала це питання. Однак, Марія Петрівна попри бажання не змогла взяти участь у прийнятті рішення. Оскільки заявник являється її близьким родичем, участь у голосуванні трактується як конфлікт інтересів і забороняється законом. Втім, міська рада продемонструвала свою солідарність з законом та громадою, не підтримавши проект рішення: "за" - 10, "проти" - 1, "утримались" - 10. Нагадаємо, для позитивного голосування необхідно не менше 14-ти голосів.

Депутат Павло Побережний та деякі його колеги звинуватили керівництво мерії в неналежній організації роботи пленарного засідання. Представники депутатського корпусу поскаржились на відсутність додатків до проектів рішень в їх електронних скриньках напередодні сесії. Народні обранці повідомили, що через це не знали деталей проектів рішень, в тому числі щодо опалення.

Головуючий на сесії Петро Старосольський запропонував розглянути питання про внесення змін у рішення та затвердження переліку будинків, які будуть відключені від системи централізованого опалення на найближчій позачерговій сесії. За словами стебницького мера, вона буде скликана до кінця липня.

Як інформувалось раніше, 31 травня відбулась чергова X сесія Стебницької міської ради.

Стебницькі Вісті

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?