новини твого міста

Суд визнав безвісти зниклим майданцівця зі Львівщини, доля якого невідома з лютого 2014 року

- Надзвичайні події 1 315   0

На Львівщині суд визнав безвісно зниклим учасника Революції Гідності 42-річного Віталія Мандзяка, доля якого не відома з 19 лютого 2014 року, коли сталася пожежа у Будинку профспілок.

Про це інформує IA ZIK з посиланням на Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області.

Про визнання сина безвісти відсутнім до Самбірського місцевого центру з надання БВПД звернулася його мати.

Жінка повідомила: 10 грудня 2013 року її син, взявши свої особисті документи, поїхав у м. Київ на Майдан Незалежності, де на той час відбувалася Революція Гідності. Деякий час хлопець телефонував до матері, проте згодом зв’язок з ним обірвався. Жінка неодноразово намагалася віднайти свого сина, з’ясувати, де він перебуває, розпитуючи рідних, друзів, сусідів, однак нікому не відоме його місце перебування. Мати зниклого хлопця зверталася в управління карного розшуку Головного управління Міністерства внутрішніх справ із заявою про розшук сина, а також у Київську міську клінічну лікарню, однак це не дало жодного результату.

Визнання сина безвісно відсутнім допоможе жінці вирішити питання опіки над його майном.

Юрист Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася в суд з позовною заявою про визнання особи безвісно відсутньою, за якою було відкрито провадження у справі.

Відсутність відомостей про місце перебування учасника Майдану у суді підтвердив свідок, який зазначив, що з лютого 2014 року не бачив його за місцем проживання, і де зараз перебуває хлопець – йому не відомо. Зважаючи на ці докази, Самбірський міськрайонний суд Львівської області вирішив задовольнити заяву: визнати сина заявниці безвісно відсутнім.

Як повідомила у коментарі IA ZIK матір зниклого майданівця Олександра Караман, у лютому 2013 року її син Віталій, 1971 року народження, поїхав до Києва для участі у Євромайдані. «З 19 лютого 2014 року, коли горів Будинок профспілок, відтоді обірвався з ним зв’язок. Під час останньої розмови він казав, що наприкінці лютого приїде додому. Від того часу зв’язку із сином немає. Я здавала експертизу ДНК – його не знайшли ні живим, ні мертвим», – розповіла матір.

Жінка зауважила, що до поїздки на Євромайдан син жив у Стебнику, працював в одному із готелів Трускавця, звідки приїжджав додому у Самбір. Де б не був, періодично дзвонив матері. «Я довгий час мала надію, що він живий. Зараз такого сподівання вже немає. Я два роки його шукала», – додала пані Олександра.

Довідка.

Слід зазначити, що особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування (ч.1 ст.43 ЦКУ). Так, судом встановлено, що згідно з довідкою, виданою ЖЕКом, хлопець зареєстрований зі своєю матір’ю, за місцем її прописки. Із довідки, виданої Самбірським МВ ГУМВСУ у Львівській області, відомо, що заявник дійсно зверталася у місцевий райвідділ поліції з приводу безвісти зниклого сина.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =