новини твого міста

У Дрогобичі на утримання галузі охорони здоров'я до кінця року не вистачає 22 млн. 100 тис. грн

- Здоров'я ВІДЕО 1 297   0

Міський голова Тарас Кучма провів зустріч з керівниками медичних установ міст Дрогобича та Стебника, під час якої закликав посадовців укладати угоди про надання медичних послуг з районом та сусідніми містами, - повідомляє прес-служба ДМР.

За словами мера, відповідно до статистичних даних, чимала кількість жителів району та інших міст отримує послуги у медичних установах міста Дрогобича, а кошти за послуги не відшкодовує.

"Вина та відповідальність за недофінансування міської медицини безпосередньо лежить на керівниках медичних установ, які не зуміли вчасно укласти угоди з територіальними громадами щодо лікування їхніх мешканців у медзакладах Дрогобича", – каже Т.Кучма.

З огляду на ситуацію, що склалася, керманич міста запропонував присутнім план дій: зустрічі з колективами та оптимізаційні заходи, які необхідно провести найближчим часом. Також він закликав керівників медустанов вести згуртовану оптимізаційну політику.

Як приклад, міський голова розповів, як нині ведеться згуртована робота з представниками профтехосвіти. Якщо ж керівники медичної галузі та установ міста не сприймуть пропозиції міської влади, або ж будуть продовжувати зволікати, то такі дії призведуть до притягнення винних посадових осіб до відповідальності.

На засіданні було порушено тему пікету медиків, які прибули на перше пленарне засідання ХІ сесії міської ради. Така поведінка медиків свідчить про те, що керівниками медустанов не було проведено чіткої інформаційної роботи щодо фінансової ситуації в медицині та шляхів її вирішення. Саме непоінформованість та втрата комунікативного зв’язку призвела до протесту. Такої позиції дотримуються міський голова та його заступники.

На цій зустрічі керівник фінансового управління Оксана Савран роз’яснила присутнім фінансову ситуацію, яка склалася у місті Дрогобичі. Посадовець закликала керівників медичних установ бути господарями і не уникати відповідальності перед викликами сьогодення. За орієнтовними підрахунками, до кінця цього року медицині міста не вистачає 22 млн. 100 тис. грн.

За словами керівника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича, за перше півріччя поточного року медицина міста Дрогобича не доотримала 12 млн.грн. за пролікованих жителів інших територіальних громад.

Як бачимо, сума коштів недоотриманих від наданих послуг жителям району та інших міст становить більшу половину нестачі коштів, яких потребує медична сфера міста Дрогобича до кінця 2016 року.

За результатами наради виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про дотримання бюджетного законодавства в лікувально-профілактичних закладах міст Дрогобича та Стебника.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =