новини твого міста

«Патріот» виховує патріотів

- Спорт ФОТО 1 509   0

Про спортивний клуб «Патріот» у Стебнику дещо чув від друзів, на дещо натрапляв у пресі та Інтернеті. Приємно дивувало, як за досить короткий термін існування – вісім років – мають неабиякі здобутки, якими могли б пишатися великі міста. Цікавість перемогла й нещодавно я вирішив навідатися до «патріотів».

«Патріот» виховує патріотів

Поруч із приміщенням ще тривають певні будівельні роботи. У минулі роки клуб неодноразово змінював адресу.

– Теперішня адреса завдяки Олегові Анатолійовичу Григоренку – надовго, – розповідає один з тренерів, чемпіон України Володимир Арустамян. – Ніщо з неба не впало. Терпеливо, крок за кроком доводимо приміщення клубу до сучасних вимог.

Їх можна зрозуміти з того захоплення, з яким вони тішаться введеній в експлуатацію котельні, душовій, придбаному обладнанню для вентиляції приміщень. Сюди, у «Патріот», приходять ті, хто не боїться труднощів і важкої праці. Ті, що сильні духом, що залишаються у колективі і з колективом на довгі роки. Двері відчинені для всіх. Вік членів клубу – від шести і до вісімнадцяти плюс.

Того дня у залі займалися зо два десятки хлопчаків різного віку. Кожен відпрацьовував конкретне персональне завдання. Тренер В.Арустамян якраз одягав у захисну амуніцію двох «потужних» бійців вікової категорії «до шести років» – Дениса Турчака та Марка Тюску. З-під масивного шолома лише оченята виблискують, а тендітні рученята ледь не до ліктів ховалися у боксерських рукавицях. На ногах – щитки. Отакі собі два монстри! Команда – «бій». У хід пішли руки, ноги. Чиясь ручка розрізає повітря над головою, а нога супротивника намагається дотягнутися до грудей атакуючого. І ніякого тобі страху чи скиглення, а тим більше сліз. Не чути «Я втомився», «Ой, ой, мене болить». На рингу, як і годиться панує бійцівський азарт. Але нема ні люті, ні злоби. Словом – спортивна боротьба.

Поєдинок завершився. Обидва учасники щасливі та задоволені! Сьогодні вони розділили перемогу на двох. Перемогу на все життя: побороли страх, не боялися, не здавалися, як і личить патріотам.

«Патріот» виховує патріотів

Крім Володимира Арустамяна, тренерську роботу в клубі проводять ще Анатолій Гнатків, Андрій Дмитрик, Олександр Смолій. Під їхнім опікунством – понад – сто дітей. Вихованці клубу можуть обрати для себе: кікбоксинг, змішані єдиноборства, бої без правил, бокс, ММА, а також дуже модний і популярний сьогодні – хортинг. Восени, поруч у Трускавці, якраз проходитиме чемпіонат світу з цього виду спорту. «Патріот» планує відрядити на ці змагання п’ятьох спортсменів. Великі надії тренери покладають на срібного призера чемпіонату світу, двократного володаря європейського срібла – Юрія Микиташа, чемпіона Європи серед кадетів – Олега Гадяка та Василя Гадяка – чемпіона України з хортингу, бронзового призера чемпіонату світу, володаря європейського срібла.

«Патріот» виховує патріотів

Коли вже підготовлені бійці клубу на рингах України, Європи та світу здобуватимуть чергові нагороди, у «Патріоті» кипітиме робота. Хтось наполегливо відточуватиме майстерність, хтось відзначатиме перший день, місяць, рік у клубі. Усі дружно завершуватимуть облаштування приміщень. І допомагають їм у цьому секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ, громадський діяч Ольга Мицак, меценати Богдан Войтович та Федір Остапенко.

Василь ДОБРЯНСЬКИЙ, газета «Галицька зоря»

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?