новини твого міста

В міській раді обговорили питання встановлення газових лічильників у багатоповерхівках

- Господарство 1 538   0

У п’ятницю, 2 вересня, у сесійній залі Стебницької міської ради за ініціативи мешканців Стебника відбулася зустріч громади міста та голів ОСББ з представниками ПАТ “Львівгазу”.

Повідомлення про встановлення по-будинкових лічильників та безпосередні дії по їх встановленні збурили голів ОСББ. Основне питання, яке обговорювалося на даній зустрічі – це встановлення на багатоповерхівках Стебника лічильників, принципи нарахування оплати за спожитий газ та тарифи.

Представники ПАТ “Львівгазу”, а саме головний інженер Володимир Коваль запевнив, що на даний момент, це лише встановлення ящика для лічильника: “Усім відомо, що є закон, який передбачає встановлення до 2018 року вузлів обліку газу, тобто без цих вузлів не можна транспортувати газ до споживачів. Також є інвестиційна програма на 2016 рік, де є чіткий реєстр будинків, де будуть встановлені будинкові лічильники. І згідно цієї інвестиційної програми ПАТ «Львівгаз» виконує роботи зі встановлення таких лічильників. У місті Стебнику до переліку потрапило 14 або 18 будинків, де будуть встановлюватися будинкові лічильники. І згідно Кодексу газотранспортних систем будинкові лічильники, якщо вони встановлюються за кошти транспортуючого підприємства, тоді власники - балансоутримувачі не повинні чинити опору при їх встановленні”.

Однак, цієї відповіді було недостатньо, оскільки людей турбують майбутні платіжки. Людей бентежить думка про те, що вони будуть змушені платити кошти і за боржників та людей, котрі взагалі не платять жодних комунальних платежів. На думку голів ОСББ, працівники газової служби братимуть до уваги загальний показник лічильника, який встановлять на будинок, від нього віднімуть показники лічильників, які встановлені у квартирах, а решту будуть ділити на мешканців будинку.

Та п. Коваль запевнив, що кожен мешканець буде оплачувати за своїм рахунком. Однак процедури визначення цих показників і системи нарахування оплати, за його словами, досі немає.

Пані Оксана Гатиляк представник ОСББ «Весна» обурювалася тим, що газова служба ніяким чином не попередила їх про встановлення такого лічильника, та ще й прислала на адресу ОСББ припис, що вони зобов’язані пофарбувати труби.

Присутній на зустрічі міський голова Петро Старосольський підвів підсумки та наголосив: «Ми пожинаємо плоди приватизації газу, електроенергії та нафти. З нами роблять що хочуть.» Щоб не створювати ажіотажу довкола цієї теми, Петро Старосольський запропонував скласти список запитань, які турбують людей і його зокрема, та надіслати їх на адресу керівництва ПАТ «Львівгазу», а тоді знову організувати зустріч з конкретними рішеннями та пропозиціями.

Представник ПАТ «Львівгазу» запевнив, що на даний момент встановлюють тільки ящики для лічильника, а платіжки ніхто по новому нараховувати не буде. Опісля дискусії до мешканців звернулася п. Оксана Гатиляк з проханням дзвонити на урядову гарячу лінію для того, щоб на цю проблему звернули увагу.

Очевидним є те, що ПАТ «Львівгаз» не говорить усю правду до кінця. Встановлюючи лічильники на будинки, а не у квартири людей, приватна структура хоче суттєво зекономити власні кошти. Якщо порівняти кількість лічильників, які потрібно у кожну квартиру та кількість лічильників, які потрібні на 18 будинків, то різниця надто велика. І нагадаємо, встановлення лічильника у квартиру не є безкоштовним, і оплачується за рахунок власника квартири.

Однак, мешканці Стебника готові до боротьби і тому тема газових лічильників залишається відкритою.

Олеся Німеровська, прес-служба Стебницької міської ради

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =