новини твого міста

У Дрогобичі закликають колективи ПТУ міст обласного значення домагатися співфінансування з облбюджету

- Освіта 1 019   0

В понеділок, 3 жовтня, на нараді у Дрогобицькому ВПУ-19 вирішили звернутись до колективів ПТУ міст обласного значення з проханням домагатися співфінансування їх з обласного бюджету.

Директор навчального закладу Володимир Маринкевич запросив на нараду депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, щоб він розповів, чого очікувати профтехосвіті у наступному бюджетному році від облради.

Депутат зазначив, що у проекті Держбюджету на 2017 рік прописано, що освітня субвенція держави покриватиме лише зарплати вчителів (викладачів), а праця техпрацівників, комунальні послуги, а також навчання студентів, окрім тих спеціальностей, які є затребуваними на національному рівні, оплачуватиметься з місцевого бюджету.

Це означає, що напружена ситуація для дрогобицьких ВПУ-19 та професійно-політехнічного ліцею залишиться незмінною, оскільки у бюджеті Дрогобича дуже важко віднаходити кошти на профтехосвіту.

Допомоги від обласного бюджету очікувати не варто, оскільки в проекті бюджету дозволяється області співфінансувати лише училища у селах та містах районного значення. Натомість, Дрогобич належить до міст обласного значення. Михайло Задорожний пропонує колективам професійно-технічних закладів міст обласного значення звернутися до народних депутатів-мажоритарників, щоб, поки триває розгляд проекту Держбюджету у комітетах, можна було у нього внести зміни. Принаймні, хоч би додати до згаданого вище переліку і міста обласного значення. Це б суттєво зменшило навантаження на місцевий бюджет

«Тим більше, що перспективний план адміністративно-територіальної реформи, який зараз розглядається обласною радою, передбачає приєднання Стебника до Дрогобицької громади. Тоді Стебницький ліцей автоматично не зможуть дофінансовувати з обласного бюджету, і цей тягар також ляже на міський бюджет Дрогобича, – зауважив М. Задорожний. – Тож колективам профтехосвіти необхідно активно діяти, залучати профспілки, «тиснути» на народних депутатів, бо коли Держбюджет затвердять, змінити щось буде дуже важко».

IA ZIK

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?