новини твого міста

У Дрогобичі закликають колективи ПТУ міст обласного значення домагатися співфінансування з облбюджету

- Освіта 1 060   0

В понеділок, 3 жовтня, на нараді у Дрогобицькому ВПУ-19 вирішили звернутись до колективів ПТУ міст обласного значення з проханням домагатися співфінансування їх з обласного бюджету.

Директор навчального закладу Володимир Маринкевич запросив на нараду депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, щоб він розповів, чого очікувати профтехосвіті у наступному бюджетному році від облради.

Депутат зазначив, що у проекті Держбюджету на 2017 рік прописано, що освітня субвенція держави покриватиме лише зарплати вчителів (викладачів), а праця техпрацівників, комунальні послуги, а також навчання студентів, окрім тих спеціальностей, які є затребуваними на національному рівні, оплачуватиметься з місцевого бюджету.

Це означає, що напружена ситуація для дрогобицьких ВПУ-19 та професійно-політехнічного ліцею залишиться незмінною, оскільки у бюджеті Дрогобича дуже важко віднаходити кошти на профтехосвіту.

Допомоги від обласного бюджету очікувати не варто, оскільки в проекті бюджету дозволяється області співфінансувати лише училища у селах та містах районного значення. Натомість, Дрогобич належить до міст обласного значення. Михайло Задорожний пропонує колективам професійно-технічних закладів міст обласного значення звернутися до народних депутатів-мажоритарників, щоб, поки триває розгляд проекту Держбюджету у комітетах, можна було у нього внести зміни. Принаймні, хоч би додати до згаданого вище переліку і міста обласного значення. Це б суттєво зменшило навантаження на місцевий бюджет

«Тим більше, що перспективний план адміністративно-територіальної реформи, який зараз розглядається обласною радою, передбачає приєднання Стебника до Дрогобицької громади. Тоді Стебницький ліцей автоматично не зможуть дофінансовувати з обласного бюджету, і цей тягар також ляже на міський бюджет Дрогобича, – зауважив М. Задорожний. – Тож колективам профтехосвіти необхідно активно діяти, залучати профспілки, «тиснути» на народних депутатів, бо коли Держбюджет затвердять, змінити щось буде дуже важко».

IA ZIK

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =