новини твого міста

Дрогобиччина може отримати перспективний план створення спроможних територіальних громад

- Влада 1 774   0

Створились передумови для схвалення перспективного плану створення спроможних територіальних громад Дрогобицького району.

Про це повідомляє IA ZIK з посиланням на адміністратора ГО «Центр місцевого розвитку» Степана Рудницького.

Пропонується створення на Дрогобиччині семи спроможних територіальних громад: Дрогобицької, Бориславської, Трускавецької, Меденицької, Східницької, Підбузької та Гаївської.

Дрогобиччина може отримати перспективний план створення спроможних територіальних громад

«Є всі підстави для схвалення перспективного плану спроможних територіальних громад Дрогобицького району комісією з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури та на пленарному засіданні Львівської обласної ради, яке відбудеться 25 жовтня», – зазначив С. Рудницький.

«Пропозиції щодо створення у Дрогобицькому районі 7 спроможних територіальних громад є найбільш прийнятними на даний час, – каже С. Рудницький. – Проект перспективного плану чи не вперше знайшов підтримку в основних представників місцевої управлінської еліти. 4 жовтня на засіданні профільної комісії Львівської облради спостерігався чи не найбільший пік консолідації місцевої виконавчої та представницької влади. І лише окрема позиція представників від м. Трускавця та дискусійна пара м. Стебник – Болехівська сільська громада спонукали членів комісії засумніватися та перенести слухання Дрогобиччини на період між пленарними засіданнями 11 та 25 жовтня».

На думку С. Рудницького, причиною провалу є, насамперед, недостатня робота з депутатами.

«Дрогобиччина фактично є одним виборчим округом до Верховної Ради України і має свого депутата Богдана Матківського, – нагадує С. Рудницький. – Але його чомусь не залучено до важливого питання щодо перспективи розвитку регіону на роки. Від Дрогобиччини обрано 8 депутатів облради. Це – Ольга Грицик, Михайло Задорожний, Ярослав Качмарик, Андрій Ковч, Василь Масний, Юрій Нестор, Олексій Балицький, Олександр Чебаненко, з яких два – Михайло Задорожний, Василь Масний – є членами профільної комісії облради. Та на її засіданні найбільше з присутніх депутатів від Дрогобиччини був «у темі» Михайло Задорожний».

Як з’ясувалося, Василь Масний отримав варіант перспективного плану на 7 громад лише на засіданні комісії.

За словами С. Рудницького, всі сторони дискусії зійшлися на думці, що Трускавецька ОТГ має бути в перспективному плані. Щодо її меж можна буде визначатись в процесі об’єднання, адже відмова однієї-двох сільських громад, включених до перспективного плану, не стане перепоною до набуття всіх повноважень Трускавецької ОТГ. Вселяє надію теж активна робота Трускавецької влади з сусідніми сільськими громадами.

Щодо Гаївської громади та Стебника, то, на думку Степана Рудницького, очевидно, що невирішення питань визначення межі міста Стебника та села Болехівці не має бути штопором децентралізації.

«Болехівчани не хочуть об’єднуватись з містом Стебником та Дрогобичем, а в 2015 році подавали пропозиції щодо об’єднання з Верхніми та Нижніми Гаями, – зауважив С.Рудницький. – Окрім того, слід згадати, що в 1934-1939 роках функціонувала сільська ґміна Нойдорф Дрогобицького повіту Львівського воєводства Польської республіки в складі: Болехівців, Верхніх Гаїв, Нижніх Гаїв, Нойдорф (нині Нове село), Почаєвичів та Раневичів. Тому питання спірних меж треба винести за дужки моделювання спроможних територіальних громад».

За словами депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, учора,18 жовтня, на черговому засіданні профільної комісії вдруге розглядали проект перспективного плану, але знову рішення не було прийнято. «Реформи – це тяжка справа», – резюмував народний обранець.

Нагадаємо, що у Дрогобицькому районі не створено жодної об’єднаної територіальної громади.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =