новини твого міста

На Дрогобиччині можуть утворити лише 4 ОТГ

- Влада 1 336   1

Розмова, у якій взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Шутко та його заступники, голова районної ради Михайло Сікора, голови, представники та депутати міст регіону, частина сільських голів, депутати рад різних рівнів, стосувалася децентралізації та реформи влади. На початку зустрічі Ростислав Замлинський інформував про процес децентралізації на Львівщині, успіхи та проблеми вже утворених об’єднаних територіальних громад в інших районах, особливості їх діяльності та фінансування, а також про законопроекти, які внесені на розгляд парламенту для впорядкування процесу. Р. Замлинський повідомив, що, оскільки Дрогобицький район в плані реформування є найпроблемнішим, він приїхав ще раз, щоб почути остаточну думку місцевого активу.

На Дрогобиччині можуть утворити лише 4 ОТГ

Традиційно, як і всі попередні зустрічі на цю тему, нинішня була емоційною і складною. Так, представники Борислава подякували за рішення створити Бориславську ОТГ разом зі Східницею та найближчими селами, та зазначили, що і сьогодні в складі Бориславської міської ради Східниці ніхто не заважає розвиватися, що видно на практиці. Трускавецький міський голова Андрій Кульчинський та його заступник, обласний депутат Олексій Балицький говорили про те, що Трускавець готовий до реформи, але досі немає позитивного рішення від Модрич та Станилі. Депутат Дрогобицької міської ради Богдан Николаїшин висловив пропозицію утворити дві окремі громади - Дрогобицьку та Стебницьку. Стебницький міський голова Петро Старосольський сказав, що стебничани не проти такого формату, але мають проблеми з погодженням меж з Болехівцями, які, як і інші найближчі села, категорично проти об’єднання зі Стебником. Про подальшу долю Стебника говорив і обласний депутат Юрій Нестор.

На Дрогобиччині можуть утворити лише 4 ОТГ

Сільські голови, у свою чергу, не в захопленні від приєднання до міст. Зокрема, таку їхню позицію Верхньогаївський сільський голова Володимир Ханас мотивував тим, що села бояться, що міста найперше вирішуватимуть свої проблеми, а села бідуватимуть і занепадатимуть.

Депутат обласної ради Ольга Грицик підтримала ідею Рихтицької громади. Її колега депутат Михайло Задорожний висловив переконання, що формування перспективного плану спроможних громад має відбуватися відповідно до затвердженої методики, щоб не наламати дров, утворивши бідні дрібні об’єднання, які не зможуть собі зарадити. В будь-якому випадку він висловив готовність підтримати в облраді мудрі зважені пропозиції. Окремі депутати районної ради повідомили, що ініціюють скликання на наступний тиждень сесії районної ради з питання децентралізації.

На Дрогобиччині можуть утворити лише 4 ОТГ

Дискусії тривали майже три години, але, як і слід було сподіватися, спільне рішення напрацьовати не вдалося.

Перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський відповів на запитання присутніх. Він, зокрема, сказав, що в рамках діючого адміністративно-територіального устрою є неможливим розділення Дрогобича та Стебника, Борислава та Східниці. Також він запевнив сільських голів, що села матимуть достатні механізми впливу в структурі міських ОТГ, щоб відстоювати свої інтереси. Адже села ніхто не ліквідовує, а досвід вже утворених громад свідчить про зворотнє – першочергово до планів розвитку включаються проблеми найвіддаленіших населених пунктів. Таку позицію чітко підтримує й керівництво ОДА.

На Дрогобиччині можуть утворити лише 4 ОТГ

Щодо загальної ситуації з реформою на Дрогобиччині, Ростислав Замлинський наголосив, що час та можливості, які використали громади в деяких інших районах, Дрогобиччина, на жаль, втратила. У найближчий тиждень він все ще чекає на обґрунтовані та відповідним чином документально підтверджені пропозиції, які облдержадміністрація готова підтримати. Якщо ж вони не надійдуть (а виглядає, що так і буде) перший заступник голови ОДА відверто і переконливо повідомив, що підтримуватиме позицію, на якій він сьогодні стоїть, тобто, утворення на Дрогобиччині чотирьох спроможних ОТГ: Дрогобицької, Меденицької, Трускавецької та Бориславської.

Наостанок Ростислав Замлинський зауважив, що ніщо на землі не вічне. Тому він відкрито дивиться людям в очі і не тримається за свою посаду. Те ж саме він порекомендував місцевим посадовцям. Адже треба думати не про свою подальшу доля, а про перспективи очолюваних ними населених пунктів. Р. Замлинський закликав актив Дрогобиччини йти одні одним назустріч та вчитися знаходити компромісні рішення. «Адже найбільша проблема в нас одна – здолати ворога, який хоче знищити нашу державу, - сказав Ростислав Замлинський, - А все інше ми здатні вирішити. Світ стрімко змінюється. Тому треба не боятися і рухатися вперед. Бо шлях долає лише той, хто йде.»

Прес-служба РДА

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Мєстний - 5 листопада 2016 19:25
Стебник, ти знову не в темі і не при дєлах!!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =