новини твого міста

Відбулась чергова XVI сесія Стебницької міської ради

- Влада ВІДЕО 1 541   0

У п’ятницю, 4 листопада, відбулося пленарне засідання XVI сесії Стебницької міської ради VII скликання. Традиційно сесія розпочалася із виконання гімну України та молитви.

На порядок денний було винесено шість питань, зокрема:

  1. Бюджетні питання.
  2. Про затвердження структури та загальної чисельності виконавчих органів Стебницької міської ради.
  3. Про затвердження на посаді заступника міського голови Гайвановича І. М.
  4. Питання оренди та приватизації комунального майна.
  5. Земельні питання.
  6. Різне.

Із пропозицією про внесення в порядок денний питання щодо скасування тарифів на тепло виступив депутат Ярослав Пецюх ( Народний Рух України). Зокрема, п. Пецюх розповів: “25 жовтня на наступний день, після підписання вами рішення виконкому про підвищення тарифів на тепло для населення , я зареєстрував відповідний проект рішення про скасування цього рішення. Відповідне питання пройшло профільну комісію з питань ЖКГ. Відповідно до регламенту та закону Про місцеве самоврядування, будь-яке питання, якщо до нього долучено проект рішення, незалежно від вердикту профільної комісії, має автоматично потрапляти в порядок денний сесії. Однак, я чомусь цього питання не помічаю. Тому вимагаю включити це питання у порядок денний.”

На що міський голова відповів, що коли було подано відповідний депутатський запит, порядок денний сесії був уже сформований, і питання включення даного звернення у порядок денний сесії поставлять на голосування. Також міський голова зазначив, що питання підняття тарифів це пряма спекуляція окремих депутатів. Також Петро Старосольський розповів, що в антимонопольний комітет був направлений лист з проханням перевірити достовірність встановлених тарифів КП “Стебниктеплокомуненерго”.

Депутат Марія Губіцька (Всеукраїнське об’єднання “Свобода”) зауважила, що немає рішення антимонопольного комітету стосовно тарифів у Стебнику, то жодного рішення депутати приймати не можуть. У підсумку, депутати не внесли дане звернення у порядок денний сесії.

Також Ярослав Пецюх (Народний Рух України) вніс пропозицію щодо приєднання Стебника до Трускавецької територіальної громади, а не Дрогобицької, як намічено планом перспективного розвитку. Депутат мотивував таку пропозицію тим, що Дрогобич ніколи не турбувався проблемами Стебника і в майбутньому цього не буде робити.

Міський голова доповів стосовно цього питання: “Ми не сидимо на місці, я що через день у Львові. У мене недавно була зустріч з головами фракцій “Самопомочі” “Батьківщини” “Радикальної партії Ляшка”, “Свободи” “Укроп” і от ми з нашим обласним депутатом Юрієм Нестором в тому питанні працюємо. Я був на трьох комісіях обласної ради. Питання по Дрогобиччині знято з розгляду сесії обласної ради 8 листопада. Знято тому, що Дрогобиччина це не є район, і щоб добавити якесь місто до села або село до міста то треба згідно чинного законодавства рішення Верховної Ради України. Тому всі фракції дійшли згоди, щоб перенести розгляд питання по Дрогобиччині.”

Опісля, у розминці депутатам доповіли по питанні тарифів на тепло. Так, зокрема перший заступник міського голови Роман Корпан розповів, що ціна у 38,82 коп. це є максимально можлива вартість опалення у місті Стебник. Тобто, якщо на вулиці є тепло то Стебниктеплокомуненерго бере температурні дані в гідрометцентрі стосовно температурного режиму, який мав місце у попередньому місяці, тобто яка середньоденна температура і так далі. На основі цього вираховується вартість постачання тепла для кожного конкретного мешканця. За даними відділу соціального захисту зараз субсидію отримують 2035 абонентів, на розгляді ще близько 600 заяв. Також заступник міського голови закликав мешканців міста звертатися за субсидіями. Як зазначив Роман Корпан уже 70% мешканців звернулися у відділ соціального захисту для нарахування субсидії.

Наступним по тарифах доповів директор “Стебниктеплокомуненерго” Орест Лабовка, який розповів про структуру формування тарифу на постачання тепла. Також п. Лабовка розповів, що згідно закону №626 від червня 2015 року, де чітко написано, що встановлення тарифу нижче рівня економічно обґрунтованих витрат не допускається. Тарифи формуються відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 869, де чітко вказані статті. Які можна включати у тариф. Так, 71% тарифу складає паливо тобто газ, 5 % електропостачання, 0,5 % вода, 0,6 % амортизація, 3,1 % матеріали, 15,2 % заробітня плата,

Після розминки депутати перейшли до розгляду порядку денного. Першим розглянули питання про затвердження структури та загальної чисельності виконавчих органів Стебницької міської ради, доповідав керуючий справами виконкому Володимир Годяк. Пропонується залишити загальну кількість штату міської ради 24 штатні одиниці, єдина зміна, яка пропонується це скоротити дві посади сторожів, натомість ввести посаду спеціаліста в центрі надання адміністративних послуг для населення і одну посадову одиницю у бухгалтерію міської ради.

По бюджетних питаннях доповідала начальник відділу інвестицій, економіки, бухгалтерського обліку та звітності Оксана Німеровська. Зокрема, депутати розглянули розпорядження міського голови та внесли зміни до дохідної частини міського бюджету.

Наступним розглянули питання про затвердження на посаді заступника міського голови Гайвановича Івана Миколайовича. Двадцятьма голосами “За” на посаду заступника міського голови з питань ЖКГ Івана Гайвановича.

По питанні оренди та приватизації комунального майна доповідав голова постійної комісії Петро Мисько. Тут мова йшла про надання в оренду приміщення Дрогобицькому об'єднаному управлінню пенсійного фонду Украни Львівської області. Розглянувши звернення, Стебницька міська рада вирішила надати в оренду нежитлові приміщення площею 45 кв. м на вул. Симоненка, 24 та нежитлове приміщення загальною площею 102,56 кв. м. для відділу надання всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг міста Стебника управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради по вул. Симоненка, 24.

По земельних питання доповів голова земельної комісії Андрій Мазур, зокрема розглянули питання:

- про внесення змін та доповнень до рішень сесії Стебницької міської ради;

- про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність;

- про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва з метою надання їх у власність;

- про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва з метою надання її у власність;

- про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою надання її у постійне користування.

У різному депутати обговорили питання перенесення розгляду інформаційної довідки про діяльність першого заступника міського голови та відділу інвестицій, економіки, бухгалтерського обліку та звітності Романа Корпана. Так, депутати перенесли розгляд цього питання на грудень, однак вимагають від Романа Корпана уже не інформаційної довідки, а повного звіту про його роботу.

Олеся Німеровська, прес-служба Стебницької міської ради

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =